Skocz do zawartości

instalacja anteny naziemnej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem trochę zielona w instalacji antenowej więc potrzebuję waszych porad. Chciałabym odbierać Polsat z tv naziemnej, mieszkam w Odolanowie, to jest koło Ostrowa Wlkp., w kierunku południowo-zachodnim. Tu w linku:

http://www.ostrowfm.webpark.pl/tvnaziemna.htm

są parametry nadajników. Czy istniałaby możliwość oglądania również TVNu? Mam 2 telewizory, w jednym jest Cyfra+ i w drugim bym chciała mieć Polsat i ewentualnie TVN. Kiedyś mi to wszystko działało ale chyba coś się zepsuło bo nawet TVP1 ciężko się łapie. I dobrego fachowca też u mnie w mieście nie ma. Chciałabym się poradzić jaki sprzęt kupić i jak by to wszystko zrobić żeby w końcu można było pooglądać Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania - proszę, nie miej mi za złe tego , że otwarty przez Ciebie wątek wykorzystuję tylko pośrednio do udzielenia odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie. Uważam jednak, że jest to dobre miejsce i dobry moment, żeby stąd przypomnieć o poście mojego autorstwa, zamieszczonym w tutejszym dziale - w wątku pt. "Pomoc w dobraniu anten, wzmacniacza. Międzychód". (z dnia 13 sierpnia, 09:16). Dziwi mnie to, że absolutnie nikt -pozytywnie czy negatywnie - nie ustosunkował się dotychczas do przedstawionej tam propozycji. Pojawiające się nowe, oddzielne wątki dotyczące odbioru naziemnego, często zawierające dublujące się pytania, niepotrzebnie rozrzucane są po całym dziale i skutecznie, bardzo prędko lądują na coraz odleglejszych pozycjach działu. Powoduje to, że nawet jeśli zawierają one istotne wyjaśnienia, to wielu zainteresowanych - a więc i takich jak ty aniu - do tych postów nawet nie zagląda. Przepraszam, że w powyższych zdaniach nie dałem odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie. Zachęcam też innych użytkowników aby ponownie zajrzeli do mojej propozycji i na poważnie ją przemyśleli. Myślę nawet , że jeśli byłby pozytywny odzew na nią a w krótkim czasie okazałoby się, że wątek wzbudza bieżące nim zainteresowanie, to można by go nawet "przykleić" na jednej z początkowych pozycji działu. Pozdrawiam. m.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania

 

Proponowałbym zainwestować w dobrą antenę kierunkową i próbować kierować się na Wrocław. Dlatego w tamtą stronę, ponieważ z Wrocławia nadawany jest mocny Polsat i umiarkowanie znośny TVN. Z raportu pod podanym przez Ciebie linkiem akurat autor informuje o wzorowym odbiorze Polsatu z Wrocławia i znośnym TVN-u będąc 15km na południowy-zachód od Ostrowa - no to świetnie się składa, bo to będzie w Twoich okolicach. Do tego autor podaje moc 10kW, ale obecnie moc wynosi 20kW, czyli jest dwa razy większa. Dlatego moim zdaniem warto próbować walczyć w tamtym kierunku, a resztę kanałów i tak masz z Cyfry+, więc czy będą, czy nie będą nawet nie badam (aczkolwiek TVP 1, TVP 2 i TVP Info powinny się także pojawić w dobrej jakości).

 

Wspomniałem o antenie kierunkowej i to ważne założenie, bo na k. 56 leci także Polsat z Kalisza i w pechowym przypadku może się trafić, że będzie śmiecił na TVN-ie z Wrocławia. Dlatego musi to być antena kierunkowa, nie byle jaka siatka. Ponieważ szczególnie zależy nam na dobrym odbiorze kanałów 56 i 59 to po dołączonych wykresach na dipol.com.pl godna uwagi jest ta antena: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_polaris_60-21-60_A3385.htm. Być może moi koledzy zaproponują jeszcze coś innego.

 

No i oczywiście najważniejsze - czy w kierunku Wrocławia nic nie przysłania Ci widoku (przeszkody terenowe)?

 

@marian mazur

 

Myślałem nad Twoją propozycją, ale nie jestem przekonany, czy mamy na tylu specjalistów z tej dziedziny, aby uruchomić temat zbiorowy; z pomocą w kwestii TV naziemnej na naszym forum bywa różnie, ja osobiście działając na odległość mogę jedynie mieć nadzieję, że moje rady powstające w oparciu o doświadczenie faktycznie pomogą w terenie, pewności jednak nigdy nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm raczej nic mi nie przesłoni sygnału z Wrocławia, tzn. nadajnik jest na górze Ślęży, czyli za Wrocławiem w kierunku południowo zachodnim. pomiędzy Odolanowem a Wrocławiem nie ma żadnych wzgórz więc chyba powinno być ok. Dziękuję za rady, wiem już teraz czego potrzebuję do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania - otrzymałaś od Mr. Orbita na pewno najtrafniejszą odpowiedź na problem przedstawiony w pytaniu. Choć to nie osobista moja sprawa, jednak powiem, że obawiałem się pojawienia najpierw odpowiedzi tych forumowych gorliwców, którzy wiedzą niemal wszystko i na prawie każdy temat. Myślę o tych, którzy rzeczywiście najpierw powinni pomyśleć o odrobieniu zadania domowego, zadanego nawet przez nauczycielkę - sex bombę, zanim zdecydują się na kolejne wejście na Forum. Tego samego zdania, jak zdążyłem przed chwilą zauważyć w innym temacie , są również inni - co poważniejsi - użytkownicy. Tobie aniu życzę pomyślnego skorzystania z porad udzielonych przez Administratora Forum.

 

@Mr.Orbita - moja propozycja, jak podkreślałem, jest jedynie sugestią. Podzielam wyrażoną o niej opinię. W samej jednak istocie nie myślałem o fachowcach pochodzących jedynie z grona aktualnych użytkowników Forum. Miałem na myśli zawodowych, lokalnych instalatorów, czyli związanych "terenowo" z autorem konkretnego i zadanego w zrozumiałej formie - pytania. Można przecież być pewnym, że takie tematyczne Forum to także ich lektura, do której w wolnych chwilach zaglądają. Inną oczywiście jest sprawą, czy zechcieli by tak chętnie dzielić się swoją wiedzą jak np. ci, których mam przyjemność znać osobiście. Dlatego też, jak pamiętam, sam zakwalifikowałem propozycję do tzw. hurra - optymistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...