Skocz do zawartości

Wymiana karty SAT na TBS - prośba o rady


sheliak2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam karty z DVB-S2X (łudząc się, że będzie lepiej sobie radziła niż moja obecna hauppauge WinTV-NOVA-HD-S2 USB)

Ponieważ mam kilka źródeł TV od zwykłej naziemnej, kablową (ale tylko darmowe) oraz SAT, myślałem nad kartą TBS 6590 z głowicą S2X lub TBS6522 + Czytnik kart Phoenix TBS-3102 USB

 

Mam kilka pytań w związku z tym:

- Jak sprawują się karty TBS? Są z nimi jakieś problemy?

- Czy odczuwalna (pozytywnie) jest przesiadka z DVB-S2 na DVB-S2X? Opłaca się przesiadać na DVB-S2X?

- Czy ktoś próbował połączyć TBS6522 + Czytnik kart Phoenix TBS-3102 USB (karta CAM z NC+) pod windowsem - działa takie połączenie? stabilnie pod windowsem?

- Mam w domu serwer PLEX i chciałbym móc od czasu do czasu na telefonie czy laptopie móc oglądać TV - ktoś próbował takiego połączenia?

- Jeśli macie pozytywne wrażenia z użytkowania kart TBS to którą byście polecali pod względem jakości odbioru i stabilności dekodowania TBS 6590? Czy drugi zestaw - TBS6522 + Czytnik kart Phoenix TBS-3102 USB?

 

Bardzo proszę o rady

 

Dziękuję

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sheliak2 napisał:

- Jak sprawują się karty TBS? Są z nimi jakieś problemy?

Generalnie jakichś globalnych problemów nie ma, ale zdarzają się zgrzyty z kompatybilnością, np. DiSEqC, konflikty sterowników. Nie jest to masówka, specyficzne przypadki.

 

12 godzin temu, sheliak2 napisał:

- Czy odczuwalna (pozytywnie) jest przesiadka z DVB-S2 na DVB-S2X? Opłaca się przesiadać na DVB-S2X?

Nie ma z punktu widzenia odbiorczego żadnego znaczenia, bo nadal odbierasz sygnały DVB-S/S2. Transmisji S2X jest mało co, najczęściej dane rozsiane po egzotycznych pozycjach satelitarnych. Bardziej poprawy upatrywałbym w nowszym urządzeniu, wspieranym na bieżąco, więc prędzej zgodnym z różnymi zmianami czy to w ekosystemie Windows, czy Linux.

 

13 godzin temu, sheliak2 napisał:

- Czy ktoś próbował połączyć TBS6522 + Czytnik kart Phoenix TBS-3102 USB (karta CAM z NC+) pod windowsem - działa takie połączenie? stabilnie pod windowsem?

Zasadniczo podobnie jak z innymi kartami DVB, zależy czy już kiedyś takiego zestawu używałeś (ogólnie w sensie Phoenixa). Czasy nieparowanych kart w platformach satelitarnych odchodzą powoli w zapomnienie i jeśli nie masz starej nieparowanej karty "Cameleon" to tego nie uruchomisz. Nie można wyjąć karty z obecnie sprzedawanych modułów CAM, bo jest parowana ze sprzętem i nie ruszy wcale, a do Phoenixa nie wsadzisz całego modułu. To nie zadziała.

 

Co więcej - jeśli jako alternatywę rozważasz 6590 z gniazdem na moduły CAM... to to także nie zadziała, bo znowu obecnie oferowane moduły są CI+ bez trybu "legacy", a 6590 nie obsługuje CI+ (w sumie nie znam żadnej karty DVB do PC, która by CI+ miała i nie wygląda, aby to się miało zmienić, bo wchodzą tu problemy certyfikacji).

 

13 godzin temu, sheliak2 napisał:

- Mam w domu serwer PLEX i chciałbym móc od czasu do czasu na telefonie czy laptopie móc oglądać TV - ktoś próbował takiego połączenia?

Nie próbowałem.

 

13 godzin temu, sheliak2 napisał:

- Jeśli macie pozytywne wrażenia z użytkowania kart TBS to którą byście polecali pod względem jakości odbioru i stabilności dekodowania TBS 6590? Czy drugi zestaw - TBS6522 + Czytnik kart Phoenix TBS-3102 USB?

Są to podobne konstrukcje pod względem sprzętowym, 6522 używałem jakiś czas temu i byłem zadowolony, ale z zastrzeżeniem, że jeśli chcesz to użyć pod ofertę platform płatnej TV w Polsce, to legalne możliwości są obecnie niewielkie. W większości przypadków - nie uda się. Jak wspominałem już jakiś czas temu w paru innych tematach - karty DVB do PC powoli zostają sprzętem tylko pod DX, zwiedzanie różnych pozycji satelitarnych, zabawę. Czy w Twoim przypadku coś wchodzi w grę - musiałbyś dać znać co dokładnie masz od operatora - samą kartę, kartę z modułem, jaki moduł. Szanse na użyteczną kombinację pod kartą DVB są niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę (+moduł) kupiłem u operatora NC+ jakieś 4 lata temu (może 6), na module napisane jest "system warunkowego dostępu conax" a z drugiej strony DVB (PC Card) 5V; P/N: PRD - MCCI - 1422  M: 12  D:5/11/13. Moduł ma niebieską naklejkę  z białym napisem NC+. Nie wiem jakie jeszcze informacje są potrzebne aby zdefiniować co to za karta i moduł. Z tego co wiem jak wchodziło 4K do oferty canal+ to podobno były problemy z nim przy tych kartach i NC+ zalecało wymianę na nowsze.

Czy jest jakaś opcja aby użyć jej w komputerze z pozytywnym skutkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...