Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hot Bird 13C tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK) po "n"

Hot Bird 13C, tp. 4 (11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK) po Cyfrze+

Hot Bird 13C tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK) po "n"

Hot Bird 13C, tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S2/8PSK) po Cyfrze+

Hot Bird 13C tp. 13 (11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK) po "n"

Hot Bird 13C, tp. 15 (11,488 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK) po Cyfrze+

Hot Bird 13C tp. 16 (11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK) po "n"

Hot Bird 13C, tp. 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK) po Cyfrze+

Hot Bird 13C, tp. 114 (10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK) po Cyfrze+

Hot Bird 13A tp. 116 (10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK) po "n"

Hot Bird 13C, tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK) po Cyfrze+

 

Macie odpowiedz :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto -naprawde warto czasem poswiecic czas i te pare zlotych i wymienic kable antenowe,wtyki,konwereter i czasze na większa a problemy z odbiorem znikną -sam sie o tym przekonalem -od momentu wymiany nie mam zadnych zacięc szarpan niczego ,nawet przy zlej pogodzie ..pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem dziś to NC+ i na starcie mam problem z uruchomieniem. Pojawia mi się ekran powitalny ale dekoder sam nie przechodzi do konfiguracji itp. Po prostu ekran powitalny a po chwili zanika i świeci się czerwona dioda na dekoderze (box+). Próbuję ustawić rozdzielczość tak jak radzą w instrukcji bo mam jeszcze kabel SCART ale dalej nic się nie pojawia.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Uwierz mi. Jak ty to nazwałeś "wskaźnik" za 20 w zupełności starczy.

Odradzam szególnie tym mało zaawansowanym. Więcej się tylko namęczą.

Podstawowa wada to liniowa skala - zupełnie nieprzydant do ustawiania, kolejna to brak mołżiwości identyfikacja satelity.

Kolejna - miernik jest nieselektywny - nie da sie wyvbrać najtrudniejszego do odbioru transpondera.

Jedyne do czego sie nadaje to do wykrywania zgrubnego połozenia kierunków na rożne satelity ale koniecznie ze wsparciem odbiornika i małego TV przy antenie.

I tu jedna uwaga - instlaowanie anteny w trudnodostępnym miejscu (a jest takowa tendancja) to niezbyt dobry pomysł.

Ja mam wręcz komfortowe warunki zabawy z anteną - płąski dach bloku, i d. sztyca wmurowana w wywietrznik pionu wentylacyjnego. Ta sztyca przycieta do minimum koniecznego tlyko dla przykręcenia mocowania anteny aby zminimalizować jej kołysanie się. Niedaleko do gniazda 230V. Owszem za wygodę przy instalacji, ustawianiu jest cena jakieś 50 m kabla do TV ale to żaden problem. Zabieram na dach narzędzia, monitorek, tuner i laptopa z netem i mam komfortowe warunki do zabawy z ustawienianiami pozycji konwerterów.

 

 

System z dwoma osobami. No jak ktoś jest masochistą i ma za dużo czasu wolnego.

Dodajemy bezwłądnośc wyikajaca z zapełnienie bufora danych w demodukatorze, potem bezwłądność przekazywania komunikatów....

i jest okazja do puszczenie słowotoku łacińskiego słowa oznaczającego "krzywa"....

Z ciekawości próbowałem - po kilku nastu sekundach poleciał do kosza na śmieci. POdpiąlęm tuner jako wskaźnik i miernik.

 

 

Przede wszystkim przy każdej pracy trzeba mysleć. Jak twgo brak (a niestety obecne szkolnictwo robi wszystko by zablokować tę umięjetność) to poradzisz sobie bez super wyposażenia. Zas z drugiej strony jak komuś myłśenie i nauka sprawiają wielki ból to najlpszy super hiper sprżet nie pomoże.

 

Na koniec, jak mocujecie nową antenę to weźcie pod uwagę że mocowanie pracuje i przez pocżatkowy okres będzie koenicnziśc korekty ustawienia anteny. Szczeólnie po pirwszych wichurach, po zimie itd. Z czasem te zmiany wyowłane odkształceniami będą praktycznie znikome. Jak ktoś umie czytać to już wie o jednym - te wszelki ocynkowane śruby to na śmici - albo mosiężne albo z nierdzewne - z tym że do tych ostanich koniecznie trzeba używać specjalnej pasty bo giwny z nierdzewki lubią się blokować.

Nie walczcie ze starymi śrubami, nakrętkami, jak nie puszczają po polaniu Colą (słabe kwasy mineralne jak np. fosforowy w Coli, lub organiczne - w szczególności szczawiony i cytrynowy mają wysokie powinowactwo do żelaza - są najkuteczniejszymi odrdzewiaczami - silne kwasy mienaralne powodują pasywację powierzchni stali) to najlepszym narzędziem jest flex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komunikat i jakość na kanałach HD które masz w ofercie a do których nie masz dostępu i jakie to kanały?

Od jedynki zaczynając [TVN] sprawdź instalacje antenową (sat. hot Bird) 2,3,4, tak samo 5 jest. 11 [tvp1] - co ciekawe odbiera a kolejny [tvp2] już nie:) itp.

sygnał 65%, jakość 75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne związane z dekoderem nbox. Sprzęt należy do mojego kolegi i po podłączeniu na wyświetlaczu pojawia się komunikat TEST. Taki stan rzeczy trwa bez końca i nie bardzo wiem o co chodzi? Czy jest to usterka techniczna czy może coś nie tak jest w ustawieniach sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...