Skocz do zawartości

X3M HU 2200 problem z Tv naziemną analog


Marlon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu tuner tv zewnętrzny na port USB. Świetnie odbiera radio na FM. Problem jest z TV naziemną analog. Po wejściu do menu żąda wybrania kraju w którym będzie instalowany. Po zainstalowaniu kanałów jest tylko wizja fonii brak. Po zmianie kraju z Polski np. na Czechy przy kanałach o bardzo słabym sygnale (zaśnieżonych) fonia jest natomiast przy kanałach o silnym sygnale (czystych) fonii dalej brak. Bawię się tak już z nim cały dzień (w menu jest 220 krajów do wyboru) i za każdym razem jest źle. O co tu chodzi ? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wspiera MPEG-4, więc czemu miałaby nie odbierać ;) Wszystko powinno być OK. Co do opisu - musisz poczekać do jutra, bo mam to w firmie i nie mam w tej chwili dostępu. Spróbuj jeszcze wybrać Rosję. Po zmianie pamiętaj o wyszukiwaniu - zawsze trzeba robić skanowanie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią nieco więcej informacji. Po dochodzeniu okazuje się, że właściwie to jaki kraj wybierzesz ma znaczenie drugorzędne, byleby to było coś w Europie. Kraje decydują tylko o przypisaniu rodzaju systemu PAL. Dla Polski powinien być wybrany PAL_D, a jest PAL_B (producent oprogramowania zapewne się pomylił). Zmienić to można wchodząc w settingi podczas oglądania TV (gdy jest już większe okienko TV po prawej, a po lewej kilka przycisków). Tam jest wybór rodzaju PAL.

 

Niestety jednocześnie okazało się, że i tak jest problem - fonia pojawia się tylko na kanałach, gdzie nie jest nadawany Nicam. U nas w Krakowie jest tak na TV Puls i TV 4, cała reszta z tego co wiem ma Nicam i w głośnikach jest cisza. Zapewne jutro lub pojutrze będę dzwonić do dystrybutora, to przy okazji podpytam co z tym fantem zrobić, bo mimo prób u mnie nie udało się ominąć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1950roman - co tak tego Fergusona reklamujesz w każdym poście? :> Ja też ich lubię, ale nie przesadzajmy - Fergusona do laptopa po USB i tak nie da się podłączyć w taki sposób jak X3M HU 2200.

 

@Marlon - skontaktuj się ze sprzedawcą - możliwe, że będziesz musiał wymienić egzemplarz, szczegóły dodatkowe zaraz dostaniesz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jakby co informuję, że pojawiła się nowa seria HU2200 - ma teraz nieco przejrzystą obudowę i ostatecznie usunięto wszelkie problemy z dźwiękiem na kanałach analogowych - u mnie mam wszystko (po wyborze Rumunii). Cena nieco wzrosła w porównaniu z poprzednią partią HU2200. Za kilka dni HU2200 dołączą do TU1100 na sklepie Hollex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...