Skocz do zawartości

N-box a pobor mocy w stand-by


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie ...

 

ktos sie orientuje (ale nie na zasadzie MI SIE WYDAJE - tylko wg wskazan watomierza) ile pobiera ta Magiczna Skrzyneczka, w stanie czuwania ?

 

wg instrukcji pobiera ponoc mniej niz 19 W. Ale nie pisza czy jak pracuje czy jak spi ... :lol2:

No i w dobie szalejacych cen prundu, zastanawiam sie, ile zaoszczedze rocznie wylaczajac na noc te Magiczna Skrzyneczke

 

 

a tak na marginesie - to czy w stanie czuwania (w N-box a nie N-recorderze) jest zasilany konwerter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo urządzenia w stanie czuwania pobierają kilka watów.Nie oszczędzisz wiele. Np mój monitor 5W. Licząc np. 15godz.x5W=75Wh czyli 0.075kWh co daje w mieciącu 2,25kWh. To coś chyba koło złotówki?

ZA to takie częste wyłączanie na pewno nie służy żywotności urządzenia. Z drugiej strony wyłączać warto bo czasem energetycy popełniają błędy lub urządzenia nawalają i w gniazdku może pojawić się 280 lub nawet 400V. Oczywiście podczas burz obowiązkowo wtyczka z kontaktu. I kabel antenowy również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie jest nie moje tylko n-ki. I te z n-ki trochę inaczej działają. Liczyć nie będę. Gdyby był to tylko monitor to bym sobie darował.

Wszyscy spią, niby wszystko wyłączone a licznik wciąż się kręci - bo trzy telewizory czuwają i dwa dekodery, wieża, magnetowid i coś tam jeszcze.

Później rachunki są okropne :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...