Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o odpowiedź na zadane przeze mnie wcześniej pytanie o działanie VOD.

Czy wystarczy podpiąć dekoder kablem sieciowym z routerem i zrobić automatyczną konfigurację na dekoderze i aktualizację usług VOD i powinno śmigać, czy jeszcze jakieś kroki należy wykonać?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie chwilową nieobecność. To wcale nie z powodu niedziałającego internetu ;)

 

Może od tyłu i stopniowo:

 

Proszę o odpowiedź na zadane przeze mnie wcześniej pytanie o działanie VOD.

Czy wystarczy podpiąć dekoder kablem sieciowym z routerem i zrobić automatyczną konfigurację na dekoderze i aktualizację usług VOD i powinno śmigać, czy jeszcze jakieś kroki należy wykonać?

Pozdrawiam!

 

Przede wszystkim musi być skonfigurowany kanał zwrotny, jeśli nie zostało to zrobione. Najlepiej skontaktować się z infolinią żeby to sprawdzić i jeśli to jest problemem to zostanie umówiona wizyta montera.

 

MaM pytanie do inea.pl za co placimy o 20zl wiecej w pakiecie komfort pvr? Dekoder niby za darmo a vod maja inne dekodery takze. Czyli jednak panstwo oszukuja klientow mowiac ze za dekoder nie placi sie.

 

Różnica między Komfort HD a Komfort PVR wg naszej aktualnej oferty to 10zł. Różnica to kwestia dostępu do usług dedykowanych do PVR.

 

@andi

 

Jeżeli umowa na pewno się roluje to rezygnację należy złożyć w ostatnim miesiącu. Czyli jeżeli ostatnim jest kwiecień to z końcem kwietnia zostanie rozwiązana. Po rozwiązaniu umowy należy zwrócić sprzęt w terminie 5 dni do Biura Obsługi Abonenta. Można też zmienić także warunki umowy w ostatnim miesiącu, nawet obniżyć abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale starzy abonenci nadal 69zl placa. A funkcje pvr sa oferowane przez dekoder nie inea wiec jest to oplata za dekoder jakby nie patrzac.

 

a po drugie do tej pory place 1zl za technisata i tak jest od momentu wejsca cyfrowej tv.

 

INEA.PL prosze o wyjaśnienie jakie to są różnice?

zapewne przewijanie nagrywanie bo vod maja takze inne dekodery nie mowiac ze za kazdy film sie placi osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzieje sie z dzwiekiem na n sort hd i z obrazem na polsat hd ogladac meczu LM NIEDAJE jakies przyciecia sa

 

Przycięcia nie były "nasze"

 

Czy INEA ma jakieś plany w tym roku względem IPv6?

 

Testujemy, ale bez konkretnych terminów.

 

A czy coś wiadomo na temat modułów CAM od Inea ?

 

Wiadomo tyle co dotychczas :) Zakładamy wprowadzenie w okolicach września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale starzy abonenci nadal 69zl placa. A funkcje pvr sa oferowane przez dekoder nie inea wiec jest to oplata za dekoder jakby nie patrzac.

 

§ 10

Zapewnienie dostępu do Usługi następuje z chwilą podłączenia Urządzeń lub Wyposażenia dodatkowego i aktywacji Usługi.

2. Abonent jest zobowiązany:

[...]

c) korzystać z Usługi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, postanowieniami Umowy abonenckiej,

Regulaminu i =====Cennika=====, porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami;

[...]

 

wg promocji/cennika pakiet PVR kosztuje 64,90/69,90

integralna czescia tego pakietu jest dekoder ADB5810CDX, ktory rozni sie m.in.: dyskiem twardym, na ktorym mozna przechowywac filmy, nagrywac, cofac, etc.

Placisz za USLUGE (pakiet PVR),a nie za dekoder. Logicznym natomiast jest, ze sprzet z dyskiem twardym jest drozszy i wliczyli to w koszta. Uslugi, nie sprzetu.

sprzet nie jest sprzedawany, tylko udostepniany w ramach danego pakietu za ktory placisz zgodeni z cennikiem

 

czego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi promocja na pvr mam go od samego poczatku czyli od kwietnia 2010 place abonament tv 44.90+abonament hd 5zl+abonament tv pvr15zl=64.90zl wiec co to ma byc za promocja jesli cos przez dwa lata nietanieje to jakas kpina wydaje mi sie ze juz. Po takim okresie placenia tych 15 zl dodatkowo ten dekoder powinien byc juz moja wlasnoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o skrzyneczce, o której powiedział mi Przedstawiciel handlowy INEI - skrzyneczka ta jest montowana po wejściu światłowodu do domu i od niej dopiero biegnie kabel (RJ45?) do modemu.

1) Chyba nikt mi nie powie, że światłowód jest prowadzony po domu, przez parę pięter, do docelowego miejsca zainstalowania routera wi-fi (co z promieniem gięcia światłowodu zanim się złamie)? A może jednak - to wtedy mam duży problem, bo router musi zawisnąć mniej więcej w połowie domu (łącznie 4 piętra - szeregowiec), aby zasięg wi-fi był wszędzie. Pytanie tylko wtedy co z podłączeniem zasilania? Ze środka sufitu nie wyciągnę go sobie.

 

2) Co do stałego adresu IP: to każdy ma swój stały adres IP? Nie wierzę - zresztą znowu otrzymałem informację od konsultantów, że każdy ma zmienny adres IP, więc aby się dostać z zewnątrz do kamery IP to muszą być spełnione 2 warunki:

- możliwość przekierowania portów w routerze (czy router światłowodowy daje taką możliwość?)

- usługa DDNS w routerze - wysyła aktualny adres IP do zewnętrznego serwisu DynDNS.org

 

3) Czy zatem kamera IP będzie u mnie działać (tzn. czy będę mógł się na nią "dostać" z zewnątrz)?

 

4) I kolejne pytanie do INEA.pl: czy można prosić o podanie modelu routera światłowodowego, a najlepiej podanie linku do instrukcji obsługi tego modemu (choć pewnie, jak piszą koledzy powyżej, niestety zablokujecie większość funkcji co jest dla mnie trochę niezrozumiałe.)

 

INEA.pl, czy mogę prosić o odpowiedzi na powyższe wątpliwości?

Co z tymi dekoderami do światłowodów? Jaki model to będzie I KIEDY będzie dostępny. Jak na razie, mimo zamówienia usługi w poniedziałek, nikt sie do mnie nie zgłosił z ekipy instalacyjnej (mimo mojego monitu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do przedstawiciela INEI:

czy w najbliższym czasie planujecie wyrównać prędkość INTERNETU na tle konkurencji w Poznaniu? Nie chodzi mi tutaj o prędkość pobierania, choć i z tym pewnie byście sobie poradzili, i to nie koniecznie poprzez światłowód, tylko po normalnym kablu. A chodzi mi tutaj o prędkość wysyłania bo aktualnie jest to transfer rzędu 4 MB/s, co wygląda mizernie do oferty, np. jaką oferuje http://wtvk.pl/wtvk/internet.

 

Pamiętam jak INEA startowała jako 1-sza bodajże z prędkością 100 MB/s w Poznaniu i utkwiła mi w pamięci prezentacja i przedstawienie tejże nowej usługi przez chyba samego prezesa INEI, a mianowicie, treść jego wypowiedzi, która brzmiała mniej więcej tak: "Obecnie jesteśmy po testach nowych prędkości, jakie już wkrótce każdy będzie mógł sprawdzić osobiście w swoim domu, są to prędkości ..... oraz najwyższa prędkość pobierania 100 MB/s i wysyłania 4 MB/s. Osobiście sprawdzałem to i mogę powiedzieć, że z mojego punktu widzenia zarówno prędkość pobierania i wysyłania w najwyższej opcji, są wystarczające jak dla mnie i nie są potrzebne większe."

 

Jeśli się gdzieś w internecie uchowała ta prezentacja to wkleję linka.

 

Odnosząc się do mojej wypowiedzi powyżej, może INEA włącznie z prezesem zacznie w końcu myśleć o potrzebach tych ludzi dla której sama firma INEA istnieje a nie iść na łatwiznę i myśleć tylko o sobie samym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie wpadła mi w ręce taka oto oferta 2pak na internet stacjonarny i mobilny: http://i.imgur.com/nR0bs.jpg (wprost zeskanowany dokument z BOK)

 

w skrócie najciekawsze informacje:

  • oferta obowiązuje od 16 stycznia 2012 (widział ktoś coś na ten temat na stronie inei???)
  • internet stacjonarny 25Mbit/s + mobilny pakiet "starter" z 200MB transferu za 49,90zł

 

Oferta jest ciekawa i atrakcyjna cenowo, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego nic na ten temat nie mogę znaleźć na stronach internetowych inea.pl. Czy ktoś korzystał z tej oferty? Co o niej sądzicie? Czy są w niej jakieś kruczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączam się do wypowiedzi CELTICA. Proszę o zwiększenie prędkości UPLOAD'U chociaż x2 DWUKROTNIE. To nie powinno stanowić żadnego problemu. Jak widać można tez dać symetryczne łącza w tej samej cenie do INEA daje asymetryczne , bardzo asymetryczne ;-)

100/4 - to bardzo kiepsko wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych którzy używają WiFi w smart-fonach, mam SE neo v i próbuje się połączyć poprzez modem ale jak wchodzę w ustawienia wifi w neo v to nie może znaleźć mojego modemu prosiłbym o pomoc w pokierowaniu mnie w tym co mam zrobić bym cieszył się wifi w telefonie :brawo:

 

Ja mam obecnie Thompsona a Ty??? Może masz stara Motorole? :-). Napisz jaki masz modem/router. Może masz wyłączone wifi z konsoli ustawień.

 

Napisane przez wifi na Xperia Arc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam thomsona z opcją wifi i też działa bez problemu z moją komórką. Zobacz czy telefon widzi inne sieci w pobliżu? Jeśli widzi a Twojego wifi nie widzi to wejdź w ustawienia modemu czy nie ma ukrytego wifi? Jeśli nic nie pomoże to dzwoń 61 222-22-22

 

-------------------------

wysłane z Iphone'a 4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do mojej wypowiedzi powyżej, może INEA włącznie z prezesem zacznie w końcu myśleć o potrzebach tych ludzi dla której sama firma INEA istnieje a nie iść na łatwiznę i myśleć tylko o sobie samym.

Zwykły user nie zna swoich potrzeb i nie obchodzi go wysyłanie.

Żaden operator nie będzie specjalnie się starał dla garstki power userów, którzy chcą stawiać serwery i bawić się w p2p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam thomsona z opcją wifi i też działa bez problemu z moją komórką. Zobacz czy telefon widzi inne sieci w pobliżu? Jeśli widzi a Twojego wifi nie widzi to wejdź w ustawienia modemu czy nie ma ukrytego wifi? Jeśli nic nie pomoże to dzwoń 61 222-22-22

 

-------------------------

wysłane z Iphone'a 4S

Thomson WiFi TWG870, inne widzi tylko nie może się z nimi połączyć bo maja blokadę wpa , no oki tylko jak sprawdzic czy nie ma ukrytego wifi w tych ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat walkowany

 

jesli inea dala ci modem z funkcja wifi kiedys tam czyli od momentu wprowdzenia DOCSIS to wifi byl free

teraz w zaleznosci od rodzaju promocji i umowy na anet wifi jest platne 5 albo 10 zl miesiecznie ...

 

wiec mimo iz masz modem od nich z wifi i nie zglosiles checi posiadania wlasnie wifi to nie powinien i nie bedzie dzialac

 

glosna sprawa byla bo pewnego miesiaca w ubieglym roku setki klientow mialo ten sam problem , zmienil sie regulamin uslugi itp akcje , bo mieli kiedys za free wifi i nagle wifi zniknelo i trza placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o skrzyneczce, o której powiedział mi Przedstawiciel handlowy INEI - skrzyneczka ta jest montowana po wejściu światłowodu do domu i od niej dopiero biegnie kabel (RJ45?) do modemu.

1) Chyba nikt mi nie powie, że światłowód jest prowadzony po domu, przez parę pięter, do docelowego miejsca zainstalowania routera wi-fi (co z promieniem gięcia światłowodu zanim się złamie)? A może jednak - to wtedy mam duży problem, bo router musi zawisnąć mniej więcej w połowie domu (łącznie 4 piętra - szeregowiec), aby zasięg wi-fi był wszędzie. Pytanie tylko wtedy co z podłączeniem zasilania? Ze środka sufitu nie wyciągnę go sobie.

do Alcatela (modem swiatlowodowy) podlaczony jest bezposrednio swiatlowod. Z reguly Alcatel montowany jest przy drzwiach wejscowych/przedpokoj etc. router wi-fi bedzie podlaczony RJ45 do Alctatela. W zaleznosci od rodzaju budownictwa albo router bedzie sie wczepialo w gniazdo RJ45 w scianie albo bezposrednio do alcatela. A wiec w najgorszym wypadku trzeba bedzie ciagnac erjotke przez dom.

2) Co do stałego adresu IP: to każdy ma swój stały adres IP? Nie wierzę - zresztą znowu otrzymałem informację od konsultantów, że każdy ma zmienny adres IP,

Bo tak jest. NAtomiast trudno jest wymusic zmiane IPka i mozesz np. przez pol roku/rok miec taki sam.

4) I kolejne pytanie do INEA.pl: czy można prosić o podanie modelu routera światłowodowego, a najlepiej podanie linku do instrukcji obsługi tego modemu (choć pewnie, jak piszą koledzy powyżej, niestety zablokujecie większość funkcji co jest dla mnie trochę niezrozumiałe.)

WRT-150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...