Skocz do zawartości

Porównanie jakości - ankieta


supersupreme
 Udostępnij

Porównanie jakości - ankieta  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Lepszą jakość ma:

    • mecz nr 1 Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Erzgebirge Aue
    • mecz nr 2 Tottenham Hotspur - Manchester City 
    • wolę ogladać TVP Historia

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 09/17/21 o 13:06

Rekomendowane odpowiedzi

Też zrobię malą ankietę...

jestem ciekawy opinii forumowiczów w kwestii tego, który przekaz wg nich wygląda lepiej na podstawie tych dwóch zrzutów ekranu bezpośrednio ze żródła.

 

w pierwszym przypadku widzimy przekaz Viaplay 720p (13.08). W drugim 1080i Canal+ Sport 2 satelity (15.08).

 

Mecz numer 1: Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Erzgebirge Aue 

zz.jpg

 

 

 

czy mecz numer 2: Tottenham Hotspur - Manchester City 

lol3.jpg

Edytowane przez supersupreme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, supersupreme napisał:

w pierwszym przypadku widzimy przekaz Viaplay 720p (13.08). W drugim 1080i Canal+ Sport 2 satelity (15.08).

 

Mecz numer 1: Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Erzgebirge Aue 

zz.png

 

czy mecz numer 2: Tottenham Hotspur - Manchester City 

lol3.jpg

 

Pierwszy zrzut ma bezstratny format png (Viaplay), a drugi skompresowany jpg (Canal+).

Dlatego stawiam na  TVP Historia :)

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzut z meczu Schalke - Aue: kamera obejmuje mniejszą część boiska, przez co obraz wydaje się lepszy niż był w rzeczywistości, dodatkowo zrzut z meczu jest statyczny - piłka wyrzucana jest z autu i wszyscy piłkarze stoją w miejscu. Zrzut z meczu TOT-MANCity jest w trakcie rozpoczynającej się akcji, conajmniej połowa piłkarzy jest w ruchu przez co jakość może wydawać się gorsza.

 

Ja jednak opierając się na własnych doświadczeniach ponieważ oglądałem oba mecze bez zawahania powiem, że wyższą jakość prezentował Canal + (online)

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ramiros15 napisał:

A dlaczego ślepych? Po co ankieta skoro tak piszesz? :)

Żeby wyłonić ślepych :)

 

Mogę pomóc, bo mam całą stertę rozmazanych zrzutów sportu z Viaplay, nie trzeba wyłapywać specjalnie takich klatek, wystarczy poczekać chwilę, aż piłkarze zaczną biec i bez stop klatki wychodzi to co potrzeba do udowodnienia tezy :)

 

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest żadna teza tylko fakt, mecz totenhamu na C+ wygladał fatalnie, co napisało wiele osób na forum, jedna uzyskała informacje, że to była transmisja ze źródłem 540p.

na niekorzyść c+ jest wszystko, kolory, szczegołowość boiska, trybuny itd. nie chodzi tu o rozmazanych piłkarzy w ruchu. zrzutów na forum dawałem kilka w odpowiednim temacie.

mimo to niektórzy twierdzą odwrotnie, to jest baardzo ciekawe zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne zjawisko polegające na tym że każdy ma swoje, subiektywne odczucia :) więc tutaj trochę nie fajnie pisać że ktoś jest ślepy bo uważa inaczej niż Ty. Dla Ciebie lepsze było na viaplay, a dla mnie C+ (ale kanał satelitarny a nie online) no i wszystko gitesik, szacuneczku trochę miszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...