Skocz do zawartości
  • 0

Problem z tunerem Kathrein UFS 910


pisklesmoka
 Udostępnij

Pytanie

Witam Wszystkich , jestem tutaj nowy i Bardzo prosze o pomoc.

Od 2 dni jestem posiadaczem w/w tunera i niewszystko dziala jak powinno.Po wlozeniu modulu(Matrix Cam Revolution) i tak niezawsze go wykrywa, kanaly dekoduje i jest ok do momentu przelczania kanalow.Podczas skakania po kanalach wyskakuje okienko z info ze knaly sa kodowane. W takim przypadku nic niedziala i pomaga jedynie wyciagniecie karty lub wylaczenie tunera.Niema takich problemow gdy leci tylko 1 program wtedy nic sie niekoduje do chwili przelaczania.

Mam jeszcze jeden problem ale innego typu , mam problem z National Geographic HD, po podaniu odpowiednich parametrow niema sygnalu.Pasek mocy sygnaly wskazuje 60% a jakosci sygnalu 0%. Wszystko bylo ok jak mialem z cyfry wypozyczonego Philipsa i wtedy kanaly HD odbieralo.

Takze bardzo prosze o pomoc, gdyz ten tuner kosztowal kupe kasy i niewiem co eraz robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Od końca: softu z satelity nie pobierzesz - z tego co rozumiem masz coś starszego niż 1.04, a żeby pobrać soft z satelity trzeba mieć 1.05 (bo najnowszy to teraz 1.06).

 

Oczywiście nową wersję można załadować po USB. Plik z oprogramowaniem należy załadować do katalogu ufs910, który ma znajdować się wewnątrz katalogu kathrein. Czyli ścieżka ma wyglądać następująco: \kathrein\ufs910\plik.img

 

Następnie odpowiednio przygotowaną pamięć podłączamy do odbiornika, restartujemy go trzymając wciśnięty klawisz Menu na panelu przednim. Powinien pojawić się napis Emergency Boot i po chwili pobieranie się rozpocznie (Menu można zwolnić).

 

Link do oprogramowania

 

Przy aktualizacji do wersji 1.06 mała uwaga: jeśli po załadowaniu wystąpią jakieś problemy (przykładowo na wyświetlaczu nie będą pokazywać się żadne informacje) - trzeba załadować 1.06 jeszcze raz, ale tym razem w takiej formie: LINK.

 

Co do National Geographic HD - przypuszczam, że brak sygnału to objaw złych parametrów technicznych. Czy na pewno wprowadzasz wszystko poprawnie (DVB-S2, 8PSK, SR=27500 FEC=2/3)?

 

Problemy z Matrixem być może rozwiąże aktualizacja oprogramowania, ale tego nie wiem...

 

PS: Chyba nie muszę dodawać, że aktualizację przeprowadzasz na własną odpowiedzialność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za odpowiedz.W sumie to sam sie niepodejme chyba aktualizacji, a co do parametrow odbioru NG HD to wszystko jest poprawne i nic, nawet u kumpla po wprowadzeniu tych parametrow jest brak sygnalu niewiem dlaczego?Nawet przy automatycznym wyszukiwaniu programow go niepokazuje.niemam pojecia co jest .Ale niewiem co to jest te 8PSK?

Co do modulu to chcialem go zaktualizowac ale tez niedalo rady jakas informacja po nagielsku sie pokazala jutro ja zamieszcze. A ten modul zostawic ? jest on cos wart czy wymienic go na Astona?Czy bedzie jaks roznica przy odbiorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ręcznym wyszukiwaniem próbowałeś wprowadzając poprawne parametry? 8PSK to modulacja i także gdzieś powinno się ją dać wpisać (po uprzedniej zmianie systemu na DVB-S2).

 

Co do modułu - miałem na myśli, że aktualizacja oprogramowania w tunerze może trochę pomóc (aczkolwiek upgrade modułu też byłby dobrym pomysłem).

 

Jeśli chodzi o samą zamianę na Astona - może być lepiej, ale nie musi. Pamiętam, że podczas testów we wrześniu 2007 zaskoczyło mnie niezłe działanie oryginalnego modułu CI od Cyfry+, ale to było rok temu, na starym oprogramowaniu jeszcze bez polskiej wersji menu, teraz nie wiem jak jest, od dawna nie mam dostępu do tego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurcze ,znalazlem to 8PSK i faktycznie czestotliwosc jest , zarowno moc jak i jakosc sygnalu, ale programu niedekoduje .Niewiem czy to moze byc problem z modulem ze nieradzi sobie z sygnalem HD?Inne kanaly odbieraja , czasami jak pisalem uprzednio sie blokuja ale niejest najgorzej, natomiast NG HD w ogole niedekoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie aktualizacji .Po sciagnieciu softu 1.06 znajduja sie tam po rozpakowaniu 2 pliki IMG "ufs910.update.cramfs.i...-5373KB " oraz "vmlinux.ub.img 1675 KB".I wlasnie niewiem czy mam te 2 pliki Zaladowac do katalogu "ufs910".I czy posiadajac soft 1.03 moge zaladowac bezposrednio 1.06?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po konsultacji z posiadaczem Kathreina załaduj mu odrazu to: LINK - zrzuć wszystkie pliki do katalogu jak wcześniej pisałem i uruchom aktualizację. Po niej zrób reset do ustawień fabrycznych i konfiguruj odbiornik od zera (ustawienia, wyszukiwanie kanałów itp.). Tak będzie najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...