Skocz do zawartości

Radio FAMA


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchalem dzisiaj Famy. Szczerze niech się nue spieszą z powrotem na FM w Kielcach.  Rekord zje ich tak że ich udziały będą równe mocy nadajnika na 90,9 czyli 0,2. Nie będzie nawet szans na dawne 2 procent udziałów bo Rekord zje ich żywcem niectylko z racji zasięgu ale pewnej innej przyczyny. Otóż słuchając Famy to w formie prowadzenia programu widziałem dawne Radio Alex (oczywiście z pominięciem religii i folku) bo tu też prowadzący byli bez wigoru. Mogą mieć problemy w starciu z energicznym Rekordem. Fama klimatem zatrzymała się głęboko w latach 90-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj rocznica najgorszego zakończenia emisji ever. Tego od Radia Fama rok temu: 

Najbardziej w Radiu Fama dziwi mnie to że zbierają koncesje a nie uruchamiają emisji przecież mogą uruchamiać swoje stacje w DAB+ (gdzie mają pozwolenie czasowe) oraz w internecie. Teraz nagle się okazuje że nie mają na to kasy czyli 150 tysięcy złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z tego co czytałem chcą oni odpalić DAB+ razem ze startem Radia Fama na 90,9 FM w Kielcach. Problem może być tylko z zawartością multipleksu bo jeżeli będą chcieli nadawać kilka wersji tej samej stacji to będzie lipa. Lepszym rozwiązaniem byłby multipleks złożony z tych stacji:

1. Radio FAMA Kielce

2. Radio FAMA Dance 

3. Radio FAMKA Kraków

4. Radio TOP

5. Radio Rekord Kielce

6. Radio eM Kielce

Dopiero potem resztę slotów mogłyby zająć duble FAMY z innych miast będące na 104,1 oraz 94,7 FM kolejno w Żyrardowie i Wołominie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.03.2023 o 08:52, Poland napisał(a):

Radio Fama ma wrócić do Kielc (tym razem na 90,9 FM) najdalej do końca czerwca tego roku: https://www.press.pl/tresc/75878,kieleckie-radio-fama-ma-wznowic-emisje-w-pierwszym-polroczu

Już mam aktualizację tej informacji która teraz wskazuje na wrzesień z powodu biurokracji urzędowej w KRRiT i UKE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prezes Sieci Radia Fama udzielił wywiadu swojej stacji w Wołominie: https://radiofama.com.pl/publicystyka/jan-jagielski-danuta-muszynska-o-poczatkach-radia-fama-wolomin-947-fm

Z kolei Wirtualnemedia ogłosiły że odejdzie on z anteny wraz ze swoim programem gdy tylko Radio Fama wróci do Kielc: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/radio-famka-krakow-radio-akademickie-studenckie-kiedy-ruszy-jaka-muzyka-jak-sluchac-jan-jagielski-radio-fama-kielce

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

KRRiT opublikowała koncesje Radia FAMA: http://www.archiwum.krrit.gov.pl/dla-nadawcow-i-operatorow/koncesje/wykaz-koncesji-i-decyzji/details,841--2023-R.html

Z tego co mogę wywnioskować to chyba Radio Parada było na drugim miejscu w  konkursie koncesyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot-20230701-215610-Opera.jpg

Radio Fama już z koncesją od KRRiT. Na Facebooku stacji radość słuchaczy którzy obecnie mają włączone Muzo.FM lub Radio Rekord: https://m.facebook.com/profile.php?id=100063757055390

Najbardziej wyczekiwana audycja to oczywiście „Balladowa Lista Przebojów" Anety Czaban. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak wyglądał start emisji z perspektywy studia Radia Fama i nagrania które jest też na facebook'owym profilu stacji:

Sam moment na start emisji próbnej zbiegł się z 28 urodzinami Radia Fama które to wypadały 2 dni przed datą uruchomienia emisji próbnej. 

Tak z kolei wygląda odbiór stacji:

Z tego co czytałem na facebook'owym profilu Radia Fama są problemy z odbiorem tej stacji - głównie na kierunku południowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jestem bardzo ciekaw kiedy ruszy Radio FAMA w Kielcach bo start Radia FAMKA w Krakowie mógłby być na to odpowiednim momentem.  Niestety jednak stacja z takowej opcji nie poczeka skazując słuchaczy w stolicy województwa świętokrzyskiego na dalsze czekanie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...