Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.03.2022 o 14:37, Cinemaniac4K napisał:


To kompletnie nie wygląda na 4K... a przecież Netflix śmiga i obraz super. Nie ukrywajmy że najlepsze SVOD 4K to jest AppleTV+... ale Netflix też nie wygląda źle. Ale tutaj to jakieś mleko jest i temu nie pali się HDR bo to nie jest materiał 4K na naszych TV. Ale to tylko moja teoria... poczekamy chwile. Ja już wysłałem info do HBO Max że TV nie ma HDR i nie odpisali jeszcze.

Trzeba napierać tak samo było z dźwiękiem właśnie na AppleTV+... był jak przez butelkę. Zadzwoniłem do Apple i przyjęli zgłoszenie. Za kilka dni już wszystko śmigało super.

Dostałeś odpowiedź od supportu HBO MAX? śmiech na sali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 21 rocznik. Znak JDR się nie wyświetla. Tylko Dolby Vision. W AppleTV mam tak samo. Nie pamiętam w Netflix, bo ostatnio mało co oglądam tam coś i chyba czas odpocząć od tego serwisu. Znak HDR na Amazon się wyświetla 
Było to tłumaczone. HBO Max ma na sztywno ustawione znaczek (najwyższa możliwa jakość). Netflix wyświetla w zależności co sprzęt obsługuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Phillipsie z 2018 (55PUS7303/12) aplikacja HBO Max chodzi bardzo dobrze. Dużo płynniej niż HBO Go. Na Matrixie jest i 4K HDR i Dolby Atmos (na podpiętym soundbarze Sony) - podobnie na Dune. Jakość żyleta!

 

Jedyny mankament to brak 4K w serialach takich jak Gra o Tron czy Euforia. Specjalnie zwlekałem z ponownym obejrzeniem GoT na HBO Max, a tu tylko rozdzielczość HD i dźwięk 5.1...

 

Dziwna jest też sprawa z serialem Przyjaciele - na apce HBO Go mam wrażenie że jego jakość była lepsza. Na Maxie wygląda trochę jakby większy poziom kompresji był. (Przynajmniej w przypadku sezonu 7, na którym jesteśmy z żoną.) Ale to dość subiektywne odczucie - nie mam jak tego obiektywnie zmierzyć.

 

Mimo powyższych drobnych problemów, to jest teraz dużo lepiej a 4k z HDR i Dolby Atmos wymiata. Ważne, by HBO dodawało kolejne pozycje, także klasykę. I mogłoby nowe seriale i filmy podnosić z HD do 4K. Nie chce mi się wierzyć, że GoT czy Tenet było kręcone jedynie w HD... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, komar121 napisał:

Dostałeś odpowiedź od supportu HBO MAX? śmiech na sali


No właśnie nie dostałem jeszcze... a ty dostałeś? jak tak to co odpisali? 
 

2 godziny temu, Pawop napisał:

Dziwnym trafem u mnie jest 4K i HDR


Nie dziwnym trafem ale masz inną wersję TV... myślę że w starszych modelach mają problemy. Ciekawe jak to rozwiążą... ale to już widać gołym okiem że to co nam dali (TV mojego rocznika) to nie jest 4K.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie dziwnym trafem ale masz inną wersję TV... myślę że w starszych modelach mają problemy. Ciekawe jak to rozwiążą... ale to już widać gołym okiem że to co nam dali (TV mojego rocznika) to nie jest 4K.
 
Napisali żebym wszedł na ich strone i postępował według instrukcji barany

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizior89 napisał:

@Pawop @matinen  tv UEa50NU7092UXXH i oryginalny do niego pilot 

20220311-195218.jpg

Ja mam taki jak pokazał @Pawop tylko w srebrnym kolorze. Wtedy nazywali to jako pilot smart, czy jakoś tak. Jak kupowałem tv chyba w 2018 r.  to był "szczyt techniki"😁

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iko napisał:

LG Content Store leży od kilku dni. Jeśli komuś uda się jakimś cudem zainstalować aplikację to będzie działać.

Mając od lipca ub. roku telewizor LG zauważyłem, że ten sklep dość często leży i kwiczy ;) Jak nie podpowiada treści i wyświetla info o starych wiadomościach to wiadomo, że nie działa.

Pierwotnie myślałem, że to wina dostawcy netu, bo po zmianie z ciekawości na komórkę zaskoczył. Ale teraz ten myk nie działa, więc to pewnie był przypadek choć 8 marca zmieniłem DNS na ósemki i o dziwo pobrał apkę HBO MAX bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...