Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

dlatego ja korzystam z neta w TP, drożej ale pewnie!!! Umowę z TP mam do marca, jak w INEI będzie ok, to może się zdecyduję, ale z tego co czytam to są problemy, natomiast z TP nie miałem jeszcze żadnych kłopotów (4 lata) prędkość 6 mb/s zgodnie z umową, livebox działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam powyższą wypowiedź to się nie mogę nadziwić , że jeszcze ktoś chwali TP. Ja korzystam z inei od ladnych paru lat i przez ten czas moze przez kilka godzin nie mialem internetu. To ze ktos pisze o problemach zwiazanych ze zwiekszaniem predkosci w inei to nie znaczy ze tak jest u wszystkich! A poza tym internet bedzie teraz kilkanascie razy szybszy niz w TP. z ciekawosci zorientowalem sie w cenach tp: internet 6mb - pierwszy miesiac za 1zl, potem 89,90!! Co jak co ale w porownaniu do oferty inei, ktora tez za tania nie jest uznawana to przeciez smiech na sali!:) Mimo wszystko zachecalbym kolege do zmiany oferty na lepsza i szybsza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wynajmujemy ze znajomymi mieszkanie w Poznaniu. posiadamy kablowke + internet z inei. kablowka jest podłączone bezpośrednio do telewizora(raczej wiekowego jak na te czasy), który odbiera tylko tvp1 i 2, Polsat, tv puls i vive. czy jeśli zaopatrzymy się w dekoder linboxa z odpowiednim oprogramowaniem, to będzie szansa na odbiór takich dóbr jak canal+ lub hbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować na razie jeśli chodzi o problemy techniczne nowego, szybszego internetu. I tak INEA ekspresowo przeprowadza modernizację sieci, by do końca rokuwy robić się w obrębie własnego szkieletu. Nie mówiąc już, że pewnych modernizacji wymaga sieć poza szkieletem INEA. Początki są trudne, problematyczne i nie obędzie się bez opóźnień. Ja korzystam już z internetu INEA ładne kilka lat i złego słowa nie powiem. Jakoś dziwnie się przyjęło, że fora internetowe służą ludziom tylko do narzekania, a nie do ch[beep]a. Ja na nowy net przejdę z nowym rokiem, jak zakończy się moja obecna umowa. Do tego czasu większość problemów technicznych kablówka powinna mieć już za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysłałem maila z zapytaniem o nowe programy tv, teraz czekam na odpowiedź - inni operatorzy włączyli nowe kanały nie którzy od października inni wcześniej, a INEA śpi.

Czyżby Inea miała tylko raz w roku dołączać kanały tv.

 

Poniżej zrobiłem listę kanałów których nie ma INEA, a mają inni:

 

 

EAST & WEST

- nFILM HD
- nFILM HD2
- DISCOVERY HISTORIA
- ESKA TV
- SUPERSTACJA
- HISTORY CHANNEL HD
- ESPN AMERICA
- SPORTKLUB
- SPORTKLUB +
- HISTORY CHANNEL SD

MAVERIC

- UNIVERSAL CHANNEL
- SCI - FI CHANNEL
- HISTORY CHANNEL
- SPORTKLUB
- SPORTKLUB +
- DISCOVERY HISTORIA
- SUPERSTACJA
- MOVIES 24
- 13 STREET UNIVERSAL
- ESKA TV


ECHOSTAR

- ORANGE SPORT INFO
- TVN WARSZAWA
- 13 SREET UNIVERSAL
- MOVIES 24
- SCI - FI CHANNEL
- WOJNA I POKÓJ
- TV 1000
- YACHT & SAIL INTERNATIONAL
- THE POKER CHANNEL
- SPORTKLUB
- SPORTKLUB +
- VIASAT NATURE
- HISTORY CHANNEL
- CRIME & INVESTIGATION
- HISTORY CHANNEL HD
- WORLD FASHION CHANNEL
- FTV HD
- BEBE TV HD
- ESKA TV


TESAT

- ONTV
- SUPERSTACJA
- ESKA TV
- TVN WARSZAWA
- BBC HD
- MY ZEN HD
- UNIVERSAL CHANNEL 
- 13 STREET CHANNEL
- SPORTKLUB
- DISCOVERY HISTORIA
- HISTORY CHANNEL
- HISTORY CHANNEL HD
- MOVIES 24
- AXN HD
- SCI - FI CHANNEL
- UNVERSAL HD
- TCM 24H
- SPORTKLUB +
- ESPN AMERICA
- ORANGE SPORT INFO
- CARTOON NETWORK 24 H
- VH - 1 CLASSIC
- C MUSIC TV

WINOGRADZKA TELEWIZJA KABLOWA

- DISCOVERY HISTORIA
- CRIME & INVESTIGATION
- HISTORY CHANNEL SD
- TV 1000
- VIASAT NATURE
- HISTORY CHANNEL HD
- FOX LIFE HD

INOTEL

- ESKA TV
- SUPERSTACJA
- TCM 24H
- CARTOON NETWORK 24H
- E ENTERTAIMENT

 

Niektórych kanałów za to nie mają inni operatorzy, ale filmowych czy sportowych kanałów nigdy nie jest za mało.(Nie chodzi mi o kanały premium).

Nie mówię że ceny pakietów "musiały" by wzrosnąć, ale INEA dla obecnych abonentów nic nie dodaje (rabat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się właśnie że inea ma w swoich modemach firmy thomson z wifi zainstalowane swoje oprogramowanie nad którym ma kontrolę zdalną.

Mój problem się rozwiązał bo teraz już w 100% tah wiem że problemy z p2p i inne są spowodowane przez sieć inea robią to świadomie by ograniczyć pobieranie plików ale nie mają pojęcia że blokowanie portów wpływa też na inne programy .

Postanowiłem wymienić modem na zwykły bez wifi i bez zdalnej kontroli. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z informacji wyciagnietych dzis w BOK , inea wycofala sie z terminow ktore byly podawane jako termnin wprowadzenia szybkiego internetu w poszczegolnych rejonach poznania ,

 

na chwile obecna uslyszalem dzis ze moj rejon UWAGA "PRAWDOPODOBNIE" obejmie poczatek roku 2011

ostatnia rozmowa wczesniej ustalala termin 18 pazdziernik ,nastepnie 1 grudzien ...

 

 

WSTYDZE sie ze jestem abonentem tak "dziwnej" firmy jaka jest INEA :):brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytam od 3 dni na infolinii i otrzymuję zbieżne informację - lokalizacja Komorniki ul. Wspólna.

 

1. Tel. pan kazał dzwonić co kilka dni, podobno była przeprowadzana modernizacja

2. Tel. pani poinformowała mnie, że nie jest w stanie określić terminu.

3. Czat. pan napisał, że co kilka dni należy pytać ponieważ wciąż są dodawane nowe lokalizacje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To nie jest tak do końca... Sieć jest zmodernizowana (nie brak modernizacji tłumaczy termin przełączenia) - teraz trwa przełączanie sieci na nowy system (węzeł optyczny po węźle optycznym) - trzeba fizycznie "przepinać" w centrali. Niestety takie przepięcie wiąże się z tym że na sieci podpiętej do danego węzła pojawiają się czasami różnice w poziomach sygnału i trzeba na nowo wyregulować wzmacniacze - niestety fizycznie w terenie. Jako że węzeł optyczny to około 500-1000 potencjalnych abonentów (łącznie - korzystających z róznych usług) to nawet przyjmując że na węźle średnio wisi 800 mieszkań to aby wszystko przełączyć potrzebne jest około 100 dni roboczych pracy kilku osób - pamiętać należy że przy tym wszystkim trzeba zadbać aby przerwy w sieci były jak najkrótsze. I teraz skąd czasami opóźnienia - ano jak są problemy z wyregulowaniem sieci - to udaje się przepiąć w jeden dzień tylko "jeden" węzeł... Nie zakładałbym więc jakichś zbyt dużych opóźnień bo czasami nie ma żadnych problemów. Dzisiaj ktoś w CC bądź BOA podał że termin się opóźnia - jutro może powiedzieć że termin się skrócił nawet w stosunku do pierwotnie podanego.

 

A na czym polega modernizacja sieci? - nie są modernizowane ostatnie pętle abonenckie czyli odcinki budynkowe - na wymianę instalacji po prostu nie uzyskujemy zgód od właścicieli budynków - są więc realizowane tylko podczas gruntownych modernizacji nieruchomości.... Modernizacja sieci w ogólnym tego słowa znaczeniu polega więc nie na wymianie okablowania tylko na segmentacji sieci (podział na mniejsze obszary - tak by sieć się nie zapychała) oraz na wymianie elementów aktywnych sieci (najczęściej w zewnętrznych skrzynkach dystrybucyjnych). Nie każdy zdaje sobie sprawę że wpływ na działanie części obszaru podłączonego do danego węzła może mieć nawet np. uszkodzenie jednego przewodu abonenckiego mieszkańca "x". Niestety - szukanie takiego problemu to jak szukanie igły w stogu siana:D ale znaleźć idzie... Kiedyś był taki przypadek że nagle ekipa wchodzi do mieszkania jednej z abonentek i informuje ją że na pewno jej kabelek jest uszkodzony - i co okazało się że uszkodzila się izolacja kabla przyciśniętego bodajże nogą od szafy. Pani była lekko zdziwiona bo sama nie wiedziała że ma uszkodzenie. Takich historii jest dużo więcej.

 

Sam mieszkam na Chociszewskiego i obszar jeszcze nie jest przepięty więc czekam z niecierpliwością:/ Na Chociszewskiego są dwa węzły - miały być 15.10.2010 wg. listy z 20 września. Jak jest teraz - nawet nie wiem...

 

Z innej beczki - w King Kross otwarto nowe biuro obsługi abonenta - nie można tylko zdawać i wymieniać sprzętu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kibiców siatkówki, aby odejść trochę od internetu. Też macie zakłócenia - pixelioza i "stop-klatka" od czasu do czasu w czasie transmisji meczów na Polsat Sport? Czy tez to mój dekoder tak szaleje?

 

Potwierdzam u mnie jest to samo, podobnie jest na Kino Polska - obraz jest tak kiepski, że czasami nie idzie oglądać (pikseloza, zakłucenia), mój dekoder to ADB-5810CDX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...