Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

postanowiłem przyłączyć się do dyskusji. Mieszkam na ulicy Biskupińskiej w Poznaniu i bodajże w maju INEA nieodpłatnie założyła nam swoje gniazdka. Kablówka miała działać po 3 tygodniach. Niedługo grudzień, a tu nadal nie wiadomo co się dzieje. Dzwoniliśmy kilka razy na infolinię (0-61) 222 22 22 i pytaliśmy co się dzieje. Za pierwszym razem (jakoś w lipcu) powiedziano nam, że w ciągu miesiąca usługa zostanie aktywowana. Po miesiącu cisza. Za drugim razem otrzymaliśmy "informację", że nic nie wiadomo. Za trzecim razem, że INEA zrezygnowała z zakładania kablówki na Biskupińskiej, bo wystąpił "jakiś" problem techniczny. Za czwartym, że przed świętami będziemy podpisywać umowy i będzie działać. No ludzie, jakaś kpina! A zależy mi na tej INEI, bo chcemy skorzystać z pakietu Cyfrowy Dom (telewizja, internet, telefon) i w takim zestawieniu wychodzi naprawdę tanio. Mam telewizor Full HD i tylko się marnuje, bo korzystam z analogowego sygnału naziemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie pozwoliłem przed chwilą zająć parę minut Panu w Inei

Oto odpis z czatu:

Dyspozytor2: Witaj Michał, Jak mogę Ci pomóc?

Michał: Witam mam pytanie kiedy pojawią się nowe kanały tv?

Michał: SUPERSTACJA
TVN WARSZAWA
SPORTKLUB
SPORTKLUB +
HALLMARK
ONTV
TCM
WEDDING TV
E ENTERTAIMENT
BBC ENTERTAIMENT
TV 1000 POLSKA
NATIONAL GEOGRAPHIC WING
BBC KNOWLEDGE
BBC CEEBEES
SCI – FI CHANNEL
UNIWERSAL CHANNEL
MOVIES 24
BABY TV
BBC LIFESTYLE
FOX LIFE
WOJNA I POKÓJ
ESKA TV
KOSMIKA TV
CANAL+ SPORT 2
FISHING & HUNTING
XXL
ESPN AMERICA
DISCOVERY HISTORIA
ADULT CHANNEL
THE HISTORY CHANNEL
AIRBOX TV
PATIO TV
NATIONAL GEOGRAPHIC MUSIC
CARTOON NETWORK
ORANGE SPORT INFO
ORANGE SPORT
N SPORT SD
POLSAT FUTBOL
TRACE TV
TRACE TROPHICAL
POLSAT FILM
N SPORT
MGM HD
NATIONAL GEOGRAPHIC HD
HBO HD
EUROSPORT HD
HISTORY CHANNEL HD
EUROSPORT 2 HD
POLSAT HD
ANIMAL PLANET HD
NATIONAL GEOGRAPHIC WING HD

Michał: ???????????????????????????????????????

Dyspozytor2: witam

Dyspozytor2: jest to długa lista

Dyspozytor2: proszę dać mi chwiolę

Dyspozytor2: wyślę informację do działu zajmującego się programingiem

Dyspozytor2: jednakże podejrzewam że większość z nich nie będzie u nas nadawana

Dyspozytor2: są to programy licencjonowane

Dyspozytor2: a CARTOON NETWORK jest w ofercie podstawowy cyfrowy

Michał: w takim razie te które nadajecie nie są licencjonowane?!!!!

Dyspozytor2: jak również TCM

Michał: CARTOON NETWORK & TCM ale nie są dostępne w wersji 24 godzinnej!

Dyspozytor2: są licencjonowane

Dyspozytor2: jeżeli zwiększylibyśmy o te programy ofertę to nasza cena wzrosła by do co najmniej 200zł

Michał: Więc nie rozumiem dlaczego nie możecie się dogadać żeby włączyć nowe kanały a cena 200 zł to już dużo Wam teraz nie brakuje gdyby wszystko policzyć.

Dyspozytor2: proszę zrozumieć że nie jest to oferta na kieszeń przeciętnego Polaka

Dyspozytor2: nie możemy liczyć się ze zdaniem jednostek, lecz z z wszystkimi naszymi klientami

Dyspozytor2: liczba programów które Pan wymienił zwiększa ofertę tv o przynajmniej raz tyle

Dyspozytor2: programing jest tak układany aby każdy klient znalazł coś dla siebie i w cenie przystępnej

Dyspozytor2: a kamnały hd niosą za sobą ogromne koszty

Dyspozytor2: my wybieramy ofertę dostępną cenowo dla naszych klientów

Michał: Ja nie mówię żeby włączyć wszystkie wymienione kanały ale na pewno warto by było pomyśleć o abonentach a nie tylko o biznesie.

Dyspozytor2: owszem , Pan by wybrał te wszystkie programy pewnie nnawet za 300zł

Michał: dla obecnych abonentów żadnych obniżek - promocji nie robicie

Michał: tylko dla kanałów premium

Dyspozytor2: ale byłby Pan 0,01 % klientów zainteresowanych

Dyspozytor2: promocje sa wystarczy zaglądnąć na nasząstronę

Dyspozytor2: często wybierając dodatkowe programy można oglądać przez pewien okres inne za darmo

Michał: na waszej stronie są tylko promocje dla kanałów premium

Michał: a dla pozostałych pakietów tylko dla nowych abonentów

Michał: proszę poczytać Fora internetowe tam o waszej sieci dużo piszą

Dyspozytor2: PROGRAM HD W PREZENCIE

Dyspozytor2: MAX PROGRAMÓW W PREZENCIE

Michał: Zachowujecie się jak monopoliści

Dyspozytor2: PAKIETY TEMATYCZNE

Dyspozytor2: proszę podać mi operatora tv kablowej , który zapewnia Panu te wszystkie programy

Dyspozytor2: które Pan mi podała

Dyspozytor2: podał8

Michał: Nie mówię już o programach HD które ceny chyba ruletką wykręcacie bo ceny są wyciągnięte z kapelusza

Dyspozytor2: myli się Pan

Michał: Ja nie mówię żeby włączyć wszystkie kanały ale chociaż nie które

Dyspozytor2: ceny są całkowicie negocjowane z dostawcami

Dyspozytor2: dlatego przesyłam Pan propozycję do działu tym ssię zajmującego

Michał: W Poznaniu np.TESAT ma bardzo ciekawą ofertę

Michał: Kiedy na tvp sport pojawi się teletekst?

Michał: W TESACIE może cenowo tak samo ale aferta CIEKAWSZA

Michał: Widzę że nic nowego się nie dowiedziałem zatem trzeba myśleć nad którąś platformą cyfrową.

Michał: Pozdrawiam i dzięki

Dyspozytor2: z tego co widzę tesat ma ofertę zbliżoną do naszej

Dyspozytor2: to pytanie z teletekstem nie do nas a do nadawcy

Michał: Ale kanały Ciekawsze sPORTKLUBY czy BBC

Dyspozytor2: my nie tworzymy sposobu nadawania, my tylko nadajemy programy od nadawców

Michał: ...................?!

Dyspozytor2: oferta programowa i sposób nadawania np teletekstu nie jest zależne od nas

Michał: Pozdrawiam i dzięki za info( właściwie nie nowego Pan nie wymyślił) Oczekiwałem bardziej profesjonalnej informacji

Dyspozytor2: dziękuję miłego wieczoru

Michał: Dziękuję 

 

 

Zatem INEA znowu nic nie dołączy bo by było za drogo :brawo:

Wszystko pozostanie po staremu nudno na Święta, a od nowego roku to chyba jakaś platforma cyfrowa.

 

Jeżeli dobrze policzyłem i po dodanie wszystkich kanałów tv to już wyszło ponad 200 zł

 

Pakiet Podstawowy Cyfrowy HD   	54,90 zł
INEA Max                                          27,00 zł
FILMBOX   	                                       15,00 zł
MTVNHD  	                                         9,50 zł
Polsat Sport HD 	                                8,00 zł
TVP HD 	                                        8,00 zł
Discovery HD 	                                9,00 zł
HBO MAX PAK                                  26,00 zł
Cinemax                                         10,00 zł( dla hbo)
CANAL+                                          39,00 zł
CANAL+ hd                                       6,00 zł
INEA Club  	                              11,00 zł
Razem                                          223,40 zł

:crazy:

 

Jak się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to co napisał michalx1974 (czat z "fachowcem" z INEI) to tracę nadzieję na cokolwiek nowego,dobrego w INEI. Myślę, że ta sieć prędko się nie zmieni. Pozostanie zawsze o krok z tyłu za liderami (Aster,Vectra,UPC,itd.) Popatrzcie na informacje od początku października, bez przerwy pisze się o konkurencji, jedni włączają nowe programy,drudzy przyśpieszają internet i wprowadzają VOD, inni znowu wprowadzają Multiroom i dekodery HD z nagrywarką, itd. a INEA???? Podobno tak duża sieć, włącza nowe miasta, zasięgiem obejmuje już Turek, a nie potrafi wynegocjować z C+ pełnego pakietu programowego. Jeśli nie potrafi to trzeba zatrudnić nowych marketingowców, jeśli nie potrafi nadążyć za konkurencją w nowinkach technologicznych, to trzeba zatrudnić nowych inżynierów,itd. A co do cen to wyliczenia poprzednika są prawidłowe,niestety. Z tą cenę mógłbym mieć Cyfrę+,N-kę i Polsat cyfrowy. I niech "konsultanci" INEI nie wmawiają, że są przecież promocje, tak są, ale konkurencja też je ma, INEI naprawdę brakuje dobrego konkurenta w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro według INEI oferta tesatu jest podobna to gdzie są takie kanały jak chociażby Canal+ Sport 2, National Geographic HD, BBC Knowledge, History Channel, History Channel HD, VH1 Classics, Eska TV, BBC Entertainment ? Ale INEA woli oferować takie kanały jak mamy w pakiecie INEA Świat które poza Viasat History są to kanały FTA. INEA idzie na ilość a nie na jakość! W tym roku to już chyba w ogóle zapomnieli o ofercie TV. Z rozmów na LiveChat wynika ze skupiają sie tylko na Telefonii komórkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Inea to :censored: monopolista. Przy sprawie maverika wyszło na światło dzienne, że spółdzielnie maja udziały w Inei a jak to w spółdzielniach wisi im to tam siedzą stare dziadki i tylko myślą jak wydoić człowieka im nie zależy na dobru czy na poprawie czegokolwiek.

Wziąć jak najwięcej dać jak najmniej i ta zasadę stosuje Inea. Mam nadzieje ze urząd ochrony konsumenta, który obecnie zajmuje się sprawa maverika dowali Inei i zrozumieją, że musza wpuszczać konkurencje i może wtedy doczekamy się jakiegoś UPC.

Wtedy Inea się ocknie z letargu, że trzeba poprawić ofertę, bo ludzie im zaczną uciekać a ja będę pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś michalx1974 ! - przeglądałem to forum i przypadkowo znalazłem jakaś "pochwałę" na ciebie ale sprawdziłem sobie ofertę tej firmy. nie lubię cwaniaków na forach. Od razu napiszę ze nie mam usług tej firmy ale nie znacie UPC i moje zdanie jest neutralne i przejdę do rzeczy. napisałeś gdzieś poniżej że ca całą kablówkę trzeba zapłacić ok 200 zł. I tu skomentuję te 200 stówki . po sprawdzeniu oferty na stronie inea koszt Podstawowego cyfrowego to 45 zł + inea max za 27 zł = 72 zł i masz wszystkie programy oprócz tzw premium. więc gdzie tu 200 stówki?

w promocji można wziąć HBO lub C+ lub inne więc mozna mieć jeszcze taniej taniej. Jak ciebie czytam to zastanawiam się czy masz rację czy masz tylko wpatrzony pogląd mało zakresowy bo przecież moze też być tak że np Cyfra nie chce sprzedać C+sport 2 bo ma większy zysk ze sprzedaży swoich anten? zastanawiałeś się może nad tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chomik, a zastanowiłeś się dlaczego INEA w takim razie należy do tych wyjątków w których nie ma C+Sport2????? Czy to jest aż tak atrakcyjny program, żeby robić z tego wielki biznes? A co do cen to chciałem zauważyć, że michalx1974 ma rację. Nie patrzmy tu na promocje, bo dzisiaj one są a jutro może ich nie być, podobnie dzisiaj klient bierze promocję a za 6-9 lub 12 miesięcy promocja się kończy i płaci cenę standardową. Dlaczego w innych sieciach kablowych cena za programy HD jest niższa???? Nie chce mi się podawać przykładów wystarczy spojrzeć na poznański Tesat gdzie pakiet 9 programów w jakości HD (atrakcyjniejszych programów niż w INEI) kosztuje 30 zł. W INEI za MTVN HD,Polsat Sport HD,TVP HD zapłacimy 25,50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciebie czytam to zastanawiam się czy masz rację czy masz tylko wpatrzony pogląd mało zakresowy bo przecież moze też być tak że np Cyfra nie chce sprzedać C+sport 2 bo ma większy zysk ze sprzedaży swoich anten? zastanawiałeś się może nad tym?

 

Zauważ że CANAL+ SPORT 2 to chyba "tylko" INEA nie ma (- bo i po co) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... po sprawdzeniu oferty na stronie inea koszt Podstawowego cyfrowego to 45 zł + inea max za 27 zł = 72 zł i masz wszystkie programy oprócz tzw premium. więc gdzie tu 200 stówki?

 

kolego chomik ty chyba czytać nie potrafisz, chciałbym mieć pakiet podstawowy cyfrowy za 45 PLN!!! gdzie to znalazłeś? jak cena za ten pakiet to 49,90 ?

naucz się najpierw czytać a potem komentuj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeby było jeszcze ciekawej to podaje ceny jakie są na os. Kosmonautów: [za stroną http://www.inea.pl]

Pakiety standardowe (opłaty abonamentowe):

1.1. Pakiet Podstawowy 26,90 zł

1.2 Pakiet Podstawowy Cyfrowy 26,90 zł

1.3 Pakiet Podstawowy Cyfrowy HD 31,90 zł

 

albo np. Września - Satpol:

Pakiety standardowe (opłaty abonamentowe):

1.1. Dostępowy Pakiet Cyfrowy INEA 6,00 zł

1.2 Dostępowy Pakiet Cyfrowy INEA HD 12,00 zł

 

skąd takie różnice? skoro to jedna i ta sama kablówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.... to akurat nie trafiłeś...

Kosmonautów - to tylko cena za pakiet programów płatnych (cos jak wcześniej Pakiet TKP na Elsacie (Rataje), bo dodatkowo trzeba mieć pakiet od Echostaru lub WInogradzkiej TVK tak jak kiedys trzeba bylo mieć Pakiet Pośredni od Elsatu i Pakiet TKP od Telewizji Kablowej Poznań.

Podobnie w SatPolu - wystarczy wejsc na strone www.satpol.pl i widac ze zeby moc korzystac z pakietow Inea trzeba wykupic pakiet MAXI za 33zl i dostepowy za 6zl wiec razem juz mamy 39zl + do tego oplata za paczki tematyczne.

Duze miasto - wyzsze ceny - tak jak zreszta u innych - UPC, VECTRA, MULTIMEDIA, ASTER.

 

Przegladajac cenniki zauwazylem ze inne miasta maja cene 44,90 a Poznan i miasta osciennne 49,90 za pakiet Podstawowy Cyfrowy.

Mozemy zalowac ze mieszkamy w Poznaniu:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...