Skocz do zawartości
  • 0

Karta DVB-s do PC - mam problem co wybrać


Pedro
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

 

Nie mogę zdecydować się na kartę DVB. Rozważam następujące możliwości:

 

1.

 

TechnoTrend TT-budget S2-3200

dostępna jest w niemczech lub na Allegro:

 

http://allegro.pl/item131340674_dvb_s2_ ... ogia_.html

 

Boje się jednak o oprogramowanie. Czy będzie działać to co powinno, by móc coś więcej obejrzeć...

 

2.

 

Technotrend TT-PCline Premium S

opis jest na stronach Technotrend oraz:

 

http://www.yansat.pl/index.php/86/94/108

 

Nie jestem pewien, czy jest w pełni kompatybilna z Sky Star 2 i czy programy nie będą się gryzły...

 

3.

 

Polecana jest także karta:

 

TwinhanDTV DVB-S2 CI

 

opis:

http://www.twinhan.com/product_satellite_s2_CI.asp

 

Ta z kolei nie wiem gdzie jest dostępna - podobno w Media Markt (ale to sklep dla idiotów). Nie wiem ile kosztuje... I nie wiem dlaczego jest godna polecenia.

 

4.

 

Po prostu Sky Star 2...

 

Jak to widzicie?

Mi najbardziej widzi się: Technotrend TT-PCline Premium S, z powodu największej uniwersalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zaleta 1 - czyta streamy DVB-S2 i MPEG-4 - przyszłościowe, ale póki co mało softu dla niej (możliwościom nie ustępuje SkyStar 2, ale po prostu mniej na nią programów). Do tego wymaga bardzo mocnego komputera przy oglądaniu DVB-S2, MPEG-4 i HDTV

 

Zaleta 2 - karta ma sprzętowy dekoder MPEG-2 - dzięki temu obciążenie komputera podczas oglądania jest minimalne, DVB-S2 nie czyta

 

Zaleta 3 - Po prostu TwinHan ;) Ogólnie tańsza niż SS2, możliwości właściwie te same jak poniżej SS2

 

Zaleta 4 - Po prostu SkyStar 2 ;) Sporo softu, DVB-S2 nie czyta, HDTV tylko na mocnych maszynach (2 GHz w górę)

 

Sam mam SS2 i nie narzekam - dla mnie jest OK.

 

Uwaga ogólna - do karty DVB-PCI w komputerze trzeba mieć dobrą płytę główną, niezłe chłodzenie i dobry zasilacz - karty mocno się grzeją. Do tego sam sens kupownia karty DVB-PCI jest, gdy ma się komputer 1GHz w górę, bo na słabszych z oglądania przyjemność jest wątpliwa (no najwyżej jeśli brać kartę ze sprzętowym wsparciem MPEG-2 jak 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśie się doczytałem na forum nVidia, że Sky Star 2 ma problem z płytami z chipsetem Nforce4.

 

Mam właśnie taką płytę Asus K8N SLI De Luxe z chipsetem N4 i widzę, że inni mają problem z instalacją tej karty.

Najprawdopodobniej jest to jednak wina napięcia. Sky Star wymaga 5V napięcia, a płyta ma slot PCI z napięciem 3,3V.

 

Ogólnie komp jest wypasiony, więc powinien sobie poradzić, ale lepiej jest miec wspomaganie sprzętowe.

 

A może kartę przez USB. W kompie mam tylko 2 loty PCI (z tego jeden zajęty), za to 6 PCI-E ;-) Wiecie czy ktoś robi karty DVB-S na PCI-E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam zamiar kupić sobie na gwiazdkę nową kartę telewizyjną bo ten pixelview mi nie działa w windows xp a mi działał w windows milenium.Ciekawe dlaczego w xp mi nie działa a w milenium działał?I jeszcze doradźcie mi jaką kartę telewizijną najlepiej bym miał sobie kupić.

Pozdrawiam .

I serdecznie dziękuje za każdą odpowiedź.

Jak by co to popaczcie że pitter mi kazał tu napisać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Witam. Przymierzam się do kupna jakiejś stosunkowo taniej karty DVB-S do komputera jednak nie wiem co wybrać i czy w ogóle jest karta, która będzie działać w moim komputerze (płycie głównej) Mój sprzęt to: QuadCore AMD Phenom X4 9500, 2200 MHz, płyta główna: Gigabyte GA-MA770-DS3, 2GB Ram i karta wideo: NVIDIA GeForce 8500 GT 1GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...