Skocz do zawartości

Inne Odbiorniki


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 listopada ma sie pojawić (pewnie tylko w Anglii) nowy Technomate TM-7100 HD Triple Tuner PVR. Zdjęć jeszcze nie ma. Podstawowe dane techniczne

3 Tuners: 2x Satellite DVB-S2 HD & 1x Terrestrial DVB-T, it's a first! There's also a Removable Hard Disc Drive Bay for 2.5" or 3.5" S-ATA HDDs (upto 1TB) so you can transfer your recordings to your PC or use multiple HDDs with ease. Other features include: RF Modulator, Ethernet, 2x USB Ports, 2x Smart Card Readers, 2x Common Interface, Hardware Blind Search...and many more!

Jedyna cena jaka się pojawiła to £449.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na warsztacie miałem od kilku dni OpenBoxa S7 HD PVR. Tunerek ciekawy dla DX-erów - sprzętowy Blind Scan, odbiór niskich i wysokich SR (odebrał paczkę BBC z 27,5W, a najniższy SR w DVB-S2 udało mi się odebrać 1666), częściowo miga 16APSK (da się wyszukiwać takie transpondery, odbiór niemożliwy). Niestety spolszczenie nie skończone, na oryginalnym oprogramowaniu czytnik kart nie czyta niczego, w EPG brakuje kilku polskich znaków. Opis będzie w SK 1/2010, a kwestia sprzedaży w Polsce jest niejasna, bo póki co nie ma żadnego dystrybutora :( Sam odbiornik jednak dość ciekawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forach chwalą całą serię klonów

Fortis Modely 9200

OpenBox S7 HD PVR Ukrajina

HD Box FS-9200HD PVR Czeski

Arcon Titan 2010 HD PVR Geramny

OPTICUM XD S850 HD

Tiviar T1 HD PVR

 

Przez jakiś czas nawet interesowałem się czeskim klonem tego Openboxa

z tym, że w teście, który był zamieszony na stronach parabola.cz, piszą, że w HD-Box w dalszym ciągu wyszukiwanie jest jakąś "imitacją funkcji blind scan" (szukając na oślep, nie można ustalić zakresu częstotliwości i szybkości SR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość: dostałem informację, że w Polsce nie jest planowana sprzedaż tego modelu, nie wiem czemu. Ale jakby co w kwestii OpenBoxa temat jest taki, że na SAT Krak 2009 byli przedstawiciele bodajże z Litwy i szukają dystrybutora. Jak jest jakaś chętna firma, która jest to w stanie pociągnąć to zapraszam na PW po szczegóły.

 

PS: Co do Blind Scanu zapomniałem dodać, że o ile zakres częstotliwości ustalić się da, to SR-ów faktycznie się nie da ;) W każdym razie zakres częstotliwości u mnie działał dobrze. W innym miejscu znalazłem, że niby nie skanuje powyżej 11,900 - nie prawda - mi skanował. Zauważyłem inny bug - miałem problem z dodaniem pojedynczego kanału z PID-ami, bo do pamięci zapisywał się z innym transponderem, niż go wprowadzałem. Przekażę to producentowi w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem takiej strategii. Przecież to pierwszy dwu-tunerowy Opticum, a więc chętnych do kupna pewnie trochę by się znalazło.

Natomiast Openbox ma już na pokładzie również dwu-tunerowy model S8 z zabudowanym HDD a także okrojoną wersję S5.

Ja na dzień dzisiejszy rozważam kupno Dr.HD F16, Opensat 9900 HDPVR, ewentualnie HD Box FS-9200HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Blind Scan jak pisałem - u mnie zadziałał, SR najniżej 1666, a najwyżej 44100 (dla DVB-S2, bo dla DVB-S był pełny zakres), 16APSK pojawiają się, ale sygnał pojawia się i znika, nie zawsze udaje się wyszukać kanały, czasami pojawiają się nie wszystkie, oglądać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

HD-Box serii 9xxx to są trzy modele.

1. HD-Box FS-9100 PVR Single tuner

2. HD-Box FS-9200 PVR Twin tuner

3. HD-Box FS-9300 PVR Twin tuner + 500 GB HDD

 

HD-BOX%209300.jpg

 

TWIN TUNER HDTV, PVR HDD 500 GB, 2xCAS, 2xCI, 2xUSB, LAN - ETHERNET, width 430 mm.

- Twin HDTV PVR receiver (MPEG-4HD/H.264)

- H.264/MPEG-4 HD / SD, DVB-S2 BlindScan Twin Tuner

- Linux

- Timeshift with internal HDD (SATA) / external HDD (USB 2.0)

- Recording and playback on the internal HDD (SATA) / External HDD (USB2.0)

- While recording and Timeshift

- Recording and playback simultaneously

- Set the recording via the EPG or timer

- 2 x Conax card reader UNI

- 2 x CI slot

- Unicable

- FastScan

- 2 x USB 2.0 (PVR, MP3, JPEG) - (1 x rear panel / 1 x front panel)

- Ethernet (10/100 Mbit LAN)

- Universal Remote Control

- HDMI Output

- PIP (Picture in Picture)

- BlindScan (SD / HD)

- DiSEqC 1.0,1.1,1.2 and 1.3 (USALS)

- EPG & EPG (Mediahighway)

- High resolution OSD

- Group favorite TV and Radio

- Some functions to save channels jao delete, rename, move

- OSD in multiple languages

- Teletext

- Memory for 10 000 channels

- Child Protection

- Cinch for AV signal

- FBAS, RGB and Y / C via Scart (TV)

- Optical audio output (SPDIF)

- 1 WATT consumption in Stand-By Mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieco światła rzucę na ten temat ;)

 

HDBoxy 9200 są w Polsce, dystrybucją zajmuje się Fuerte (mają też AzBoxy), cena: 1599 zł. 9100 i 9300 pojawią się wkrótce. Oprócz tego żeby było śmieszniej - będzie w sprzedaży jeszcze jeden klon - też z dwoma czytnikami i dyskiem 320GB wbudowanym do wewnątrz - IceCrypt S4000HDPVR, cena: 1899 zł, dostępny ma być od jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...