Skocz do zawartości

Fotowoltaika


Gość Przemek57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek57

Cześć
Planuję zainwestować w instalację fotowoltaiczną i muszę wybrać jakąś dobrą firmę. Jestem z Katowic i znajomi polecają mi [spam]. Ktoś z nimi współpracował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice wybrali firmę Alians - z jednego powodu - najlepsza firma fotowoltaiczna na rynku. Umowę z tą firmą podpisali 22 kwietnia br., zaliczkę wpłacili 27 kwietnia, na montaż długo czekali (6 tygodni) aż w końcu 8 czerwca ekipa montażowa przyjechała i zamontowała panele w dwa dni. Teraz czekają na energetykę z wymianą licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz ciąg dalszy.

W dniu 17.06.2021 o 16:34, Adam.kaslewicz napisał:

Rodzice wybrali firmę Alians - z jednego powodu - najlepsza firma fotowoltaiczna na rynku. Umowę z tą firmą podpisali 22 kwietnia br., zaliczkę wpłacili 27 kwietnia, na montaż długo czekali (6 tygodni) aż w końcu 8 czerwca ekipa montażowa przyjechała i zamontowała panele w dwa dni.

Kilka dni później firma (tj. Alians), która montowała u mnie w domu fotowoltaikę wysłała zgłoszenie do energetyki. 1 lipca energetyka przyjechała, wymieniła licznik i instalacja działa :-). Na tą chwilę wyprodukowałem 735 kWh. O ile wydatki na energię elektryczną u mnie w domu spadną, zobaczy się na rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz jeszcze w jakim czasie będziesz mieć zwrot z inwestycji.

Dla ułatwienia przy założeniu że instalacja będzie działać bez problemowo. Zero kosztów kredytu - naprawy / wymiany itp. itd.

 

Fotowoltaika jest zdecydowanie opłacalna jak się ma dużą rodzinę i wszystko na prąd tj. sprzęt ( kuchenka ) + ogrzewanie elektryczne ( klimatyzacja - panele grzewcze ) + punkt - stacja ładowania samochodów elektrycznych

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 Rodzicom została przyznana ulga w podatku rolnym w kwocie 8375 zł i tym samym zwrot z inwestycji będę miał w 4 lata. Rodzice zdecydowali się założyć fotowoltaikę z kilku powodów: duże zużycie energii elektrycznej (wysokie rachunki za prąd), kuchenka elektryczna babci od strony taty no i oczywiście ostatnimi czasy zdalne nauczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...