Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Uuuuuu, no to może być problem... Choć z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że ta skrzynka nie posiada uwierzytelniania HDCP. Jeżeli tak jest, to Inea dała [beep] jak zwykle...

 

Ale zaraz, bo chyba coś mylę... czy zabezpieczenie HDCP nie dotyczy tylko sygnału wyjściowego z TV.

Może ktoś się kompetentnie wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu, no to może być problem... Choć z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że ta skrzynka nie posiada uwierzytelniania HDCP. Jeżeli tak jest, to Inea dała [beep] jak zwykle...

 

Ale zaraz, bo chyba coś mylę... czy zabezpieczenie HDCP nie dotyczy tylko sygnału wyjściowego z TV.

Może ktoś się kompetentnie wypowiedzieć?

 

tak,

chodzi o to ze adb nie lubią się z niektórymi modelami TV, dość często były to panasoniki i LG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kanały HD masz rzeczywiście w HD? Bo zabezpieczenie HDCP, z tego, co czytałem polega na tym, że jeżeli brak jest uwierzytelnienia, to obraz widoczny jest w jakości DVD.

 

Dokładnie, ja też o tym czytałem w nocy, bo problem pojawił się po 23:00 i nie mogłem skonsultować się z infolinią.

Na pewno odsetek "poszkodowanych" nie będzie duży, jednak operator musi dbać o każdego klienta. Dziś rozmawiałem z Panią z INEA i muszę przyznać, że przebieg rozmowy mnie bardzo zaskoczył....pozytywnie. Podeszli do problemu rzetelnie.

W tym miejscu apeluję do wszytkich, u których wystąpił ów problem o zgłaszanie usterki do INEA. Płacimy nie małe pieniądze za jakość HD i mamy oglądać HD, a nie łączyc TV kablem analogowym jak radzi instrukcja obsługi - paranoja. Mają obowiązek zaktualizować software dekoderów aby problem zniknął.

Pozdrawiam i proszę o info w tym temacie.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Znając Ineę, powątpiewam w skuteczność wszelkich zabiegów. Starych ADB nie zaktualizowali do dzisiaj, pomimo kiepskiego obrazu SD po HDMI.

Nie wiem, jak to ma teraz wyglądać, chyba powinni zwrócić kasę za HD abonentom, którzy nie mogą odbierać programów w HD a płacą za nie. Trzeba pisać reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam,to dobrze,że nie zdecydowałem się na ten ADB PVR. Mój obecny Technisat HD spisuje się rewelacyjnie, obraz zarówno SD jak i HD jest b.dobry, mam go podłączonego do nagrywarki. Nagrywa mi programy zgodnie z zaprogramowanym czasem, co więcej potem na nagrywarce mogę dokonać edycji i zgrać na płytę DVD. No i płacę 15 zł mniej :) jak pojawi się w przyszłości coś innego niż ADB to może zamienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam,to dobrze,że nie zdecydowałem się na ten ADB PVR. Mój obecny Technisat HD spisuje się rewelacyjnie, obraz zarówno SD jak i HD jest b.dobry, mam go podłączonego do nagrywarki. jak pojawi się w przyszłości coś innego niż ADB to może zamienię

 

ja powiem tak miałem już adb hd miałem technisat HD teraz mam adb pvr hd i na tym ostatnim obraz jest o wiele ostrzejszy. A druga sprawa jest taka ze technisat niewiem dlaczego wyłączył (zrobił nieaktywne) opcja wyboru w TV czerni hdmi była ta opcja w porzednim adb teraz jak podłączyłem PVR opcja również jest dostępna a na technisacie wygladało to tak jakbym podłączył przez zwykły scart a nie hdmi :idea: przez co opcja zrobiła sie nieaktywna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szbybkość nowego dekodera zadowowalająca nagrywanie i zatrzymywanie cofanie działa wyśmienicie to prawda układanie kanałów zajeło mi troche wiecej czasu kanały hd i sd graja poprawnie niewidze jak narazie pixelowania na ekranie szybkość przełaczania kanałów niejest jednak idealna ale to moze złudzenie dekoder jest w takim wielkim pudełku ze szok zmieściły by sie w nim ze 3 dekodery menu jest bardzo intuicyjne wyglada o niebo lepiej od poprzednika pilocik zgrabnejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w poprzednim modelu ADB listy TV się wysypywały, jeśli był reset dekodera czy dodawanie nowych programów, nie jestem pewien do końca bo mam Technisata. Ale jeśli układanie list jest takie żmudne i istniałoby ryzyko, że trzeba będzie je za każdym razem powtarzać, to byłaby duża niedogodność. Jak będziecie wiedzieć czy listy TV się rozjeżdżają, napiszcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listy sie nie wysypuja

mozna zrobic wyszukiwanie kanalow ONLINE czyli w trakcie ogladania TV i listy sa bez naruszen :)

 

i znalazlem szybki sposob ukladania listy kanalow :)

swoja ulozylem w godzine :) hehe

 

zeby stworzyc nowa liste trzeba ja nazwac

nazywamy

pozniej z glownej listy zaznaczyc kanaly ktore maja byc w NASZEJ liscie

i tu cala zabawa

po kolei zaznaczamy kanaly ktore chcemy miec na poczatku , w srodku , na koncu

czyli np odznaczamy same POLSKIE stacje i zapisujemy , ukladamy i mamy czesc listy

pozniej znow dokladamy kolejna porcje kanalow z GLOWNEJ listy do NASZEJ i w ten sposob nie musimy przebijac sie przez cala liste bo

 

dodane kanaly zawsze ukladaja sie na KONCU naszej listy wiec przestawiamy tylko w tej czesci listy ktora modyfikujemy

i tak robimy z kazda iloscia kanalow i w ten sposob mamy liste zrobiona w nawet 30 minut

 

mam nadzieje ze zakumaliscie o co mi BIEGA w tym wywodzie ... mi sie udalo WAM tez pojdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników technisata HD. Czy mieliście dzisiaj rano problem ze swoim sprzętem? W TV miałem komunikat,że "odebrano niekompatybilny sygnał z urządzenia zewnętrznego (dekodera)" pojawiała się nazwa kanału ale nie było ani obrazu ani dźwięku. Problem ten występował tylko po kablu HDMI po euro wszystko było ok. Musiałem wyłączyć dekoder z prądu na kilkanaście sekund i po włączeniu wszystko powróciło do normy, ALE!!! Mam wrażenie,że jest gorszy obraz, szczególnie na kanałach HD. Zastanawiam się,czy to była poprostu "zawiecha" dekodera, czy może coś w nocy grzebali w oprogramowaniu? i popsuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ogladam mecz bundesligi na eurosport 2 czy tez macie ,,pikseloze''??

 

czy ktos moze wie dlaczego np na c+sport hd mam sile jakość sygnalu 100% a wlasnie na eurosporcie 2 teraz jak mam ta pikseloze to jakosc jest miedzy 45-47 % caly czas :cry:

 

Mam pytanie do kogos kto zna sie na rzeczy:

czy istnieje jakas mozliwosc wzmocnienia syganlu???z głównego gniazdka mam sygnal rodzielony na dwa tv i na tym co jest kabel pociagniety dalej od gniazdka mam dekoder ten PVR. czy isnieje jakas mozliwosc zakupu jakiegos wzmacniacza sygnalu jak to kiedys bylo ze zwyklymi antenami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...