Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Tak zgadza się mogę potwierdzić ze jest to wyjście do nagrywarki dziś identyczną informację otrzymałem od Inei telefonicznie. Szkoda że nie wiedziałem o tym wcześniej bo miałem taki układ podlączenia (na starym dekoderze) czyli

 

 

W kolejności :

1. XBOX (Media Center) ----> 2. dekoder stary INEA (wejscie EURO) ----> 3. dzielnik EURO podlaczony do wyjscia SCART w dekoderze ----> 4a.TV (EURO wejście) oraz jednocześnie 4b. transmiter bezprzewodowy do rzutnika wiszącego na suficie i było GIT!

 

Teraz nie mam jak łatwo rozdzielić sygnału abym miał bezprzewodowo puszczony sygnał z TV (dekoder) oraz przełączając tylko pilotem przyciskiem EXT) miałem sygnał z XBOXA - wszystko puszczone bezprzewodowo bez zbędnych kombinacji.

 

Po prosty dekoder robił jako przełącznik sygnału TV/XBOX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w cenniku Inei, TVP HD od lutego ma kosztować tak jak Polsat Sport HD, czyli 8 zł. Do tego dojdą kolejne i robi się droga zabawa :(

Miałem nadzieję, że może TVP HD dodadzą do pakietu podstawowego HD, bo sam marny TVN HD (który najczęściej HD tylko udaje) za 5 zł. to chyba przesada :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego że nie ma nic o nowych promocjach - kto ma tam napisać ???!!!!!

 

Jak masz monopol prawie w Poznaniu to co będą pisać.

 

A z TVP HD za 8 zł. to już chyba przesadzili.

 

Ze Śremu nadawany jest bez kodowania tyle że w MPEG4 ( trochę drogi jeszcze sprzęt )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po raz pierwszy!!

 

Mam kilka pytań dotyczących dekodera HD z INEI a mianowicie:

1. Jakie posiada wyjścia? Rozumiem, że jest HDMI, EURO i jakieś cyfrowe audio ale nie wiem tylko czy optyczne czy coaxial. Czy są jeszcze jakieś inne?

2. Czy jeśli pod HDMI podłączę TV a pod EURO nagrywarkę HBox HMC-39 to czy sygnał będzie wysyłany jednocześnie do TV po HDMI i po analogu do HBoxa?

3. Czytałem, że jeśli jest podłączony kabel HDMI to EURO nie działa. Czy to prawda? Jeśli tak to w jaki sposób połączyć ww sprzęt aby mieć możliwość nagrywania czegoś co aktualnie oglądam (lub nie np. przy wyłączonym TV) i nie bawić się w wyciąganie kabli czy przełączanie w opcjach rodzaju sygnału czy wyjścia?

Chciałbym wymienić jutro dekoder ale trochę się waham...

 

Dzięki za odpowiedź

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ze drogo w inei TVP HD za 8zl to lepiej byc w platformie n a z inei zrezygnowac umowe bo drogo a w n masz za abonament wszystkie kanaly w HD taniej niz w inei bo w inei beda pakiety same do wykupienia tylko mamy TVN HD w podstawowym cyfrowym HD zeby jeszcze TVN HD nie poszlo to pakietow jak TVP HD bo teraz maja tak zrobione zeby ludzie kupowali dekodery w HD i i by zobaczyli jaki to ostry obraz i potem sie napalą na te HD i tak inea wszystko zakoduje :lol2: czy warto byc w inei :cry: Naprawde jest drogo w inei lepiej podpisac umowe z inna platforma polsat HD lub cyfra HD a lepiej w N HD chyba ludzie beda w szoku co posiadaja obecnie dekodery HD z inei :?:prosze o rade czy mam zrezygnowac umowe z inei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to szczęście, że mam "Szarpika" z mpegiem2 i mpegiem4 i oglądam TVP HD i TVP Sport za free z naziemnej cyfrowej, czyli jakieś 17 zeta jestem co miesiąc do przodu ;)

poza tym nie zamierzam w najbliższym czasie zmieniać w INEI cyfrowego na HD bo dla samego TVN HD nie ma najmniejszego sensu, a nie zamierzam płacić za każdy kolejny kanał w HD po 8-9 zł bo to nieopłacalna zabawa.

Ciekawe czy INEA wpadnie na genialny pomysł by obniżyć ceny za każdy kanał w HD? Chociaż nie, to im nie grozi, jako monopolista nie zjadą z ceną, bo po co ludzie i tak się znajdą i zapłacą by mieć HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy czytając to wszystko to cieszę ze nie wziolem HD liczyłem, że cos dobrego wysmyczą a to wszystko ogólnie do wielkiej bani jest same problemy i cennik za te kanały chyba ich po……o. Oferta tematyczna też cieńka.

Chyba jednak trzeba zamontować TV-sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 zeta za tvp hd to lekka przesada(ile można oglądać powtórek ligi mistrzów czy seriali).Za canal + hd 2 kanały dodatkowo płace 6 zł i myśle ,że jest to rozsądna cena po 3 zł za 1 program.Czy za tvp hd trzeba rozwiązać umowe tak jak z polsatem czy mtv hd czy sami zakodują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ze canal + HD w lepiej byc w cyfra + ale naprawde ze canal + w HD kosztuje 6 zl canal+ i Film tak to razem ile abonament placa za cyfre+ i jeszcze kanaly w SD i jeszcze jedno podpisalem umowe na poczatku listopada 2008 i wymiane dekodera w HD czy moge zrezygnowac z inea umowe wczesniej czy rok musi minac i wole cyfre + prosze o rade :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ze canal + HD w lepiej byc w cyfra + ale naprawde ze canal + w HD kosztuje 6 zl canal+ i Film tak to razem ile abonament placa za cyfre+ i jeszcze kanaly w SD i jeszcze jedno podpisalem umowe na poczatku listopada 2008 i wymiane dekodera w HD czy moge zrezygnowac z inea umowe wczesniej czy rok musi minac i wole cyfre + prosze o rade :(

 

Nie placz :) Ja podpisalem z cyfra miesiac wczesniej umowe przed wprowadzeniem tych super promocji i niestety teraz placze. Za dekoder z aktywacja zaplacilem 199zl, pakiet podstawowy kosztuje mnie 40zl, canal+ dodatkowe 29zl (2 miesiace mialem gratis). Prawda jest taka ze dzis jest taka promocja, a jutro inna lepsza albo gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pytanie odnoście dekodera Inei. Mam pakiet pośredni, wczoraj odebrałem dekoder, niby wszystko działa wyszukał mi kanały i sie okazuje że mam tylko 6 czy 7 bo reszta jest jak by zablokowana, jest on wyszukana ale pojawia sie czarny ekran i pisze BRAK DOSTEPU i w prawym dolnym rogu ekranu jest taki kluczyk. Sprawdzałem czy dobrze karte w wsadziłem itd i nie jest to wina karty.(tak sądzę) :woot: O co kaman???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pytanie odnoście dekodera Inei. Mam pakiet pośredni, wczoraj odebrałem dekoder, niby wszystko działa wyszukał mi kanały i sie okazuje że mam tylko 6 czy 7 bo reszta jest jak by zablokowana, jest on wyszukana ale pojawia sie czarny ekran i pisze BRAK DOSTEPU i w prawym dolnym rogu ekranu jest taki kluczyk. Sprawdzałem czy dobrze karte w wsadziłem itd i nie jest to wina karty.(tak sądzę) :woot: O co kaman???

 

Prawdopodobnie nie aktywowali Ci poprawnie karty lub uszkodzone jest samo urządzenie. Próbuj dodzwonić się do BOK, choć pewnie nie będzie to łatwe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki :) Ale to co, w tej sytuacji będe musiał im zawieść karte albo cały sprzęt żeby to zrobili?? Czy są wstanie jakoś aktywować przez sieć czy jakoś tak ;]

 

Jak zadzwonisz, to powinni sprawdzić w systemie czy jesteś aktywny. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Jeżeli dekoder będzie skopany to niestety będziesz musiał go pójść wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje podlaczyc dekoder do kablowki, wlozyc karte do sprzetu i wlaczyc na dowolnym kanale na czas do 30 minut-tak jest w instrukcji obslugi :). Spowoduje to wgranie uprawnien. Jesli podpisywales umowe w biurze to praktycznie bedzie ci to dzialac po tych 30 minutach, a jesli w innej formie to do tygodnia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak podpisywałem w BOK-u i odebrałem dekoder to "pełne" uprawnienia do kanałów miałem [jeśli dobrze pamiętam] następnego dnia, po prostu wszystko zależy od tego kiedy gostek od aktywacji kart dostanie info, że Ty masz mieć dostęp do takich i takich kanałów i Ci ją uaktywni i tyle,

natomiast jeśli Ci się nie zmieni sytuacji w ciągu 2, góra 3 dni to bym ich bombardował telefonami, zresztą możesz już dzwonić i się zapytać dlaczego masz rak dostępu.

Chyba, że akurat nie wykupiłeś danego pakietu to wtedy wyszuka Tobie wszystkie kanały, ale te za które nie płacisz są w postaci czarnego ekranu + napis "BRAK DOSTĘPU".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia to ze "masz pakiet posredni". Z tego co mi wiadomo to w posrednim jest 1,2, info, polonia i cos tam jeszcze a reszta jest zakodowana. Dekodery sa wydawane do posredniego np. z Canal+ i jesli masz posredni + canal+ to bedziesz miec te pierwsze nie kodowane programy oraz Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już dają dekoder cyfrowy do pośredniego? zgadza się, dekoder powinienen wyszukać wszystkie kanały [wszystko łącznie z C+, HBO, kanałami HD itd. itp.] ale Ty powinieneś mieć obraz tylko na kanałach z pakietu pośredniego + canał+, na pozostałych będzie czarny ekraz + napis "Brak dostępu"

 

tu masz wykaz kanałów w każdym pakiecie: http://inea.pl/strony/1/i/91.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze Śremu. U nas wielka akcja podpisywania aneksów do opcji dtv. W zwiazku z powyższym mam pytanie do kolegów z Poznania , bo bedziemy mieli ten sam zestaw co w Poznaniu (światłowód z Poznania):

1. Czy dekoder TechniSat Digit M4-K jest jedynym "słusznym" dekoderem do pakietu ? Niby TV cyfrowa a tylko RGB ? XXI wiek ?

2. Jaki dekoder jest przeznaczony do opcji HD bo mile Panie ( było ich sześć - tyle stanowisk do obslugi - bądź co bądź okolo 7000 klientów) nie umialy mi na to pytanie odpowiedzieć.

3. Czy mając w mieszkaniu dwa odbiorniki TV muszę podpisywac dwie umowy i dwa razy płacić? Na dzień dzisiejszy ratuje jeszcze przekaz analogowy , ale o ile mi wiadomo w ciagu najbliższych dwóch tak musi zostać zlikwidowany.

 

Nastepne pytanie to juz do fachowców oraz osób odpowiedzialnych za lad w eterze:

 

Czemu kanały 22 i 23 (TVN7 i BBC World) oraz 31 i 32 (MiniMini i VH1 Polska) pracuja w pasmach mniejszych niz 8 MHz niż kanaly POT i TVP w DVB-T nadawane z Góry kolo Śremu (odpowiednio POT 490 MHz i TVP 618 MHZ ). Czy INEA niema oczu ,że tego nie widzi ? Kanaly TVP1, TVP2 , TVP Info oraz Polsat INEA ominęła juz z daleka co najmniej z 8 MHZ odstępem. Takie częstotliwości jak na kanalach 22,23,31 i 32 uniemożliwiaja jednoczesne ogladanie kablowki i testowych mutlipleksów w DVB-T na odbiorniku TV wyposażonym w tuner DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze Śremu. U nas wielka akcja podpisywania aneksów do opcji dtv.

 

Witaj :)

 

W zwiazku z powyższym mam pytanie do kolegów z Poznania , bo bedziemy mieli ten sam zestaw co w Poznaniu (światłowód z Poznania):

1. Czy dekoder TechniSat Digit M4-K jest jedynym "słusznym" dekoderem do pakietu ? Niby TV cyfrowa a tylko RGB ? XXI wiek ?

2. Jaki dekoder jest przeznaczony do opcji HD bo mile Panie ( było ich sześć - tyle stanowisk do obslugi - bądź co bądź okolo 7000 klientów) nie umialy mi na to pytanie odpowiedzieć.

3. Czy mając w mieszkaniu dwa odbiorniki TV muszę podpisywac dwie umowy i dwa razy płacić? Na dzień dzisiejszy ratuje jeszcze przekaz analogowy , ale o ile mi wiadomo w ciagu najbliższych dwóch tak musi zostać zlikwidowany.(...)

 

ad1. Z uwagi na fakt, że karty są przypisane do dekoderów, jest on jedynym jaki możesz użyć. Ale nie jest najgorszy, choć to nie najwyższa półka.

 

ad2. Dekoder ADB 5809C, podobny do tych, które oferuje multimedia i enka. W pewnych konfiguracjach sprzętowych uciążliwy w użytkowaniu. Ale podobno będzie nowy soft, na co osobiście też czekam.

 

ad3. Niestety, musisz podpisać drugą umowę, chcąc cieszyć się cyfrową TV w drugim pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...