Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś z Was korzysta z konfiguracji: Mediabox+ wraz z internetem LTE ??

 

Problem jest taki, że Huawei B593s-22 zakłóca mi programy np. TVP1 HD, Discovery HD, Nickelodeon HD, TVP Kultura, TVP Info itp

LTE pracuje na 1800MHz, co oznacza że zakłócane są częstotliwości mniej-więcej 1800+9750 = 11550 MHz czyli częstotliwości zbliżone do transponderów z których odbieram zakłócone kanały.

Co dziwne poprawnie odbiera tp. 11508 z TVN-ami. Czy ktoś wie o co tu może chodzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w paśmie LTE 1800 co oznacza tak naprawdę że może wykorzystywać zakres od 1700 MHz do prawie 1900 MHz (zależy jaką cześć pasma wykorzystuje operator) tutaj masz wykaz przyznanych częstotliwości http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=9455

 

Z podpisu widzę, że korzystasz z Lte Plusa, który korzysta z infrastruktury LTE Centernetu i Mobylandu pracującego w zakresie 1710,10 MHz - 1729,29 MHz (modem do stacji bazowej) co po dodaniu 9750 MHz daje 11.460 MHz - 11.479 MHz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy wiatr w porywach do 50 km/h jest wystarczający aby zrywać mi obraz na Family hd ?mam trochę hopla na punkcje rwania mi obrazu itp ;D i na c+sport hd wczoraj było dobrze a na family hd wysypywało , kiedyś montował mi gościu od nc+ satelitę i widzę że nią macha no ale jednak c+sport hd działa a family hd czasem przytnie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jakość i siłę na transponderze z C+Family i pod niego lekko skręcałem konwerter. Potem skontrolowałem jeszcze kilka TP, z którymi też był problem. Ale skoro piszesz, że antena Ci lata, to może to nie wystarczyć. Pomyśl o jakimś sztywniejszym mocowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy wiatr w porywach do 50 km/h jest wystarczający aby zrywać mi obraz na Family hd ?mam trochę hopla na punkcje rwania mi obrazu itp ;D i na c+sport hd wczoraj było dobrze a na family hd wysypywało , kiedyś montował mi gościu od nc+ satelitę i widzę że nią macha no ale jednak c+sport hd działa a family hd czasem przytnie ,

 

Przy mocnym wietrze antena (zwłaszcza duża) potrafi się wyginać, co oczywiście będzie mieć wpływ na poziom sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był u mnie dziś technik i uznał że mój konwerter jedną częstotliwość łapie tą od sport hd a z tą z family hd ma problem , według jego miernik podobno tak było wymienił konwerter i na razie śmiga tylko nie wiem czemu bez wiatru wszystko działało a przy większych podmuchach już nie , teraz rzuca mi talerzem ale wszystko śmiga tylko nie wiem jak mam rozumieć czasem zanik obrazu tak co kilka minut na sec. wcześniej tak nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...