Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga:

do 30 czerwca INEA dołączy:

 

- Nat Geo Music

- Baby TV

- TVE

- nSport

- Polsat Futbol

- FOX Life

- Polsat Film

- Hustler

- Nat Geo Wild

 

Poza tym mogli by dołączyć:

-Discovery Historia

-Polsat HD

-History Channel

-History Channel HD

-Sportklub

-Sportklub+

-Eska TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja liste ulozylem w nowym PVR hd w 20 minut ... znalazlem sposob o ktorym wczesniej pisalem i praktycznie jak dobrze pomyslicie to lista sie wam SAMA ulozy i mnie sie wlasnie tak udalo !!, sprytny sposob zaintempletowali w odbiornik i doslownie moze z 3 kanaly sobie przesunalem w tyl albo przod na liscie reszta sama ukladala sie wg TEGO w jakiej kolejnosci DODAJECIE kanaly z LISTY GLOWNEJ do wlasnej listy kanalow ... :)

 

 

jak rowniez wspominalem mialem wadliwego PVR kotry mial problem z odtwarzaniem nagran w bibliotece ,

dekoder wymienilem , monter zalozyl kanal zwrotny i full wypas :)

 

... no i fajowo ze BEDZIEMY MIEC wypas KANAL z fikolkami :) i to HARD CORE a nie SOFT :) ( hustler tv )

 

nooooo i PYTANIE do posiadaczy PVR

 

CZY NA WASZYM PVR NA PANELU - WYSWIETLACZU SWIECI SIE ZIELONA IKONA KOPERTY ??

U MNIE ONA JEST CALY CZAS I NIE WIADOMO O CO KAMAN I JAK TO ZLIKWIDOWAC :)

 

SPRAWDZCIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa chyba,że tak.

Właśnie siedzę przed ADB i jestem ...... zadowolony z tego dekodera. Nie sądziłem,że będzie aż taka zmiana na plus w porównaniu z poprzednim ADB i nie mówię tu o samej nagrywarce, ale np.o jakości obrazu. Wczoraj oglądałem Lech-arka na C+Sport HD i obraz był SUPER !!!!! Póki co stwierdzam,że obraz (SD+HD) jest lepszy niż na moim poprzednim technisacie HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja liste ulozylem w nowym PVR hd w 20 minut ... znalazlem sposob o ktorym wczesniej pisalem i praktycznie jak dobrze pomyslicie to lista sie wam SAMA ulozy i mnie sie wlasnie tak udalo !!, sprytny sposob zaintempletowali w odbiornik i doslownie moze z 3 kanaly sobie przesunalem w tyl albo przod na liscie reszta sama ukladala sie wg TEGO w jakiej kolejnosci DODAJECIE kanaly z LISTY GLOWNEJ do wlasnej listy kanalow ... :)

Opisz proszę jeszcze raz. Przeglądnąłem kilka strona wstecz i nie mogę znaleźć Twojej informacji.

 

A tak w ogóle to dekode mam do wymiany. Nie mogę ułozyć swojej listy, bo dekoder się wyłącza :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEPRAWDA ze zielona koperta odpowiada za to ze MODEM jest aktywny i podlaczony do sieci , ja nie mialem aktywnego kanalu zwrotnego , modem nie mial dostepu do sieci a I TAK KOPERA SIE SWIECILA , wiec jest jakis inny powod dla ktorego ona sie tam ZAPALILA ...

 

 

fakt jest dekoder sie wylacza BLAD FABRYCZNY I ziummmmmmmmmmm do wymiany

ZA kilka chwil opisze raz jeszcze opcje SZYBKIEGO tworzenia listy ulubionych kanalow !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zanim zamontowali kanal zwrotny DEKODER NIE MA polaczenia z INTERNETEM co mozna sprawdzic w menu

wiec co to za bzdury ten technik gada !!!!!

 

 

ponoc jest jakis BUG w sofcie ktory powoduje wlaczenie koperty

 

a tak ogolnie KOPERTA sluzy do odbierania informacji od OPERATORA , ktore tez mozna zobaczyc w menu !! , a w przyszlosci koperta bedzie tez miala zwiazek z VOD !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p[beep]sac , kanal HD ??

 

wyobrazcie sobie ze mam nawet rozgaleznik sygnalu podlaczony pod kablowke na 3 telewizory ( 1 cyfrowy , 2 analogi )

i zaden ch-o-l-e-r-n-y :) KANAL HD nawet sie nie zacial !!!

 

a jak dobrze wiecie kazdy "trojnik" rozdzielacza sygnalu oslabia sile jaka jest przesylana do dekodera

 

wiec ja nie wiem co wy macie za instalacje albo faktycznie FELERNE DEKODERY sie dopiero wysypuja :)

 

ja jestem naprawde zadowolony !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie tworzenie listy :):)

 

otwierasz NOWA LISTA TV

nazywasz lite

nazwana liste otwierasz i zaznaczasz dodaj/usun kanaly

gdy to odpalimy otworzy sie domyslna lista kanalow i wtedy na spokojnie zaznaczamy kanaly ktore maja BYC na naszej liscie ale

np . jesli zaznaczysz sobie pokolei TVP1 , TVP2, TVP INFO to tak jak zaznaczysz w tej kolejnosci dodadza sie one do TWOJEJ LISTY , i jak odpalisz liste to one w tej kolejnosci tak beda :)

i tu drugi myk ja sobie etapami robilem te liste np wpierw sobie dodalem podstawowe kanaly PL i zapisalem liste i wtedy nie ma ich tak duzo wiec latwo manewrowac

pozniej znow dodalem kanaly ktore chcialem zeby byly np po kanalach PL czyli np kanaly filmowe , wiec JESLI dodajemy sobie tematycznie kanaly to NIE ma ich tak duzo i mozna ewentualnie sobie je poprzesuwac jak ktos NIE LAPIE o co chodzi mi z tym ukladaniem po kolei

i tak kazda "paczke " kanalow etapami dodajesz do SWOJEJ listy i ona tak naprawde sama sie tworzy , dodales kanaly PL ew, poukladales SA , znow kolejna paczka np kanaly filmowe sa zapisujesz , i znow np kanaly INFO zapisujesz SA , itd itd , az wkoncu dodasz wszystkie kanaly i patrzac na SWOJA liste widzisz ze UKALDAJA sie one w kolejnosci dodawania i ze faktycznie nie trzeba ich tasowac ,a ze dodajesz je NIE wszystkie naraz tylko etapami i tematycznie to PORZADEK SIE robi sam ...

 

wiem ze chaotycznie to napisalem ale DA SIE to zrobic i to naprawde szybko :)

 

a ewentualnie GDY INEA doda nowe kanaly to znow

 

zaznaczasz kanaly ktore doszly do listy GLOWNEJ ,

a jak je zaznaczysz i dodasz do SWOJEJ LISTY to na TWOJEJ POUKLADANEJ LISCIE pojawia sie one na koncu czyli SPOKO nie pomieszaja listy ,

wiec mozesz sobie zaznaczyc np NAT GEO MUSIC i przesunac w liscie na pozycje gdzie masz UGRUPOWANE kanaly muzyczne

 

CIERPLIWOSCI i CIERPLIWOSCI

sami sie zorientujecie ze to BARDZO LATWE !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie tworzenie listy :):)

Dzięki. Pomysł wydaje się dobry.

Piszę "wydaje", ponieważ po wymianie dekodera mam dokładnie to samo co z poprzednim. Przy układaniu listy się wyłącza.

Dzisiaj ma wpaść technik i zobaczymy co będzie.

 

Oczywiście w BOA byłem pierwszym jedynym dokonującym wymiany dekodera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam w domu modem, 2 odbiorniki analogowe i jeden cyfrowy. Czy w takim przypadku konieczne będzie założenie zwrotnicy i co to dokładnie jest bo jakoś nikt z Inei nie potrafi mi wytłumaczyć na czym dokładnie polega rola zwrotnicy i co to za sprzęt

 

Dodam, że wszystko jest podłączone do jednego gniazda za pomocą rozgalęźników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zawsze generalnie podłączone do jednego kabla.

Gniazda 3-wyjściowe stosuje się aby rozdzielić sygnał na poszczególne pasma (TV, Internet, Radio). Chodzi o to, żeby, przynajmniej teoretycznie, poszczególne pasma nie zakłócały pracy odbiorników i na odwrót.

Nowy dekoder, wyposażony w modem, jest przystosowany do VOD i innych wynalazków. Dlatego w przyszłości istniałaby potrzeba podłączenia go do sieci w sposób, któey umożliwiłby INEI widzenie go u siebie. A do tego potrzebne jest założenia "rozgałęźnika" i podłączenie go do tego pasma, które obsługuje internet. Dlatego monter zakłada rozgałęźnik na wyjście internetowe.

Myślę, że u Ciebie nie ma to znaczenia, jeżeli masz wszystko podłączone pod jeden rozgałęźnik. Ważne, żeby nie ograniczał on pasma.

Ja swój dekoder podłączyłem pod wyjście TV bez żadnej kombinacji i wszystko zadziałało bez problemu. Przynajmniej jeśli chodzi o upgrade firmware i oglądanie TV.

 

Aha. N-Sport podobno do końca kwietnia ma wejść do pakietu Sport HD. I jeszcze jakiś Discovery czy Planet. Ale nie za bardzo słuchałem, bo mnie to nie interesowało.

Dzisiaj ma wpaść technik i zobaczymy co będzie.

No to technik był.

Efekt. Prawdopodobieństwo niekompatybilności TV i Dekodera.

I muszę powiedzieć, że zdecydowanie się do tej teorii skłaniam, niestety. Po wyłączeniu TV, dekoder się nie wyłącza przy lataniu po menu. Następna próba, to podłączenie dekodera przez Component i sprawdzenie wtedy.

Po prostu zaawansowane HDMI czasami potrafi płatać figle. A Panasonic którego mam widocznie za bardzo kombinuje.

 

O dalszych próbach i ich efektach będę informował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...