Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem tylko jakie IP w takiej sytuacji dostanie router. Ja mam z opcją Wifi ale wyłączyłem i zmieniłem na most. Router po taki podłączeniu dostaje publiczne IP a podłączone urządzenia wewnętrzne z możliwością przekierowania portów.

Nie wiem jaki chcesz router kupić. Tylko zwróć uwagę by był z łączem Gigabyte (10/100/1000) na gniazdach WAN i LAN. Jeśli urządzenia połączane będą przez WiFi to warto kupić router z obsługą (Wifi 5 GHz) znacznie większą przepustowość. Mam łącze 250 przy testach bardzo zbliżone wartości LAN do Wifi

 

WiFi

5986944187.png

LAN

5986947725.png

Edytowane przez snake1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko jakie IP w takiej sytuacji dostanie router. Ja mam z opcją Wifi ale wyłączyłem i zmieniłem na most. Router po taki podłączeniu dostaje publiczne IP a podłączone urządzenia wewnętrzne z możliwością przekierowania portów.

 

Nie wiem jaki chcesz router kupić. Tylko zwróć uwagę by był z łączem Gigabyte (10/100/1000) na gniazdach WAN i LAN. Jeśli urządzenia połączane będą przez WiFi to warto kupić router z obsługą (Wifi 5 GHz) znacznie większą przepustowość. Mam łącze 250 przy testach bardzo zbliżone wartości LAN do Wifi

 

WiFi

5986944187.png

LAN

5986947725.png

A nie miało tak być, że upload miał być 10% downloadu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ruter do wymiany ;)

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2013/09/wi-fi-802-11-ac-wszystko-co-trzeba-wiedziec.aspx

Tutaj jest opisane jakie są prędkości WiFi AC

Na dole strony tabelka ;)

 

Warto zainwestować w swój prywatny router.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, myslalem juz o tym kiedys, ale chcialem w domu miec jak najmniej pudelek od Inei, wczesiej mialem modem do światłowodu i router do neta od Inei, ale okazalo sie, ze router po LAN obslugiwal tylko max 300Mb/s, a neta mam 500/50, wiec wymienili mi na modem GPON + router z Wi-Fi na takie 2 w 1 ... 

 

Co bys mi polecil z dobrego routera do neta 1Gb i do tego by bylo max szybkie Wi-Fi?

 

Ten jest najtanszy: :)

http://www.x-kom.pl/p/271838-router-tp-link-archer-c2600-2600mb-s-a-b-g-n-ac-2xusb-dualband.html

Edytowane przez Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecać można wiele modeli, ale bez określonego budżetu jest trudniej.

 

1. Taki mam TP-LINK Archer C2 AC750 750Mb/s 1x USB

2. TP-LINK Archer C5 AC120  2x USB

3. TP-LINK ARCHER C7 AC1750 DUALBAND

 

Jak byś chciał naprawdę szaleć to jest jeszcze model z WiFi w standardzie AD TP-Link Talon AD7200 7200Mbps 802.11ad

(Tylko znowu karta WiFi musiała by obsługiwać AD ale chyba nic szybszego nie ma obecnie ;) )

 

Najważniejsze przy zakupie nowego routera to:

Porty 4 porty 10/100/1000Mb/s LAN
1 port 10/100/1000Mb/s WAN

 

Obsługa WiFi a/b/g/n/ac

 

Warto też sprawdzić, czy dany router ma odkręcane anteny. Zawsze może się to przydać (by wymienić np na mocniejszą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu będzie działać. Tylko zapewne router dostanie IP wewnętrzne np 192.16.0.2 / 192.168.100.2
Aby router miał główne IP (publiczne), musisz ustawić modem od Inea w tryb mostu.
Później łączyć od modemu z gniazda LAN do routera gniazdo WAN (w panelu routera ustaw dynamicznie IP oraz DHCP na włączone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...