Skocz do zawartości
  • 0

Nie czyta wszystkich transponderów


kennigh
 Udostępnij

Pytanie

Witam grupowiczów.

 

Przejrzałem forum i nie udało mi sie znalesc odpowiedzi dlatego postanowilem napisac posta byc moze ktos mial taki problem i udalomu sie go rozwiazac.

Mam dwa konwentery i zez na HB i Astre polaczone przez diseqca

Mam dwuletni dekoder echostar z Cyfrowego polsatu. Na tym zestawie odbieram obydwa satelity i programy z nich.(Mam pakiet familijny)

Pokusiłem sie o kupno nowego dekodera równiez z polsatu tym razen HD samsung DSB-H370G.

Pojedyńczo bez diseqca nowy tuner odbiera kanały z obydwu satelit- czyta wszystkie transpondery i nie ma problemu.

W połączeniu z diseqc-iem HB diseqc -A, Astra diseqc-B, HB czyta całego, a Astre przeszukuje transpondery poniżej 11.000Mhz i nie moze nic na nich odnaleść dopiero od 11.539Mhz zaczyna wyszukiwać kanaly na transondeerach w Astrze. Reczne przeszukanie tych transponderów poniżej tez nic nie daje po prostu jakby nie istnialy.np.w polaczeniu dwoch konwenterow nie moge przegladac na astrze 10773 czyli pakietu TP gdzie jest TVP Historia.

Gdy zamienię LBN-y na diseqcu czyli HB diseqc-B, Astra diseqc-A to znajduje cała Astre a znowu mam problemy ze znalzieniem wszystkich transponderow na HB czyli nie moge ogladac pakietu familijnego.

Mam Diseqc Golden Interstar 2-1 wyczytałem na forum ze moze to byc wina tego bo moze nie współpracować z dekoderem HD.

Proszę o sugestie czy da sie z tym cos zrobic.

 

Chciałem spytac jeszcze jaki powinienem odbierac sygnał z zeza.

HB główny mam górny paasek 80% a dolny 78%

Astra z zeza tyle samo to dobrze?

Czasze mam 90-tke mieszkam w Iralndii dokladnie w południowo-zachodniej części IRL czyli od strony oceanu.

Na drodze anteny sa drzewa w odleglosci okolo 15-20m.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Siła i jakość sygnału są raczej w normie. Niestety dekodery Cyfrowego Polsatu są bardzo złośliwe i każdy model inaczej zachowuje się z przełącznikiem DiSEqC. Jeśli bez niego uzyskujesz pełną Astrę i pełnego Hot Bird-a - jest do wymiany, ale nie zaryzykuję polecenie konkretnego innego modelu DiSEqC - niestety musisz szukać metodą prób i błędów. Najlepiej jeśli masz w okolicy sklep, w którym uda Ci się uzgodnić możliwość zwrotu przełącznika, jeśli nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...