Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

coz to sie dzieje moi Panstwo,

wrocilem z urlopu a tu brak tvn, tvn7, tvn wawa - doladowanie jeszcze mam bo reszta kanałow jest, instalowalem to rok temu na poczatku sierpnia tak wiec doladowanie mnie czeka pod koniec sierpnia

przeszukalem transponder na ktorym jest tvn i nic nie znajduje - czy cos sie pozmienialo z transponderami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tvnu warszawa już nie ujżysz bo już z pół roku nie istnieje ,natomiast jeśli chodzi od tvn zwykły i 7 to nie wykluczone że bedziesz musiał przywrócić ustawienia fabryczne gdyż od

środy, 15 czerwca 2011

roku zmienił się FEC z 3/4 na 5/6.

Parametry

HOT BIRD 9 (13°E)

tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR:

27500, FEC: 5/6 DVB-S/QPSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie , za 2-3 tygodnie możemy dopiero dyskutować o wywiazaywaniu sie z obowiazków naszych operatorów i nadawców.

Mam tylko wątpliwość że termin "obowiazany zwrócic sie o udostepnienie kanału" będzie rozumiany właściciwie.

Analizująć słowo obowiązany, bez podanego czasu należy rozumieć natychmiastowo (zgodnie z przyjętymi zasadami społecznymi i prawnymi) po wejściu ustawy w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tvnu warszawa już nie ujżysz bo już z pół roku nie istnieje ,natomiast jeśli chodzi od tvn zwykły i 7 to nie wykluczone że bedziesz musiał przywrócić ustawienia fabryczne gdyż od

środy, 15 czerwca 2011

roku zmienił się FEC z 3/4 na 5/6.

Parametry

HOT BIRD 9 (13°E)

tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR:

27500, FEC: 5/6 DVB-S/QPSK

 

po 15.06 nie bylo problemow jutro bede obczajal temat dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskutować możemy już, nie ma czegoś takiego że nadawca ma 14 dni na dostosowanie do ustawy po jej wejściu w życie, okres 14 dni skończył się 14 dni po ogłoszeniu ustawy w monitorze, a to miało miejsce 26 lipca, w momencie wejścia ustawy w życie następuje zmiana prawa ze skutkiem natychmiastowym, Cyfrowy Dom od dwóch dni łamie zapisy ustawy, dodatkowo ustawa została podpisana 30 czerwca, nikt nie zgłosił zastrzeżeń do Trybunału Konstytucyjnego, więc operator miał więcej czasu żeby porozumieć się z nadawcą

 

zauważcie że reklamy NTC, które również zostały wprowadzone u nadawców tą ustawą nadawane są od ponad miesiąca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba uderzać pod skargi@krrit.gov.pl

 

UWAGA! Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że nie udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymywaną pocztą elektroniczną, która nie zawiera danych osobowych Skarżącego, tj. imienia, nazwiska i adresu korespondencyjnego. 

 

Ciekawe co wymyślą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem do Ustawy ( Dz.U Nr 153 poz. 903 ogłoszony 26-07-2011r.) która weszła w życie dokładnie po upływie 14 dni (art.31) tj w dniu 10-08-2011 r. Od tej daty dopiero ustawa wiąże nadawców i operatorów, tak więc nie myliłem sie.

Dyskutować oczywiście możemy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli od tej daty operator musi wywiązywać się z zapisów ustawy, nie ma Polsatu nie wywiązuje się, to nie jest data od której operator ma się zacząć ubiegać o udostępnianie tylko ma udostępniać, pismo mogli wysłać wcześniej a ew. Polsat odpisałby że udostępni od 14 dni po ogłoszeniu ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CSA Odnosnie wejścia ustawy sprawa jest jasna i wyraznie napisana w ustawie (art.31) wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Dodam tylko że 14 dni jest od dnia złozenia wniosku (tłumacząc dokładniej wniosek mozna wysłac pocztą i nim dojdzie do nadawcy moze upłynąc dodatkowo kilka dni) Wg. mnie 3 tygodnie przy biurokratycznym podejściu do sprawy stron to minimum.

Miejmy nadzieje że strony dogadaja sie wcześniej bez zbednych terminów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli od tej daty operator musi wywiązywać się z zapisów ustawy, nie ma Polsatu nie wywiązuje się, to nie jest data od której operator ma się zacząć ubiegać o udostępnianie tylko ma udostępniać, pismo mogli wysłać wcześniej a ew. Polsat odpisałby że udostępni od 14 dni po ogłoszeniu ustawy

To co mieli powoływać się na prawo, którego nie ma? Daj sobie spokój z tym albo podaj Cyfrowy Dom do sądu. Ja Ci będę kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mieli powoływać się na prawo, którego nie ma?

 

Dlaczego nie ma? Ustawa ogłoszona była 26 lipca, artykuł 31 brzmi

 

Art. 31. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem art. 6 i art. 19, które wchodzą w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

 

Zajmując się dla ułatwienia zrozumienia Art. 19. 1.

 

Jeżeli przedsiębiorca, którego działalność polega na sprzedaży odbiorników cyfrowych, nie wykonuje obowiązku, o którym mowa w art. 6 ust. 1, 2 lub 5, podlega karze pieniężnej w wysokości od 1 tys. zł do 50 tys. zł.

 

W obu przypadkach oznacza to to samo, prawo zostało ustanowione 26 lipca, w jednym przypadku nadawca i operatorzy otrzymali 14 dni na wejście rozporządzenia w życie, w drugim sprzedawca otrzymał 30dni na dostosowanie sposobu sprzedaży by był zgodny z art 6.

 

Załóżmy że jesteś sprzedawcą 30 dni po ogłoszeniu sprzedajesz dekoder bez MPEG4 nie informując klienta o tym. I jak się będziesz tłumaczyć? Że wysłałeś do producenta pismo z pytaniem czy dekoder ma MPEG4 i on na odpowiedź ma 30dni (bo tyle ma) i jeszcze nie odpowiedział? Od razu dostaniesz karę od Inspektora Handlowego.

 

Inną sprawą jest art 43a, czyli postępowanie i jego zapisy troszkę przeciągają sprawę. Bo załóżmy że Cyfrowy Dom złożył wniosek wczoraj, czyli przed wejściem w życie ustawy informując Cyfrowy Polsat że od dnia tego będzie musiał udostępniać swój program nieodpłatnie, Cyfrowy Polsat ma 14 dni na udostępnienie (nie na odpowiedź). Nie robi tego i KRiRT pisze ponaglenie, oczywiście na wniosek operatora (kilka dni). Na które Cyfrowy Polsat ma 14 dni znowu by udostępnić. Jak tego nie zrobi to dostanie karę 10% dochodow lub 50% opłaty za udostępnianie częstotliwości.

 

Czyli w sumie może jeszce z miesiąc nie być polsatu :(

 

Dlaczego w ten sposób to interpretuję. Ponieważ w ustawie nie ma czasu kiedy operator ma się zgłosić do nadawcy z wnioskiem. I tak na dobrą sprawę Cyfrowy Dom wiedząc że np. kontrola będzie w ostatnim możliwym terminie tj. 31 grudnia 2012 roku, może przez te dwa lata kompletnie nie zgłaszać żadnego wniosku i mieć w nosie klientów i będzie wszystko OK. Dlatego jedyna właściwa interpretacja to wejście obowiązku w dniu wejścia w życie ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym was troszeczkę ostudzić.

Zwróćcie uwagę, że Art.43 jest w ustawie o radiofoni i telewizji w rozdziale 6 "Rozprowadzanie programów w sieciach kablowych".

 

O ile pierwotnie w ustawie (w tym rozdziale) zawsze padało określenie "operator sieci kablowej",

o tyle w nowelizacji ktoś (przypadkiem lub celowo) pominął "sieci kablowej", pozostawiając samo "operator".

 

Moim skromnym zdaniem nowy przepis jest tak zagmatwany, że nie wiadomo o jakiego operatora chodzi. Ponieważ jednak jest to nadal rozdział "Rozprowadzanie programów w sieciach kablowych" sądzę, że przepis tyczy się operatorów kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie coś się ruszyło! :brawo:

KRRiT wzięła się do roboty i wczoraj na ich stronach pojawiła się następująca informacja:

http://www.krrit.gov.pl/bip/LinkClick.aspx?fileticket=qu0NAHwyjlU%3d&tabid=36

Czyli wynika z tego że chodzi nie tylko o sieci kablowe ale o wszystkich operatorów sieci telekomunikacyjnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem jeszcze dokładnie tekst Ustawy, oraz różne komentarze z tym związane.

W jednym dokonano interpretacji art.43a ust.3 pkt 2) "umieszczać w swojej ofercie informację, że program ten jest przeznaczony do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną." - twierdząc że operator nie musi udostepniac tych programów bezpłatnie tylko w dowolnej ofercie, nawet tej najdroższej.

Sięgnołem do szczególowego słownika języka polskiego co oznacza słowo "również", i co sie okazała że słowo "również" jest uzywane do wyrażenia, że orzeczenie nie dotyczy tylko jednego elementu, słowo " też, także " mają to samo znaczenie z "również".

Reasumując: informacja o TV naziemnej w tym artykule jest tylko dodatkiem do głównej informacji o powszechnym i nieodpłatnym rozprowadzaniu w sieci danego operatora.

Ze art 43 i 43a ustawy są niezrozumiałe dla normalnego czytelnika świadczy Informacja KRRiT dla operatorów rozprowadzających programy, wspominiana we wczesniejszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo KRRiT nie mówi o dowolnej ofercie operatora ale o KAŻDEJ ofercie operatora. Operator ma obowiązek rozpowszechnić program. Jeśli użytkownik czy abonent nie ma najdroższego pakietu to i tak musi odbierać ten program.

 

Moim zdaniem ze względu na konieczność zapewnienia dostępu do tych kanałów po 2013 roku każdy posiadacz dekodera prepaid czyli sieci N lub sieci Cyfrowy Polsat, nawet nie opłaconego na żaden pakiet. Powinien odbierać te siedem podanych w ustawie kanałów. Tak jest to realizowane we Francji. Osoby poza zasięgiem DVB-T mają możliwość odbioru tych samych programów na dekoderach DVB-S2. To jedyny sposób na zapobiegnięcie wykluczeniu cyfrowemu. Zgodnie z aktualnym harmonogramem cyfryzacji dostęp do NTC będzie miało 97% ludności kraju, około 1 miliona osób zostało w ten sposób skazane na wykluczenie cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z pisma krrit:

"....Zgodnie z wprowadzonym nowelizacją art. 43a ust. 3. ustawy o radiofonii i telewizji operator rozprowadzający program został zobowiązany do rozprowadzania i oferowania programu, który został mu nieodpłatnie udostępniony oraz umieszczania w swojej ofercie informacji, że program ten jest przeznaczony do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną."

Wg mnie to oznacza że:

1. Każdy nadawca ma dostać te kanały za darmo.

2. Każdy nadawca musi je rozpowszechniać, ale :

3. Może pobierać za to opłatę, ale musi udzielić informacji że te kanały można sobie oglądać naziemnie bezpłatnie.

 

Nie widzę tutaj żadnego nakazu bezpłatnego nadawania przez operatora, tylko nakaz bezpłatnego otrzymania tej oferty od nadawcy.

Również w ustawie nie znalazłem żadnego punktu który nakazuje bezpłatnego udostępniania tych kanałów odbiorcy końcowemu - podkreślam, wg mnie ten zapis mówi że operator MUSI dostać te kanały za darmo. Nie może dochodzić więc do sytuacji która kiedyś była że kanału POLSAT nie było np w cyfrze bądz w n-ce bo Polsat się na to nie zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost nie jest napisane ale pojawia się słow również i arę postów wyżej kolega zibi-s tłumaczył, że sugeruje to:

...został mu nieodpłatnie udostępniony oraz umieszczania w swojej ofercie informacji, że program ten jest przeznaczony do powszechnego i nieodpłatnego odbioru także w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną. Skoro także to znaczy ze i w inny sposób ma być rozpowsz. bezpłatnie

 

Gdyby nie było słowa również nie było by problemu

 

Jak z .."lub czasopisma" - niby 2 słowa a afera była, ze nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie jest to równoznaczne.

Ja się stawiam zawsze po stronie "przędsiębiorcy" w takich sytuacjach i wyobrażam sobie taką sytuację:

Zakładam firmę która zakłada instalację kablową w bloku, czy też osiedlu. Przychodzą do mnie klienci i mówią że mam im za darmo dać to co im oferuję (może nie wszyscy - ale np. 50%).

I co - muszę ponosić koszty związane z konserwacją sieci, okablowaniem, utrzymaniem ludzi w serwisie i mam za to nie dostać ani grosza ? Dla mnie jest to chore podejście.

Także ja w dalszym ciągu uważam że tzw. "intencje" ustawy są takie jakie ja przedstawiłem, a słowo "również" mówi o tym że jak chcesz to możesz skorzystać z mojej oferty, ale za to zapłacisz, jak nie chcesz to możesz te kanały RÓWNIEŻ obejrzeć za darmo w NTC.

Konieczność przedstawiania takiej informacji jest konieczna, bo u mnie i u znajomych było już kilku nieuczciwych naganiaczy kablówek którzy twierdzili że ze względu na zmiany wkrótce nie będzie możliwości odbioru kanałów analogowych i trzeba szybko podpisywać umowę.

 

Także reasumując; wg mnie TNK MUSI dołączyć wspominane kanały - ale może to zrobić w pakiecie na doładowanie - szkoda - bo sam mam TNK którego nie doładowuję a używam na dodatkowym tunerze do odbioru TVP i TVN w drugim pokoju - teraz bym miał więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podmiot któremu usługa została udostępniona nieodpłatnie bez zgody podmiotu udostępniającego nie może pobierać opłat za usługę. Było wałkowane 100 razy przy srzedawaniu linuksa, na forach prawniczych są konkretne paragrafy.

Po drugie operator musi udostępnić kanał dla wszystkich swoich użytkowników/abonentów, jeśli nie pojawi się w pakiecie bez opłat - łamie prawo, bo część użytkowników usługi nie ma dostępu. Proszę zwrócić uwagę że ten problem dotyczy Telewizji na Kartę HD.

Natomiast jeśli chodzi o informacje że program jest nadawany drogą naziemną cyfrową wynika to tylko z sensu ustawy - propagowanie NTC. Operator musi informować, że jest również naziemna telewizja cyfrowa i ten program tam jest i to za darmo. Natomiast konieczność informacji jest związana też z tym co pisze piotrmal6666, że niektórzy informują fałszywie, że telewizji naziemnej nie będzie za darmo i nakłaniają do płatnych umów z operatorami telewizji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszmy sie, żę takie zagmatwanie treści nie jest tylko w tej ustawie, ale w większosci polskiego prawa.

Czytanie tej ustawy to tak jak w szkole nauczyciel j.polskiego pyta ucznia: co miał na mysli autor ksiązki? - kto to mogł wiedzieć!.

Tak samo z ta ustawą: co mieli na mysli ustawodawcy?, jak w pierwszej wersji miały byc udostepnione satelitarnie powszechnie i bezpłatnie wszystkie kanałay naziemne DVB-T, a pozosytały tlko te co analogowo nadawano przed uruchomieniem DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...