Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Szok po prostu... :brawo:

 

Rozumiem, że PW w którym oznajmia mi, że mnie zablokuje na forum też mam uznać za żart?

 

Skąd się biorą tacy ludzie... :|

 

@inwestycje --> Skoro powrócił PRAWDZIWY pracownik Inei, to chciałbym wykorzystać tą okazję i zapytać czy będą jeszcze te stare modemy. Bo mimo, że tak ciągle narzekam, to naprawdę chciałbym podpisać już z Państwem tą lojalkę i zacząć polecać Ineę znajomym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok po prostu... :brawo:

 

Rozumiem, że PW w którym oznajmia mi, że mnie zablokuje na forum też mam uznać za żart?

 

Skąd się biorą tacy ludzie... :|

 

@inwestycje --> Skoro powrócił PRAWDZIWY pracownik Inei, to chciałbym wykorzystać tą okazję i zapytać czy będą jeszcze te stare modemy. Bo mimo, że tak ciągle narzekam, to naprawdę chciałbym podpisać już z Państwem tą lojalkę i zacząć polecać Ineę znajomym :)

 

Witam

 

Trudno mi powiedzieć skąd się biorą:) A na forum blokady to raczej admini:)

W kwestii modemów nie umiem odpowiedzieć na pytanie dlatego się nie wypowiadałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak modem blokuje porty to poroniony pomysł ... mam czasem potrzebę postawić serwer WWW na świat (zaprezentowanie komuś czegoś bez wysyłki na vps) ...

Mam nadzieję, że modemy w Koninie są czyste, bez żadnych badziewiastych WiFi - ot spełniające tak rolę jak obecna Motorolla ...

 

Bylem dzis w kablowce (Konin) i dowiedzialem sie ze przez tydzien bedzie trwac jeszcze modernizacja uslugi jezeli po tygodniu nie bedziemy zadowoleni z tego co mamy mozemy zglosic sie po nasza stara motorole lecz lacze nie bedzie 25+ a max 6 lub 8 w zaleznosci od umowy...

Ale jak się poprawi znowu będzie można wymienić na "szybszy" modem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem : wczoraj zwiekszylem szybkosc pakietu internetowego (Inea) z 6mb do 25mb , oczywiscie dostalem nowy modem cisco epc 3212 (stary motka sb5101). Wrocilem do domu podlaczylem , poczekalem az usluga sie uaktywni i tu pojawil sie problem mianowicie z tego modemu polaczenie idzie na 2 kompy. Pierwszy przez usb a drugi przez rj45 , ten przez rjotke pieknie dziala natomiast ten przez usb nie chce sie polaczyc , wyskakuje komunikat "ograniczenie lacznosci lub jego calkowita utrata". Sterowniki od cisco zainstalowalem. Nie bardzo wiem o co chodzi , prosze o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktos juz resetował ten nie szczęsny modem 3925 ?? żeby się do niego dostać

 

Jak zrestartujesz ustawienia modemu i nie podłączysz kabla od internetu to możesz zalogować się na pustym loginie i haśle. W tedy możesz pogrzebać z firewallem i innymi ustawieniami ale po podłączeniu kabla i zalogowaniu się modemu do sieci wszystkie ustawienia wracają chyba do default i znowu jest firewall. Po wyłączeniu firewalla i po zalogowaniu masz względnie 5 minut wolnych portów, potem wszystko wraca i [beep]a :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem : wczoraj zwiekszylem szybkosc pakietu internetowego (Inea) z 6mb do 25mb , oczywiscie dostalem nowy modem cisco epc 3212 (stary motka sb5101). Wrocilem do domu podlaczylem , poczekalem az usluga sie uaktywni i tu pojawil sie problem mianowicie z tego modemu polaczenie idzie na 2 kompy. Pierwszy przez usb a drugi przez rj45 , ten przez rjotke pieknie dziala natomiast ten przez usb nie chce sie polaczyc , wyskakuje komunikat "ograniczenie lacznosci lub jego calkowita utrata". Sterowniki od cisco zainstalowalem. Nie bardzo wiem o co chodzi , prosze o pomoc ;)

 

Numer MAC nowego modemu masz zgłoszony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQ na stronie Inea napisane jest:

 

Czy mój komputer będzie posiadał adres IP widoczny poza siecią Inea?

Tak, każdy komputer w sieci Inea otrzymuje indywidualny adres IP widoczny dla każdego Użytkownika Internetu.

 

 

Ciekawe jak to ma się do rzeczywistości? Mój komputer ma adres 192.168.0.10 i widoczny z zewnątrz nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Na początku października została zgłoszona przeze mnie usterka Internetu a mianowicie w godzinach od 15 do 23 mam ping 200-800ms oraz zrywa połączenie.

Ten sam problem jest również w innych mieszkaniach w moim bloku.

 

Został wysłany do mnie serwisant, który stwierdził, że jest to wina Inei a skoki pingu są dlatego, że w godzinach popołudniowo wieczornych zbyt dużo osób korzysta z internetu :shock: . Usterka miała zostać naprawiona w ciągu miesiąca. Kilkukrotnie zgłaszałem tą sprawę ale od prawie dwóch miesięcy nie naprawili tego a gdy dzwonię na infolinię konsultanci twierdzą, że jest wszystko w porządku ( co jest oczywiście kłamstwem ) pomimo tego, że nie została dokonana żadna naprawa.

 

Czy istnieje jakakolwiek szansa żeby wymusić na nich naprawienie tego bądź zerwanie umowy?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni czytam Wasze wypowiedzi na temat internetu i powiem szczerze, współczuję !!!! Wiele osób narzekało i nadal narzeka na TP i neostradę ale z tego co czytam to nie żałuję ani chwili, że przedłużyłem z TP umowę na kolejne 12 miesięcy (czekałem na szybki internet obiecany przez naszego lokalnego operatora na Ratajach, początkowo mówiło się o 18 października, mamy miesiąc później i nadal Rataje bez możliwości) Korzystam z opcji 10 wraz z liveboxem. Mam podłączone dwa kompy przez Wifi. Prędkość stabilna o każdej porze dnia, pingi niskie, ściąganie plików ok 1,2 MB/s. Zobaczę za rok :) może INEA naprawi wszystkie usterki, których jak widać mnóstwo i wtedy skorzystam z ich oferty. Jak na razie dziękuję za internet w INEI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to ma się do rzeczywistości? Mój komputer ma adres 192.168.0.10 i widoczny z zewnątrz nie jest.

 

To jest Twój lokalny IP. Jak jesteś podpięty pod routera to przydziela automatycznie przez DHCP lokalne adresy IP. Jak podepniesz następnego kompa to będzie miał adres 192.168.0.11, potem 192.168.0.12 itp. itd. To są wszystko konsekwencje tego, że masz router zamiast zwykłego modemu.

 

Wygląda na to, że przeproszę się niedługo z TP i będzie kolejny rok nędznego uploadu... Żenada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hehe, no właśnie, ja to wiem i inni też, ale jak to ma się do ich FAQ na stronie. Tam wyraźnie jest napisane:

Czy mój komputer będzie posiadał adres IP widoczny poza siecią Inea?

Tak, każdy komputer w sieci Inea otrzymuje indywidualny adres IP widoczny dla każdego Użytkownika Internetu.

 

http://inea.pl/strony/1/i/245.php

 

Adres mojego komputera nie jest widoczny poza siecią i nie jest też indywidualny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem urządzenie EPC3925 i mam nawet hasło do jego ustawień ale brak tam możliwości konfiguracji przekierowania mimo na infolinii otrzymałem informacje że będzie tam zakładka umożliwiająca takie zmiany (niestety za pośrednictwem DMZ co mi się średnio podoba). Jutro mają mieć szkolenia i w poniedziałek może pojawi się jakieś nowe rozwiązanie.

Swoją drogą po zalogowaniu i tak brak zakładki z przekierowaniami :-)

może ma ktoś jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem urządzenie EPC3925 i mam nawet hasło do jego ustawień ale brak tam możliwości konfiguracji przekierowania mimo na infolinii otrzymałem informacje że będzie tam zakładka umożliwiająca takie zmiany (niestety za pośrednictwem DMZ co mi się średnio podoba). Jutro mają mieć szkolenia i w poniedziałek może pojawi się jakieś nowe rozwiązanie.

Swoją drogą po zalogowaniu i tak brak zakładki z przekierowaniami :-)

może ma ktoś jakieś rozwiązanie.

 

 

No to jest jakieś światełko w tunelu, a już miałem iść oddać ten sprzęt i wrócić do starej motoroli.

Możesz podać to hasło? Wczoraj zalogowałem się wyciągając kabel z kablówki z urządzenia resetując je dodatkowo. Można sobie wtedy pobuszować po ustawieniach, poznać menu, niestety po podpięciu kabla od kablówki wszystko po paru minutach wraca do ustawień INEI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak wcześniej pisałem mam problem z podłączeniem routera do Cisco (bez wi-fi). Otóż modem po bezpośrednim podłączeniu do lapka działa ok tzn. prędkość i kontrolka link na modemie zielona. Po skonfigurowaniu routera i puszczeniu neta przez wi-fi prędkość drastycznie spada a kontrolka link pomarańczowa. Sprawdziłem to już na dwóch routerach d-link i belkin z tym samym efektem. Wcześniej na motoroli było wszystko ok. Fachowcy z inei już od paru dni z tym nie mogą sobie poradzić czyt. po kontakcie ze mną w pierwszym dniu zgłoszenia rozłożyli ręce i już nawet się nie odzywają. Zgłosiłem już to jako reklamację ale może ktoś z was ma pomysł co jest nie tak?

 

A... dodam tylko, że pierwszego dnia po instalacji wszystko było ok. Następnego dnia zgodnie z zaleceniem technika zrestartowałem modem i się wszystko posypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz "andi" ja też pracuję w firmie (sieć handlowa) która za wszelką cenę robi szkolenia by zadowolić siebie(przy okazji wydać kasę na integracje itp - a nie dać pracownikowi), tyle że w mojej firmie nie ma forum i klient nie może się dowiedzieć tego co powinien. :read:

 

W Inei kilka razy na czacie udało mi się dowiedzieć jakieś informacje od pracowników, którzy mieli bogatszą wiedzę :D , ale pewnie już nie pracują - niestety ostatnio nawet czat się posypał. :cry:

 

Z tego i innych forum mogę powiedzieć że w innych kablówkach jest tak samo (platformy cyfrowe - także) i odnoszę wrażenie że jako abonenci może za dużo chcemy nich.

 

Jeden wniosek można wysunąć na pewno - jedyne miejsce aby się czegoś dowiedzieć jest https://forum.satkurier.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...