Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

.

 

TVP 1 i TVP 2 HD - możemy udzielić informacji, że na pewno nie pojawią się w kwietniu - będą inne kanały HD z innej "stajni" niż TVP.

 

No to mamy już odpowiedź, tą "stajnią" jest zapewne TVN, czyli TVN Turbo HD, TVN Style HD, TVN7 HD :) taki mały "zajączek" na Święta dla abonentów?

 

Przy okazji zapytam, czy ktoś z Was korzysta z bezpiecznego internetu w INEI? jak spisuje się ten antyvirus? nie zamula komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie pytanie mm czy Inea blokuję jakieś strony???(chodzi mi o strony torrentowe) Wczoraj podpisałem aneks wieczorem ylo wszystko ok a rano strony nie działają(torrentleech.pl; polishbytes.net; http://www.sharetorrents.net - najlepsze jest to że jak wejde z komórki to strony normalnie się otwierają, za chwile sprawdze jeszcze w pracy :-) nie wiem czy to nie ma coś wspólnego z tym że podpisałem ten [beep]a.....aneks wczoraj na 100 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieciak miał fajny pomysł powinni dostać jakąś nagrode od inei :P i już wprowadził 3 kanały do oferty

niestety uruchamianie nowych kanałów takie proste nie jest, choć bardzo byśmy tego chcieli

OBIECYWANE BYŁO ZE NOWE KANAŁY POJAWIĄ SIE W MARCU a TU NAGLE JUZ KWiECIEN SIE POJAWIA napewno na świeta

obiecane były zmiany w ofercie i promocje, także związane z TV i takie się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie pytanie mm czy Inea blokuję jakieś strony???(chodzi mi o strony torrentowe) Wczoraj podpisałem aneks wieczorem ylo wszystko ok a rano strony nie działają(torrentleech.pl; polishbytes.net; http://www.sharetorrents.net - najlepsze jest to że jak wejde z komórki to strony normalnie się otwierają, za chwile sprawdze jeszcze w pracy :-) nie wiem czy to nie ma coś wspólnego z tym że podpisałem ten [beep].....aneks wczoraj na 100 mb

 

 

Mogę się mylić, ale operator nie ma prawa blokować Ci dostępu do jakiejkolwiek strony :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Inei za odpowiedź odnośnie "Waldka i Jadzi" :D Daję radę z żoną spokojnie, córkę też można uspokoić, nie mniej temat i tak będzie powracał, no ale to już moje zmartwienie :)

 

Nie mniej w związku tym pokusiłem się o drobne porównanie ofery Inei i 2 znaczących operatorów cyfrowych na rynku, czyli CP i C+

Uwaga - moje założenie to możliwie największa ILOŚĆ KANAŁÓW HD w podobnej cenie! Pomijam inne kwestie, jak dobór programowy, kanały SD, pakiety premium np. Cinemax, Fox, czy też mix dostępnych kanałów od obu operatorów, które są w ofercie HD Inei - TYLKO ILOŚĆ KANAŁÓW HD (stan na dziś!).

Pomijam n-kę, tp, czy tnk, chyba, że ktoś chce to zweryfikować i dołączyć do porównania innych operatorów (np. kablowych w Wielkopolsce) 8)

No to lecimy!

 

Cyfrowy Polsat:

 

Pakiet Familijny

TVP HD,

TVN HD,

Nickelodeon HD,

TVN 7

Cena: 42,90 zł

 

Pakiet HD:

Polsat Sport HD,

Eurosport HD,

Eurosport 2 HD,

MTV Live HD,

Nat Geo Wild HD,

FilmBox HD,

Fox Life HD,

Discovery HD Showcase,

Animal Planet HD,

AXN HD,

FOX HD,

National Geographic Channel HD,

AXN Spin HD,

BBC HD,

History HD

Cena: 30,00 zł

 

Warunkiem Pakietu HD jest posiadanie pakietu familijnego (must-have), a więc

 

Cena: 42,90 + 30,00 = 72,90 zł

ceny przy umowie bezterminowej

 

źródło kanałów i cen: http://www.cyfrowypolsat.pl/cennik_dla_ ... 022012.pdf

 

ilość kanałów HD = 19

 

===========

 

Cyfra +

 

Pakiet OPTIMUM HD+

TVP HD,

PLANETE+ HD,

National Geographic Channel HD,

National Geographic Wild HD,

Animal Planet HD,

Canal+ SPORT HD

Canal+ GOL HD,

Canal+ WEEKEND HD

Eurosport HD,

Eurosport2 HD,

Canal+ HD,

Canal+ FILM HD,

ale kino+ HD,

Fox Life HD,

BBC HD

DOMO+HD,

kuchnia+ HD,

teleTOON+ HD / HYPER+ HD,

MiniMini+ HD,

MTV Live HD,

 

źródło kanałów: http://cyfraplus.pl/files/Pakiety_Regul ... ent_v4.pdf

 

Cena 86 zł

z umową na 12 miesięcy

 

ilość kanałów HD = 20

 

=======

 

Inea

 

Komfort HD

źródło: http://inea.pl/dom/telewizja/pakiety_standardowe/

(kliknąć komfortowy hd)

w pakiecie 4 kanały HD

Cena: 54,90 zł

 

Pakiet Max HD

źródło: http://inea.pl/dom/telewizja/pakiety_hd/

(kliknąć max hd)

w pakiecie 10 kanałów HD

Cena: 34,90 zł

 

W sumie: 54,90 + 34,90 = 89,80 zł

 

ilość kanałów HD = 14!

 

Jeśli się w czymś pomyliłem, to proszę o stosowną korektę.

 

Zaczynam jednak poważnie zastanawiać się nad którąś z ofert tv sat... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie pytanie mm czy Inea blokuję jakieś strony???(chodzi mi o strony torrentowe) Wczoraj podpisałem aneks wieczorem ylo wszystko ok a rano strony nie działają(torrentleech.pl; polishbytes.net; http://www.sharetorrents.net - najlepsze jest to że jak wejde z komórki to strony normalnie się otwierają, za chwile sprawdze jeszcze w pracy :-) nie wiem czy to nie ma coś wspólnego z tym że podpisałem ten [beep].....aneks wczoraj na 100 mb

 

nie blokujemy żadnych stron www, wymienionych stron z torrentami również nie

 

Nie mniej w związku tym pokusiłem się o drobne porównanie ofery Inei i 2 znaczących operatorów cyfrowych na rynku, czyli CP i C+

 

Porównanie cenne. Nie twierdzimy w żadnym miejscu, że przewodzimy w stawce w zakresie liczby kanałów HD, nie bez przyczyny na ten aspekt w tym roku ma zostać położony nacisk przy dodawaniu nowych kanałów ( zresztą już za parę dni zamiast 14 będzie 17 :) ).

O czym jednak należy pamiętać...siłą oferty telewizyjnej operatorów kablowych jest możliwość odbierania kanałów dedykowanych dla poszczególnych platform - Polsat Sport, C+ Film, nSport itd. Oczywiście tutaj wszystko zależy od konkretnych potrzeb Abonenta, bo dla niektórych jest to cenna możliwość, dla innych nie. Inna sprawa to możliwość pakietowej usługi, gdzie do TV dochodzi internet, telefonia stacjonarna, czy też mobilny internet i telefonia.

Podsumowując - to co jest jasne i oczywiste z perspektywy jednego Abonenta przestaje być takie jednoznaczne przy tysiącach, ale każde tego typu porównanie przemawia do wyobraźni i jest polem do snucia planów rozwoju, tak więc dzięki za włożoną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspar, pełna zgoda :)

Tylko wiesz, no właśnie zależy, kto czego szuka i na czym mu zależy. To tak jak w życiu

Pewnie wybierając jedną czy dwie platformy cyfrowe, zawsze:

1. załapiesz się na promocję

2. będzie taniej

i to mozna uznać za istotny plus, natomiast:

1. trzeba wywalić talerz za okno (nie każdy ma takie możliwości, szczególnie w bloku)

2. dwa dekodery (podłączenie, piloty, kable, itd.)

3. Będąc miłośnikiem (fanatykiem) sportu nie będziesz miał dostępu do wszystkich kanałów sportowych

 

przewagą sieci kablowej jest:

- gniazdko w ścianie

- jeden dekoder (pilot)

- dostęp do wszystkich kanałów sportowych

 

Ale niestety kosztem wyższej ceny i teraz trzeba wybrać.

 

INEA daje jeszcze możliwości korzystania z promocji i upustów cenowych a także 3,5-paków i wtedy naprawdę nie wygląda to już tak tragicznie finansowo :)

Oczywiście jest to mój punkt widzenia i każdy może z tym polemizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jak narazie INEA nie oferuje kanalow z kazdej platformy cyfrowej dostepnej w PL, ba nawet wielu kanalow o ktorych pisalismy nie oferuje wiec co tu gadac o kanalach z platform, i dopoki nie zmieni oferty czyt POWIEKSZY jej nie dowali ceny ktora i tak jest wygorowana juz TERAZ to bedzie tak jak jest czyli narzekanie i gadanie :)

JEsli inea kiedys zaoferuje stacje ktore sa jak narazie jeszcze w 3 platformach cyfrowych , czyli tzw MAX FULL + oferta premium typu c+ hbo npremium itp kanaly oraz dobry MULTIROOM HD , a i cena bedzie do przyjecia nawet ta wysoka cena to ukłonie sie w pas i jako pierwszy bede brac taka oferte dla calej familii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga INEO, a po co mi kanały TVNu upscalowane do HD, mówię o TVN STYLE,TVN TURBO i TVN7.

Zgadza się. Wolałbym coś konkretnego Travel Channel HD, BBC HD , History Channel HD a nie te pseudo HD.

 

 

3. Będąc miłośnikiem (fanatykiem) sportu nie będziesz miał dostępu do wszystkich kanałów sportowych

 

:)

 

Bedąc miłośnikiem sportu nie mam dostępu do Sportklubów, ESPN America, Poker Channel, NPremium więc o czym ty mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie pakiet sport jest ubogi a placi sie jak za zboze do tego oferta hd jest uboga no i cennik masakrycznie drogi,droga inea wystarczy popatrzec na oferte sasiada tesata i juz mozna sie wstydzic swojej oferty..........a coz jak wlacza cos w kwietniu to napewno nie za darmo w koncu chodzi im tylko zeby zarobic a w tym sa mistrzami swiata,szkoda tylko ze nie w ofercie programowej :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem, ......to mój punkt widzenia i każdy może z tym polemizować.....

 

Mi w tej chwili wystarczy ta ilość kanałów sportowych jaka jest. Innemu może brakować sportklubów bądź espn america.

Jasne, że byłoby extra, gdyby wszystkie kanały sportowe znalazły się w ofercie, tylko ile to będzie wszystko kosztować?

 

Dokonajmy porównania, mój znajomy mieszka pod Poznaniem, ma Polsat Cyfrowy + neostradę z telefonem

płaci: 69,90 zł za polsat cyfrowy + 50 zł za telefon stacjonarny + neostrada (6Mb) 60 zł, umowa polsat cyfrowy na 29 miesięcy, tp (24 miesiące), razem płaci ok. 180 zł

natomiast w INEA można mieć 3-pak (ekskluzywny+100Mb+telefon stacjonarny) na 18 miesięcy, pierwsze 6 miesięcy za 99,90 zł + 12 miesięcy za 249,90 zł co średniomiesięcznie daje przez 18 miesięcy: 220 zł, w tym mogę mieć multirooma HD za 0 zł, różnica w cenie 40zł, umowa 18 miesięcy. Oczywiście jest to opcja niestandardowa tylko dla stałych klientów, którym kończą się dotychczasowe umowy. Tak przynajmniej piszą koledzy parę postów wstecz. Wierzę, że tak faktycznie jest :)

 

Tak więc jak dobrze przeliczyć nie jest to już tak olbrzymia różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej tv kablowa ma swoje zalety, mnie chodziło o porównanie ilości kanałów HD w ofercie 3 przedstawionych firm - i tu, chwała użytkownikowi INEApl, chylę czoła za porządną odpowiedź. Wiemy przy okazji, że będą 3 nowe kanały HD. Jeśli patrzeć na ostatnie niusy, to Vectra wrzuciła 3 TVNy HD, miejmy nadzieję, że te upscale'y nie zagoszczą u nas... Nie wiemy niestety też, czy owe 3 nowe kanały wejdą w pakiet Komfort HD, czy w pakiety premium HD, a to jest istotna informacja.

Co do TV sat - @andi, nie jest aż tak źle, nawet jakbyś miał umowy z dwoma operatorami to talerz za oknem być musi, to fakt, i na blokach też zamontujesz na upartego, wszystko zależy od pomysłowości montera, gorzej jeśli nie ma wyjścia, bo naruszymy elewację, wtedy trzeba się inaczej gimnastykować ;)

Ale dalej: dwa tunery: nie trzeba! wystarczy jeden, tak samo z pilotami... Wiem wiem, inwestycja we własny tuner, ale tym samym odpadają mooocno ograniczone możliwościami tunery od operatorów. Oczywiście to też zależy kto czego od tunera oczekuje i tu polemika też może być szeroka.

Prawda jest też taka, u jakiegokolwiek operatora nie będziemy, to zawsze znajdzie się coś, co chciałoby się inaczej/lepiej/więcej, a tak się po prostu nie da. Tu zgadzam się również z INEApl, że problemy/sugestie jednostkowe często nie spodobają się tysiącom, ale nie mniej nasz operator kablowy powinien mieć świadomość, że jak w wielu innych dziedzinach życia, cywilizacja kroczy z postępem i my abonenci chcemy być jego częścią, a mam tu na myśli właśnie kanały HD, przed którymi nie ma ucieczki, a na które coraz więcej ludzi będzie zwracać uwagę i chętnych je mieć.

A więc, droga INEO! Nie prześpijcie z tą kwestią rynku... A ten jest bezlitosny, więc po co tracić klientów, którzy będą lub już poszukują w podobnej czy niższej cenie większej ilości kanałów HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj zadzwoniłem na infolinie bo kończy mi się umowa z końcem marca a obecnie mam komfort pvr, net 50mb i tel z 300 minutami place za to 149.90 i powiedziałem ze chce wypowiedzieć umowę a oni do mnie ze maja promocje i zostanę przy komfort pvr , neta dostane 100mb i ten smieszny telefon diamentowy czy cos tam to wszystko kosztuje 159.90 ale przez 6 miesięcy będę za to płacić 29.90 , jak się zapytałem gdzie na stronie są warunki promocji abym mógł sobie poczytać to oni do mnie ze na stronie nic o tym nie piszą....tragedia co za operator.....jak tu później ich nie krytykować

 

teraz moge uczciwie powiedzieć , że INEA ma ,,tajną promocje'' dla tych co chcą zrezygnować a raczej Ci sie o niej dopiero dowiedzą co zagrożą wypowiedzeniem. :D

 

Mianowicie promocja dotyczy 3 paków:

 

3 pak za 159, 90 - 6 miesiecy za 29,90, kolejne 12 miesiecy za 159,90

każdy inny niższy 3 pak - 6 miesiecy za 0 zł i kolejne 12 miesiecy za taką standardową cene.

 

ciekawa sprawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio u moich rodziców fragment TVN7 HD (cyfrowy polsat) i muszę przyznać, że obraz był całkiem ok. Natomiast obraz na kanale francuskim Arte HD to bajka, włączyłem i wpatrywałem się jak szpak w trzy grosze. Jeśli można to proszę, apeluję INEA o włączenie Arte HD do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z INEApl może się wypowiedzieć jak jest z tymi promocjami dla stałych abonentów?!

Mi z końcem marca kończy się umowa i rozmawiałem z konsultantem, który proponował mi trójpak ekskluzywny na 24 miesiące w cenie 250zl. W jaki sposób mogę podpisać na 6 miesięcy 99,90 a 12 miesięcy cena standardowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...