Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jest kilka, jadąc z głowy po kolei:

 

Polsat News

Polsat Cafe

Canal +

Canal + Sport

Canal + Film

Polsat Sport

Polsat Sport Extra

Polsat 2

Sat 1

TW1

RTL

Vox

ZigZap

Religia TV

HBO

 

Oczywiście zależy jeszcze od programu, sa kanały gdzie 16/9 jest całą dobę, a jest też tak, że są tylko wybrane programy w tym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 28 lutego br. stacja CANAL+ Sport 2 wydłuża czas emisji zarówno w weekend jak i tygodniu. Ciekawe czy nasz "kochany" operator włączy wreszcie ten kanał do swojej oferty? Zgłaszałem ten fakt już chyba z kilkadziesiąt razy, przy obecnej cenie za pakiet CANAL+ HD (45 zł) chyba powinno się to odbyć bez łaski !!!!!!! Inne sieci juz dawnio włączyły drugia kanał sportowy do swojej oferty. Pamiętam, INEA zawsze argumentowała fakt braku C+ Sport 2 tym, iż jest to program weekendowy i to paru godzinny dlatego nie ma go w ofercie. Jaki tym razem będzie argument??? Może trezba ich zarzucić emailami i czatami?

 

Ja także już wiele razy dzwoniłem do naszego wspaniałego operatora i ciągle tylko ,,oczywiście przekaże uwagi przełożonemu'' ale wiesz co Andi ja jestem jak najbardziej za. chyba trzeba ich zalać mailami i połączeniami do wspaniałego BOA to może INEA :censored: coś zrobi bo najwyraźniej cały czas było im za ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze startem rozgrywek ekstraklasy znacząco poszerzy się ramówka CANAL+ Sport2. Pokazywana będzie między innymi część spotkań ligi polskiej, które nie były emitowane „na żywo” w CANAL+ Sport. Program CANAL+ Sport2 w soboty i w niedziele nadawany będzie przez całą dobę. W pozostałe dni tygodnia emisja rozpoczynać się będzie wczesnym popołudniem, a kończyć w godzinach nocnych. Ramówkę wypełnią także relacje z meczów piłkarskich lig zagranicznych, koszykarskich rozgrywek NBA i Euroligi, zawody żużlowe, boks i Puchar Sześciu Narodów w rugby.

 

Dzisiaj na live - chacie znowu trochę ponarzekałem, żeby dołączyli. Jak ktoś znajdzie chwilę, niech przedzwoni, napisze,

 

edit. Zadzwoniłem jeszcze, konsultant powiedział, że trwają jakieś rozmowy z Canal +. Jeżeli nie kłamał, może jest jakaś szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak mam lcd sony i samsunga jakosc kanalow sd jest dla mnie osobiscie zadawalajaca obraz wyrazny,dosc ostry,nie ma smuzenia

Tak jest owszem, ale na niekórych kanałach tylko. Nie powiesz mi, że z bliska nie widzisz, że twarze tracą szczegóły skóry gdy są w ruchu, nawet w studio, że są pixle na krawędziach widocznie szczególnie na małych obiektach, np. sylwetki piłkarzy na wiekszości transmijsji meczów, z wyjątkiem niektórych Polasat Sport 16:9. Efekty powiększają się, gdy obraz jest zoomowany, a tak się oglada większośc programów 4:3LB (czyli z czarnymi pasami). Mecze piłkarskie na TVP czy Eurosport nie wyglądają dobrze.

Najlepszy obraz jest na 16:9 Polsat News :-). Dobrze wyglądają też sprty zimowe.

Oczywiscie na jednych tv widać to bardziej na innych mniej. Tym niemniej jest to widoczne na każdym TV (nie CRT), także na plazmach.

Co zrobić? Oglądać SD z pewnej odległości. To co widać z metra, nie wiadać z 2-3 m.

A że to wina sygnału kablówki a nie tv widać, gdy podłaczy się DVD (w końcu też SD i też MPEG2). Obraz jest bez porównania lepszy.

 

dokładnie jest tak ja napisałeś - niestety (albo stety) 95% ludzi tego nie widzi - ja podobnie do Ciebie należę do grupy zauważających ten efekt. Miałem juz kilka telewizorów LCD, obecnie posiadam Pioneera KURO 50-calowego i efekt rozmycia twarzy podczas ruchu również występuje!!! Niestetety trzeba się do tego przyzwyczaić - ale fak, to WIELKIE rozczarowanie w stosunku do starej technologii CRT. Problem polega też na tym, że mamy większe przekątnę i takie rzeczy "muszą" być uwidocznione. Do kablówek TYLKO plazma - LCD niestety nie ma ty szans.

pozdrawiam

proggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że obecnie nie zawsze plazma jest lepsza. W jasnych pomieszczeniach ze słoneczymi oknami LCD wypadnie znacznie lepiej. Z drugiej strony nie ma dobrej plazmy 32'', są dobre LCD. Poza tym kwestia co kto lubi i oglada. Mroczne filmy wypadną bez porówania lepiej na plazmie (lepsza czerń!), ale juz sporty zimowe lepiej na LCD (lepsza biel!). Ale to temat rzeka... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pewien problem i może na tym forum znajdę odpowiedź.

 

Posiadam TV LCD SHARPA LC-26D44E. Mam taki mały problem:

 

TV mam podłączony od niedawna do dekodera cyfrowego INEA TechniSat. Mam kilka kanałów które są nadawane w formacie 16:9 (Polsat News, BBC World, Polsat Cafe). Na każdym z tych programów obraz jest na cały ekran ale jest rozciągnięty w pionie.

 

Zacząłem się zastanawiać czy to TV SHARP ma problem z odbiorem 16:9 czy to wina sygnału nadawanego przez INEA.

 

Z ciekawości podłączyłem TV pod Cyfre+ i włączyłem BBC World i obraz miałem idealny bez żadnych rozciągnięć.

 

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Jak to jest u was z tymi 3 kanałami?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąłem trochę temat Canal + Sport 2. Tym bardziej po weekendzie, gdzie blisko 75% spotkań można było obejrzeć w C+S2 którego nie mamy. Napisałem maila do Canal + Cable:

 

  • Witam serdecznie,
    Mam następujące zapytanie. Multipakiet Canal + (C+, C+ Film, C+ Sport, C+ Film HD, C+ Sport HD) oglądam poprzez poznańską telewizję kablową INEA. Od blisko 2,5 roku staram się jakoś przekonać mojego operatora do wprowadzania Canal + Sport 2, niestety bezskutecznie, a muszę przyznać że takich osób jak ja jest bardzo dużo. Jako abonenci i stali widzowie Canal + nie mamy możliwości oglądania tego kanału, mimo że teraz zwiększył on swoją ramówkę i nie jest już tylko programem weekendowym. W tym miejscu chciałbym dodać, iż tłumaczenia mojego operatora odnosiły się właśnie do tego faktu, że jest to tylko program weekendowy. Dlatego pytanie, co stoi na przeszkodzie, czy tłumaczenia mojej kablówki są racjonalne? Dzisiaj dzwoniąc otrzymałem odpowiedź że rozmowy "niby" trwają. Czy Canal + może to jakoś potwierdzić? Jakoś innym kablówką nie stało na przeszkodzie dodanie tego kanału do swojej oferty m.in Multimedia. Wiem, że z takim pytaniem powinienem kierować się do mojego operatora, ale oni nie słuchają potrzeb swoich abonentów, a że oferta Canal + jest bardzo dobra dlatego zgłaszam swoje zapytanie do Canal +. Na pewno wam, też zależy na zwiększeniu swojej oglądalności tutaj w Poznaniu za pośrednictwem poznańskiej kablówki INEA. Nam abonentom bardzo zależy na wprowadzeniu do oferty Canal + Sport 2. Jeżeli nie zależy to bezpośrednio od Was bardzo proszę o rady co możemy jeszcze zrobić jako abonenci, żeby to wszystko przyspieszyć.

 

Zaraz po tym zadzwoniłem do INEI i jeszcze raz zapytałem o C+S2. Gościu powiedział mi, że wiedzą o tym bo często są powiadamiani, że trwają rozmowy nad zmianą umowy, i że tutaj uwaga C+ S2 jest dostępny tylko na Cyfrze :D stąd mogą wynikać trudności, więc gościa wyprostowałem, że kablówki niektóre jak multimedia od roku go mają. Zobaczymy. Jutro znowu coś planuje, zachęcam innych.

 

No i cieszmy się z nowych kanałów w 16/9 bo trochę ich dzisiaj przybyło.

 

Witam,

 

Mam pewien problem i może na tym forum znajdę odpowiedź.

 

Posiadam TV LCD SHARPA LC-26D44E. Mam taki mały problem:

 

TV mam podłączony od niedawna do dekodera cyfrowego INEA TechniSat. Mam kilka kanałów które są nadawane w formacie 16:9 (Polsat News, BBC World, Polsat Cafe). Na każdym z tych programów obraz jest na cały ekran ale jest rozciągnięty w pionie.

 

Zacząłem się zastanawiać czy to TV SHARP ma problem z odbiorem 16:9 czy to wina sygnału nadawanego przez INEA.

 

Z ciekawości podłączyłem TV pod Cyfre+ i włączyłem BBC World i obraz miałem idealny bez żadnych rozciągnięć.

 

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Jak to jest u was z tymi 3 kanałami?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Być może pomoże funkcja ustawienia/ustawienia audio - video/format obrazu TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąłem trochę temat Canal + Sport 2. Tym bardziej po weekendzie, gdzie blisko 75% spotkań można było obejrzeć w C+S2 którego nie mamy. Napisałem maila do Canal + Cable:

 

  • Witam serdecznie,
    Mam następujące zapytanie. Multipakiet Canal + (C+, C+ Film, C+ Sport, C+ Film HD, C+ Sport HD) oglądam poprzez poznańską telewizję kablową INEA. Od blisko 2,5 roku staram się jakoś przekonać mojego operatora do wprowadzania Canal + Sport 2, niestety bezskutecznie, a muszę przyznać że takich osób jak ja jest bardzo dużo. Jako abonenci i stali widzowie Canal + nie mamy możliwości oglądania tego kanału, mimo że teraz zwiększył on swoją ramówkę i nie jest już tylko programem weekendowym. W tym miejscu chciałbym dodać, iż tłumaczenia mojego operatora odnosiły się właśnie do tego faktu, że jest to tylko program weekendowy. Dlatego pytanie, co stoi na przeszkodzie, czy tłumaczenia mojej kablówki są racjonalne? Dzisiaj dzwoniąc otrzymałem odpowiedź że rozmowy "niby" trwają. Czy Canal + może to jakoś potwierdzić? Jakoś innym kablówką nie stało na przeszkodzie dodanie tego kanału do swojej oferty m.in Multimedia. Wiem, że z takim pytaniem powinienem kierować się do mojego operatora, ale oni nie słuchają potrzeb swoich abonentów, a że oferta Canal + jest bardzo dobra dlatego zgłaszam swoje zapytanie do Canal +. Na pewno wam, też zależy na zwiększeniu swojej oglądalności tutaj w Poznaniu za pośrednictwem poznańskiej kablówki INEA. Nam abonentom bardzo zależy na wprowadzeniu do oferty Canal + Sport 2. Jeżeli nie zależy to bezpośrednio od Was bardzo proszę o rady co możemy jeszcze zrobić jako abonenci, żeby to wszystko przyspieszyć.

 

Zaraz po tym zadzwoniłem do INEI i jeszcze raz zapytałem o C+S2. Gościu powiedział mi, że wiedzą o tym bo często są powiadamiani, że trwają rozmowy nad zmianą umowy, i że tutaj uwaga C+ S2 jest dostępny tylko na Cyfrze :D stąd mogą wynikać trudności, więc gościa wyprostowałem, że kablówki niektóre jak multimedia od roku go mają. Zobaczymy. Jutro znowu coś planuje, zachęcam innych.

 

No i cieszmy się z nowych kanałów w 16/9 bo trochę ich dzisiaj przybyło.

 

I bardzo dobrze, ja już też od jakiegoś czasu chciałem napisać parę słów do C+. Mam nadzieję, że w związku z dużym szumem wokół C+Sport 2 program ten wkrótce się pojawi w naszej sieci. C+ Sport 2 jest min. w TESACIE i innych sieciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przed chwilą uzyskałem odpowiedź że inea nie planuje wprowadzenia tego programu ze względu na nikłe zainteresowanie i powtórki, więc prawdopodobnie nic w tym kierunku nie jest robione

musielibyśmy się jakoś zorganizować żeby jakiekolwiek działania miały sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy INOTEL bedzie dostepny w calym Poznaniu, ich oferta jest duzo tansza i aktracyjniejsza od naszej INEA ??? KIedy inna siec zawita w Poznaniu ???

 

 

zapytaj inotela, i powiem ci ze tak ładnie z nimi nie jest, jak dużo ludzi ma od nich TV to ograniczają transfer netu bo ruch primary idzie dla TV.

drugie maja problem z firmami instalacyjnymi, w koziegłowach można czekać nawet pół roku bo s[beep]yli sieć drugie nawet nie wiedzą jaki jest

adres osiedla Karolin ;)

 

ps

dolicz to tej oferty inotela jeszcze wykup lub użyczenie dekodera (zwykły to 8 zeta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przed chwilą uzyskałem odpowiedź że inea nie planuje wprowadzenia tego programu ze względu na nikłe zainteresowanie i powtórki, więc prawdopodobnie nic w tym kierunku nie jest robione

musielibyśmy się jakoś zorganizować żeby jakiekolwiek działania miały sens

 

Ja przed chwilą otrzymałem odpowiedź:

Dyspozytor: na tą chwilę nie planujemy włączenia tego programu. jeżeli dział marketingu uzna,że w jakiś konkretny sposób,wpływający znacząco sposób canal+sport2 zmienił ramówke to oczywiście będzie rozważana możliwość włączenia tego programu

 

to mu się zapytałem jak włączenie nowego kanału sportowego może nie zmienić ramówki?? pozniej napisałem że pewnie mają rację i zamiast tego kanały to lepiej jak włączają TV5 MONDE i EURONEWS :censored:

otrzymałem odpowiedź:

Dyspozytor: jeżeli chce Pan otrzymać konkretną odpowiedź , bezpośrednio z działu zajmującego się ofertą programową to proszę o przesłanie zapytania drogą e-mailową na adres info@inea.com.pl, Pana mail zostanie przekazany do tego działu. :censored:

 

boże co za ludzie tam pracują......... :crazy:

 

przed chwilą wysłałem do nich maila pojechałem z nimi równo ale znając życie nawet nie odpiszą :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"canal+ sport 2" jest integralna częścią "canal +sport" i został stworzony po to aby w przypadku pokrywania się w czasie dwóch ważnych wydarzeń sportowych jego abonenci mieli możliwość wyboru - ramówka nigdy w sposób znaczący się nie zmieni - niestety ludzie z naszej kablówki prawdopodobnie nigdy tego nie zrozumieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dużych sieci ma programy tv i zaawansowane usługi dużo prędzej niż Inea. Właściwie, to kiedy Inea je wprowadza nie są one już tak bardzo zaawansowane :) Odnoszę wrażenie, że nasz operator z trudem dogania technologię. Oni tłumaczą to tym, że chcą wprowadzać usługi sprawdzone, na najwyższym poziomie. Znamy ten poziom... żeby daleko nie szukać: przerwy w dźwięku i obrazie na kanałach SD i HD, niedopracowane, wadliwie działające dekodery HD (kto je testował? przecież to woła o pomstę do nieba!).

Dopóki Inea nie poczuje oddechu konkurencji na karku nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...