Skocz do zawartości

Problem z wgraniem softu i listy kanałów


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc

 

Próbuję załadować najnowszą wersję oprogramowania i listę kanałów do 6318CR. Postępuję zgodnie z instrukcją ze strony fergusona. Wszystko idzie ok. do momentu włączenia tunera do prądu. Pojawia na wyświetlaczu 8888 , później ---- i na tym koniec.

Przy próbie wgrania listy dochodzę do etapu AIT i tu też koniec.

 

Co robić?

 

Ps. Programy to Arioner i Arister. Soft w tunerze oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz komunikacji z nim - po prostu po podłączeniu do prądu zamiast odbierać soft - normalnie się włącza, a przy liście czeka na AIT i nie robi nic.

 

Sprawdź kolejno poprawność wykonanego/zakupionego kabla (przeplot na 2-3 3-2 i 5-5 jest najważniejszy). Następnie zbadaj, czy wybierasz dobry COM w ustawieniach loadera (ten sam do którego wpinasz kabel w komputerze). Kolejna sprawa - sprawdź ustawienia portu COM w Menedżerze urządzeń i najlepiej je spisz i wrzuć tu; dodaj jaki masz system operacyjny i jaki masz obecnie soft w Ferdku. Na razie tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft masz w sumie nowy :wink: Na ferguson.pl leży ta sama wersja, jedynie z poprawką na działanie karty C+ w splitterze.

 

W każdym razie "doczepić" można się tu tylko do systemu WinXP - XP są złośliwe i czasem blokują porty. Pomóc może małe programik UserPort - to sterownik odblokowywujący porty w XP

 

Wrzuciłem go tu: http://www.sendspace.com/file/vlx6e4

 

W archiwum jest instrukcja "użytkowania" ;) Spróbuj go odpalić, zrób restart systemu i zobacz, czy ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z kablem, bo jest tańszy niż grzebanie w Fergusonie.

 

Oczywiście może to być i wina Ferdka - jeśli zdech układ MAX232C - będzie do wymiany, a z uwagi na trudność jego wylutowania i wlutowania nowego nie obędzie się bez pomocy specjalisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dla mnie jego obsługa jest chaotyczna i na codzień (jeśli muszę, bo sam nie korzystam z Ferdka - jeśli muszę jakiegoś serwisować) korzystam ze starego i dobrego Aritera ;)

 

Samo zgrywanie/wgrywanie ZodiacEditem jest proste, ale jest on wybredny i nie każdą listę chce otworzyć. Po odpaleniu wybierami Transfer z/do odbiornika i dalej wszystko jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... znaczy się jak zgrywasz listę na komputer to na komputerze zapisuje się plik, który jest wierną kopią, ale samej listy kanałów (w liście kanałów są też ustawienia tunera). W tym czasie jak zgrywa się lista tuner nie robi nic - tylko przesyła dane do komputera, lista w tunerze się nie skasuje, bo to kopia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisze Ci jak ja mialem, moze Ci to pomoze. Mam ferdka 7018 i tez nie moglem wgrac nowego softu, sytuacja identyczna jak u Ciebie, kupilem drugi kabel, ale to nic nie dało, przypadkiem wgralem soft od ferdka 5018 i poszlo, pozniej wgralem nowy boot ze strony ferdka i teraz moge wgrywac soft od 7018. Może to Ci jakoś pomoze, albo ktos podpowie Ci cos wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam dokladnie ten sam tuner, ten sam soft i boot i nie moge wgrac zadnego softu poza tym ze strony ferguson.pl. Wszystkie edukacyjne softy wgrywaja sie ale nie startuje tuner ----. sprawdzaem wersje tych softow sa na S190CN moze dlatego nie wchodza. Moze ktos widzial odpowiedni soft$ na S230CN.

 

Kabel null modem

System operacyjny XP + SP2

Soft-TSHE6798S230CNpns

Boot 0020.1[TSHS230CN]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Nie bardzo mogę sobie dać radę, może ktoś pomoże. Wgrywam nowy soft do 7018 i oczywiście nie wchodzi mi moja stara lista . mam nowego Aritera multitimera no ale jak skopiować do niego starą listę programów Prosze o pomoc.

 

Myślę, że ten problem zaraz pojawi się u innych użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady łatwym sposobem - wiele zależy od tego z jakiego źródła ta lista jest. Można przerobić ją ręcznie edytorem szesnastkowym, ale to tylko dla osób, które mają pojęcie o pracy tego typu narzędziem (i nie jest to łatwe).

 

W skrócie: po prostu timery wstawiono przed nazwami satelitów, a że jest ich więcej, niż było do niedawna - zmieniło się miejsce w pliku, gdzie zaczyna się wyliczanka nazw satelitów. Po wgraniu listy rozsypują się więc pozycje satelitarne. Aby temu zaradzić trzeba wstawić blok timerów ręcznie do starej listy, przesunąć blok satelitów i odpowiednio skrócić cały plik, zachowując jego strukturę. Da się zrobić, bo sam coś takiego przeprowadziłem dla list, które wgrywamy w Hollexie, ale to kupa zabawy i trzeba mieć doświadczenie z edytorami szesnastkowymi, bo zapisując zły plik, lub z poprzesuwaną strukturą danych (jak się tego nie dopilnuje) można uwalić Ferdziaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...