Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

witam

tez posiadam ten modem od 3 dni i zauwazylem ze pojawila sie nowa siec o nazwie 60c908 i udalo mi sie z nia polaczyc w taki sposob ze klikajac polacz trzeba przytrzymac przycisk na tylnej obudowie .

od tej pory mam predkosc 25 mega a na linksysie max 17-18 mega

wejscie do konfiguracji odbywa sie przez http.192.168.0.1 tylko nie znam hasla standardowe nie pasuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawila sie nowa siec o nazwie 60c908 i udalo mi sie z nia polaczyc w taki sposob ze klikajac polacz trzeba przytrzymac przycisk na tylnej obudowie

Jakie dostałeś ustawienia IP po połączeniu? Próbowałeś w ten sposób podłaczyć drugi komputer? Rozumiem, że kupiłes pakiet bez wi-fi.

Zabawnie proste byłoby to zabezpieczenie :-) (przypomina to z liveboxa Neostrady). Czyżby za info o wciśnięciu tego guziczka chcieli brać 10zł/miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie tak chodzi jeden komputer i dziala idealnie wieczorem postaram sie polaczyc drugim moze sie uda ale wejsc w konfiguracje nie moge login i haslo nie to.

 

drugiego komputera nie moge polaczyc poprzez przycisk poprostu wola haslo ale jeden smiga :)

szkoda ze nie mozna sie doostac do konfiguracji modemu wtedy ustawilo by sie wlasne parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się , że przez to że nie znam hasła do WiFi z Cisco muszę korzystać nadal z D-linka. Problem w tym że jak miałem Motorole i w D-Linku wprowadzone Porty od serwerów gier i Torrenta to wszystko chodziło, a teraz obojętnie czy stacjonarkę podepnę wprost do CISCO czy do D-Linka (którzy bierze net z CISCO) to mam zablokowanego Torrenta. Ja chce mieć możliwość konfiguracji CISCO skoro on oprócz funkcji Modemu pełni też role Routera. Inea jest dostawcą internetu, poprzednio miałem Motorolę której się nie konfigurowało , robiła za urządzenie dające mi możliwość podłączenia się do sieci Ineii, a dalej jak ja sobie skonfiguruje się w moim domu to moa sprawa. Teraz nie mogę nic zrobić bo nie chcą dać loginu i hasła do CISCO. Chcą haracz 10 zł na miesiąc za możliwość używania WiFi w CISCO i wtedy dadzą mi login i hasło do CISCO (tak mi powiedzieli przez telefon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy router , CISCO również ma s tyłu przyciski resetujący do ustawień fabrycznych. Reset pozwoli mi się zalogować do CISCO, ale zanim to zrobię muszę mieć pewność że po resecie Router zaloguje mi się do sieci Ineii, bo możliwe że jest tam coś wpisane przez adminów z Ineii co pozwala mu się włączyć do sieci, i na pewno nie jest to ogólnodostępne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę był u mnie monter podłączyć internet. wziąłem opcje 25 mb powiedział że w czwartek od rana net będzie działał jak tylko wieczorem wpisze adres MAC karty. dzisiaj mamy niedziele i oczywiscie 25 mb to mam ale na papierze. powiedziano mi że włącza dopiero w poniedziałek. ale do tego czasu miałem neta o prędkości 256kb/s a dzisiaj stało się coś dziwnego na modemie CISCO świeca sie 4 kontrolki jednak ta jedna kontrolka ONLNE cały czas mi mruga i nawet tych 256 kb/s nie ma, nie mam wcale neta.

ktoś wie o co kaman z ta mrugająca kontrolka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak. Jeżeli dobrze rozumiem, to te 10 zł. trzeba zapłacić nawet w przypadku, jeżeli nie korzystasz z kilku urządzeń, tylko chcesz korzystać z zablokowanych usług, np. sieci bittorent. Przecież to nie jest pełna usługa dostępu do internetu. Proponuję: zablokuje jeszcze pop, smtp, www i kasujcie po 10 zl. za każdą usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 zł płacisz by używać funkcji WiFi w Cisco, i dostajesz login i hasło do CISCO, co daje ci możliwość zarządzania nim jako Routerem. Obecnie ja nie wiem jak on jest ustawiony ale torrenty mi nie chodzą, może coś tam wpisali, twierdzą że nie, ale jak mam to zweryfikować ? Nie będę płacił 10 zł za funkcje WiFi , są po prostu śmieszni, mam D-linka. Ale ja chce móc skonfigurować inne funkcje w CISCO. Dlaczego nie dali czegoś takiego jak Motorola (moja stara) , tylko nowszego by obsługiwało te 25MB, bo domyślam sie że dlatego mi wymienili Motorolę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie wydaje mi się, aby modem cisco blokował cokolwiek. Raczej sprawdź swoją konfigurację (prywatne numery IP komputerów itp...) Po drugie, kupując dostęp wifi, dostaniesz owszem mozliwość podłaczania komputerów, ale z tego co ktoś tutaj pisał, prawdopodobnie nie będziesz miał możliwości pełnego administrowania tym routerem (raczej tylko funkcją AP). Ale o tym może napisać jedynie posiadacz opcji wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam od piątku 100 mbitów (ul. Jugosłowiańska) i modem CISCO EPC 3925.

Szczegół że osiągam max 30-40 mbitów, ale [beep]a mnie bierze, bo właśnie zdałem sobie sprawę, że z pomocą tego cudownego sprzętu odciąłem sobie zupełnie dostęp do mojej sieci z zewnątrz. Modem działa jak router, a jednocześnie zablokowana jest zakładka do przekierowania portów... szkoda słów.....

Przy takiej blokadzie funkcjonalności opcja DMZ powinna być domyślnie włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że jednak nie.

Za Cisco mam router tplinka wr340g. Na jego stronę konfiguracyjną nie mogę się dostać z zewnątrz. Nie mówiąc o działaniu przekierowań, które mam już tam ustawione. Pingi również nie idą.

Do tego obsługę dyndns'a też mogę sobie już podarować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze chopakom pokrecily sie watki i modemy

 

cisco NIE oferuje polaczenie bezkablowego czyli wifi bo go nie ma ,konsultant zaproponuje CI zakup wlasnego routera , jakiekolwiek ingerencje w modem jakieby one nie byly resety wciskanie magicznego guzicza z tylu modemu SA widoczne na centrali w sieci a co za tym idzie operator moze " restartowac " modem jak to nazwac zerowac sygnal zrywac sygnal w celach bezpieczenstwa i tzw sztucznego ruchu w sieci ,skoro modem nie oferuje WIFI to po co szukacie adrsesow danych skoro operator za kilka chwil wam to zablokuj skoro takie z wasz majstry , mrugajaca kontrolka ONLINE oznacza ze modem " wywalilo " mowiac po chlopsku z sieci , i modem musi ponownie zalogowac sie do sieci , jesli tego nie uczyni nalezy zadzwonic na CALLINEA i konsultant zdalnie sprawdzi co jest nie halo na "koncie" jesli to nie pomoze wysle technika w celu sprawdzenia stacjo czolowej skad czerpiecie sygnal

tak wiec uwazajcie na to jak i co robicie z modemami bo ten rodzaj sieci DOCSIS ma o wiele wieksze mozliwosci kontroli jesli chodzi o operatora czyli INEA

 

Wifi oficjalnie i w obsludzie i z wszelakich informacji posiada tylko modem THOMSON , wiec nie wiem skad ten szum i halas ,

nie wiem tez skad u was pomysl ze INEA blokuje alurat ten modem , porty itp , sam osobiscvie korzystam z torrentow , i nie zauwazylem tego by cos chodzilo a cos przestalo bo zostalo zablokowane z jakiegos powodu , INEA ma kontrole nad kazdym modemem czy to sieciowym CISCO czy WIFI THOMSON , a 10 zl mysle ze jest opcjonalnym kosztem za modem i dla was abonentow jest na plus ,prxyklad- z internetu w domu np moze korzystac np 7 osob jak kiedys ALE w zwyklym modemie sieciowym MUSISZ AKTYWOWAC kazdy nowo dodany komputer w sieci czyli 5 zl , co daje 7x5zl = 35 zl co miesiac jesli masz np w domu 7 osob ktore chca korzystac z lacza , jest tez wiele innych opcji udostepniania sygnalu np z wlasnego laptopa jesli inne komutery maja WIFI :) wasza decyzja i wybor

Mysle ,ze te informacje sie wam przydadza jako dobra rada pracownika INEA :)

 

Pozdrawiam SIEC :) i uzytkownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jesteś nie do końca doinformowanym pracownikiem :-).

W ofercie Inei są dwa modemy Cisco. Model 3925 jest dostępny dopiero od kilku dni i zapewne dlatego o nim nie wiedziałeś.

 

Wystarczy na stronie Cisco otworzyc specyfikację, żeby zobaczyć czym różni się nowy model od EPC 3212. Informacje które podawali poprzedni użytkownicy dotyczące wifi w tym urządzeniu są jak najbardziej prawdziwe - na modemie jest specjalny przycisk, który umożliwia dostęp bez ręcznej konfiguracji. Co ciekawe Windows 7 sam podpowiada, że modem może posiadać taki przycisk i że można z niego skorzystać - to działa :).

 

Mi bardziej przeszkadzają rzeczy które opisałem w poście wyżej. Irytuje mnie także dodatkowa sieć wifi nad którą nie mam pełnej kontroli a której nie mogę wyłączyć. Z tych też powodów nie wiem czy nie będę wolał wymienić urządzenia na poprzedni model, który zdaje się nie posiadał tych funkcjonalności/problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

 

1) Czy można jeszcze dostać w Inei modem EPC3212, nie będący routerem ?

2) Czy w tym modemie Inea nie stosuje czasem akcji pod tytułem blokowanie portów?

 

Mam własny router dual-band, który w sumie trochę kosztował i nie mam zamiaru korzystać z jakiegokolwiek modemu Wi-Fi jaki Inea może mieć w ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy podpisywałem umowę w piątek 12, to starych modemów nie było już od kilku dni, a nowe własnie dowieźli. Nawet nie wiedziałem wtedy, że to już inny nowy model z wifi na pokładzie. Jak już pisałem, moim zdaniem niczego on nie blokuje, przynajmniej jeśli podłączy się do niego po kablu. Choć nie próbowałem wchodzić z zewnątrz do lokalnego komputera. Natomiast ma on NAT i adresuje terminal prywatnym adresem 192.168.0.x. Publiczne IP modemu jest z zakresy 109.173.x.x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Inei. U siebie mam chyba z 10 różnych portów przekierowanych, nie chodzi tylko o torrenty... SSH, VNC, web clienty programów, ba nawet i niekiedy port 80. Absolutnie nie wyobrażam sobie Internetu w domu bez możliwości przekierowań.

 

Czy jest jakiś pracownik Inei, który ewentualnie może powiedzieć, kiedy będą NORMALNE modemy (bez funkcji routera, bez wi-fi, po prostu Ethernet), które będzie można podłączyć do WŁASNEGO routera, bez żadnych kombinacji alpejskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiadam tylko na temat 3925 - nie wiem jak jest w innych modelach i czy one też działają na zasadzie routerów.

Mam pod Cisco podpięty bezpośrednio kablem tylko mój router. Opcji wifi z cisco używałem tylko raz, dla testu.

W jaki sposób sprawdziłeś, że DMZ jest tam włączone? Według mnie nie jest i świadczy o tym m.in. fakt że nie mogę z sieci zewnętrznej dostać się na stronę konfiguracyjną mojego routera. A to jest najprostsze połączenie, które powinno działać. Nie wspominam nawet o połączeniach dalej do sieci, do ssh, na którym mogę juz sobie sam tunelować ruch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej skontaktuj się z pomocą techniczną Inei (infolinia i tam nr 2) i spytaj, niech wyjaśnią jak to właściwie działa i jak skonfigurwać to co potrzebujesz. Za to im w końcu płacą. Czy to jest dmz, czy jakieś inne przekierowanie, czy tez router bez żadnych przekierowań. Testy o jakich piszesz spróbuje zrobić za dzien dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Cisco bez routera 25Mb i taki problem. Po puszczeniu sygnału przez D-Linka prędkość na laptopie to jakieś 4 w porywach do 10 Mb, a na PS3 totalne dno, poza tym momentami jakby w ogóle nie był ruchu. Na stałym łączu pod laptopem wychodzi w granicach tych 25 Mb. Moje konto nie jest jeszcze w pełni aktywowane, ale czy ta aktywacja coś zmieni jeśli na stałym łączu jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...