Skocz do zawartości

Jakie przełączniki DiSEqC do tego zestawu


renifer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jest to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość

 

Zamierzam złożyć następujący zestaw antena multifocus E-85, 2 konwetery uniwersal quad Golden Interstar GI-204S Platinum X na Astrę i Hotbirda Plus 2 konwertery uniwersal twin Golden Interstar Gi-202 Platinum X na Amosa i Astrę 28,2, rozdzielone na 2 tunery satelitarne twin w różnych pomieszczeniach.Na jednym tunerze twin sygnał z czterech satelitów, na drugim twinie z Astry i Hotbirda.Jake przełączniki DiSEqC i w jakiej konfiguracji muszę zastosować aby można było odbierac równocześnie sygnał na obu tunerach.Od czego zależy że jedne przełączniki blokują odbiór na drugim tunerze, a inne nie, czy zależy to od tłumienia między wejściami, rodzaju DiSEqC obsługiwanego przez odbiornik i przełącznik , wersja 1,0 przełącznika nie umożliwia takiego przełączania,czy zależy też od konstrukcji wewnętrznej przełącznika. Np w opisie przełącznika Diseqc Golden Interstar GI411 pisze umożliwia podłączenie do jednego wejścia odbiornika TV-SAT czterech konwerterów, separacja wejść powyżej 25dB umożliwia stosowanie przełącznika z konwerterami typu TWIN i QUAD.Przełącznik ma jedno wyjście,czy zastosowanie nadmiarowo 4 takich przełączników (2 wyjścia w dwóch przełącznikach nie podłaczone zakończone rezystorami) umożliwi jednoczesny odbiór na dwóch tunerach twin.Czy należy zastosować przełączniki z dwoma wyjściami np 2 Przełączniki DiSEqC 2.0 Axing SPU52-00 basic-line tzw. 5/2 lub 2 przełączniki Wavefrontier 5/2+1do prawidłowego sterowania 2 konwerterów Twin (Astra + Hot Bird) dla dwóch niezależnych tunerów Ale to rozwiązuje tylko podanie sygnału z dwóch wyjść 2 quadów na jeden tuner twin. A jak rozdzielić najprościej pozostały sygnał z dwóch wyjśc 2 konwerterów twin i 2 pozostałych wyjść 2 konweterów quad (czyli czterech satelitów) na drugi tuner twin Czy są przełączniki z 4 wyjściami.A gdybym zastosował cztery przełączniki Axing 4/1 SPU ,które w opisie mają że służą do przełączania 4 konwerterów single a nie pisze nic co będzie we współpracy z twinami lub quadami czy będzie równoczesny odbiór na 2 tunerach twin.Czy ktoś sprawdzał ten typ w praktyce.

Pytam bo nie mam jeszcze 2 tunera twin (Czekam na dreamboxa 8000) i nie mam jak sprawdzić,a w sklepie każdy mówi co innego, mam też 4 przełączniki Axing 4/1 SPU (mogę je zwrócić z powrotem)

Czyli resumując jak rozdzielić sygnał i jakimi przełacznikami Diseqc z dwóch konwererów twin i dwóch quad na 2 tunery twin umożliwiając jednoczesny odbiór.Czy 4 Axingi 4/1 SPU umożliwią jednoczesny odbiór z 2 tunerami twin Diseqc 2,0.

Trochę wyszło rozwlekle ale inaczej nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, troche się pogubiłem w tym poście :P

 

Chyba najlepiej będzie kupić dwa przełaczniki 4/1 oraz dwa 2/1 (pierwsza cyfra to ilość wejść z konwerterów a druga to wyjście na tuner).

Proponuję produkty marki Globo (głównie mam na myśli 4/1). Zerknij na Allegro, na kilogramy tego... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal watpliwości,bo na różnych forach,a nawet w opisie przełączników pisze o problemach z jednoczesnym odbiorem np przy przełączniku Axing 5/2 o symbolu SPU52-00 załatwia sprawę ew. problemów w momencie załączeniu obu tunerów na raz. Przy zastosowaniu dwóch Twinów i dwóch przełączników DiSEqC1.0 najczęściej nie ma odbioru na jednym z tunerów.Mam jeden tuner który obsługuje DiSEqC 1.0 a,a drugi DiSEqC2.0, przełączniki obsługują DiSEqC2.0.Czy to jest wymysł marketingowy przy specjalnych DiSEqC z dwoma wyjściami dla twinów,czy faktycznie są takie problemy .Np czy to jest jedno i to samo gdybym dla dwóch twinów zastował 2 przełączniki 2/1 czy jeden 5/2.Przecież konwertery wewnątrz są autonomiczne,gdy np dwa odbiorniki odwołują się do tego samego konwerera twin w tym samym czasie(tu jest wariant dwa odbiorniki twin).Dlaczego jest pisane że przełączniki 4/1 są do konwerterów single.Czy cała sprawa rozbija sie o sygnał zwrotny o stanie załączenia w DiSEqC 2.0.Monter powiedział mi że nie montował takiej konfiguracji na dwa twiny i dwa quady na dwa tunery twin i nie wie z góry czy będzie to działać na 100% z 2 przełącznikami 4/1 i dwoma 2/1tego typu gdy odbiorniki(lub jeden z nich nie obsługujeDiSEqC 2.0) A może zastosować coś takiego Centrala HDTV Center PLUS TV SAT + przełączniki (max. 8 satelitów przy zastosowaniu przełączników DiSeqC na 4 niezależne tunery).Ale wyjdzie drożej i nie wiem czy nie przekombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystapi zanik sygnału na jednym "kablu" (z któregoś konwertera) podczas odbioru na drugim "kablu" to może oznaczać uszkodzenie przełacznika lub po prostu wyjdzie jego wada konstrukcyjna (słabe izolowanie). Może tez być niesprawny konwerter, z tego samego powodu - słabe izolowanie. Nawet zdarzają się sytuacje, że przy podłączeniu bezpośrednim do konwertera Twin zanika sygnał na jednym wyjściu.

Bardzo częste są instalacje dwa Twiny + dwa przełączniki + dwa tunery i jakoś to działa ;)

 

Możesz zastosować tego Axing'a (jedna sztuka i z niego dwa sygnały HB + Astra). Jednak do połaczenia czterech sygnałów z konwerterów, będziesz już musiał zastosować "osobne" przełączniki 4/1.

 

Tego "Centrala HDTV Center" za bardzo nie kojarzę (coś się o uszy obiło), nie wiem jak z tym sprawa by wyglądała.

 

Możesz podjąć ryzyko i pojechać z czterema osobnymi przełacznikami, najwyżej będziesz w plecy o jakieś 50 zł. ;)

 

Na oznaczenia DiSEqC przy tunerze czy czymś innym za bardzo nie patrz. Do sterowania czterech konwerterów jest używany (wystarczy) protokół DiSEqC 1.0, więc mogą być urządzenia z oznaczeniem 2.0 (kompatybilne w dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

"Podczepie" się, żeby nie zakładać nowego tematu:

Kupiłem DiSEqC 4/1 "mini". Otóż ma on po jednej stronie 3 "gniazdka", a po drugiej dwa. Czy jest obojętne do którego z tych dwóch podłączę kabel idący do dekodera? Dodam, że oczywiście brak oznaczeń... (w końcu brałem najtańszy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja pomogła, choć w moim przełączniku jest nieco inaczej.

szajs made in china

No cóż, nie było innego...

Widzę, że w temacie jest o zestawie, to co można by skombinować za 140 zł? Mam: tuner, obsłuży do 4 konwerterów, pamięć 4500 kanałów, full list ulubionych, "nieco" nieaktualne częstotliwości :wink: ; 2 konwertery - jeden z CP, odbiera kanały z HB, drugi 0,2 dB, do odbioru 23,5 E, przełącznik DiSEqC 4/1, antena 70 cm z CP, "troszkę" poobijana i pogięta

Myślałem o antenie o większy rozmiarze, żeby sprawdzić, czy to rzeczywiście drzewa zasłaniają Astrę1,jeśli złapię ją, to może zeza na (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...