Skocz do zawartości
  • 0

Pomozcie znalezc polskie kanaly przez Hi-Link!


Dominika
 Udostępnij

Pytanie

Potrzebuje pomocy, w ogole sie na tym nie znam.Wiem ze mam dekoder ktory podlacza sie do internetu i odkodowuje wszystkie kanaly. Nawet podzialal 5min pozniej cos sie porobilo i przestal.. ale nie tym. Nie wiem jak znalezc polskie kanaly. Wiem ze sa na Hotbird 6,7,8 tak? ale u mnie w menu wyswietla sie tylko opcja Hotbird bez numerkow, znaczy sie ze nie odbieram wszystkich hotbirdow czy jak? Po przeskanowaniu znajduje mase programow ale nie polskie. W ogole jakos malo opcji mam, moge tylko zmienic czestotliwosc, co w sumie duzo nie daje i "chyba" nic wiecej nie moge zmienic. Zalezy mi na TVP1,2 no i TVN Czy to kwestia ustawienia anteny? Czy ktos ma taki dekoder i wie jak mi pomoc? Aha antena stoi na dachu w Kairze, raczej nic jej nie zaslania. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podaj pierw model dekodera i jego producenta

 

 

A co do odkodowywania wszystkich kanałów to nie ma u nas supportu od tego. Wszystko co robimy na Forum Sat Kurier jest w 100% legalne. Tak więc w tym ci nie pomożemy, jedynie zapraszam do zapoznania się z regulaminem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Firma Hi-Link model HD - 1000 to w sumie wszystko co jest napisane. Co do rozkodowywania to pomoc nie jest mi potrzebna to sie jakos samo robi, ale mam problem z tym hotbirdem. Jesli wyswietla mi sie bez numerkow to znaczy ze ktorego łapie? Poprostu chce wiedziec jak ustawic sie na odbiur PL kodowanych kanalow, a to juz jest legalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra spoko widze ze sie nie rozumiemy, nie mam jakiegos wyboru. Mam poprostu jednego, bez numeru. W opcjach, wybor satelity, wszystkie maja jakies tam cyferki jest kilka Astr i mnostwo innych ale Hot Bird jest tylko jeden bez zadnej cyferki. I na nim nie ma nic polskiego. Wiec pytanie brzmii: czy cos jest nie tak? Mam isc na dach machac antena czy o co chodzi? Dlaczego mam poprostu Hot Bird bez zadnego dodatkowego oznaczenia. Czy to az tak trudno zrozumiec? Wiecej pytan nie mam. Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ale wymysliles teraz... Na raz dwa trzy to chyba mozna mi odpowiedziec dlaczego mi sie wyswietla tylko "Hot Bird"? Tak kilka screenow... Dla mnie to nie takie proste nie wiem jak dolaczyc obraz do forum, ale to chyba nie powinno byc ci az tak potrzebne. Zreszta pisze ze sie na tym nie znam i licze na "łatwą" pomoc jak dla "idioty" ale nie traktowania jak idioty. Mysle ze juz ci podziekuje. Jesli jest ktos inny i chcialby mi pomoc, z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpisz w odbiorniku np 11.393 Polaryzacje odhacz V SR: 27500 i zaznacz wyszukaj jeżeli nie pojawią sie na liście kanały TVN-u czyli turbo , style, meteo itp to znaczy że niemasz anteny na Hotbirdzie pamiętaj Hotbird to pozycja 13"E tej pozycji są podporządkowane wszystkie działające transpondery takie jak np 6,7A itp.

W odbiorniku zawsze będzie tylko sam napis Hotbird :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za pomoc! Mysle jednak ze to wina anteny, bo nic nie znalazlo na tej czestotliwosci.

Swoja droga nie wiem gdzie zmienic polaryzacje bo jedyne opcje jakie mam to:

DiSEqC: (wybor: None, Port A. Port B,Port C, Port D, Auto)

Frequency: to co podales

LNB: mam wybór (Universal 1, Universal 2 5150/10750(22; 5150/11300(22; 5150/5750; 5150; 5750; itd)

22KHz Tone : wybor ( None, 0Khz, 22KHz)

 

i to tyle nic o polaryzacji i tych innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polaryzacja może być napisana w skrócie pod częstotliwością np : Pol. V lub H opcjonalnie do wyboru bez wyboru poprawnej polaryzacji napewno nie bedzie nic działać a codo DIseq jak masz jeden konwenter to daj port A .

Ale najlepszym wyborem wydaje mi się było by przywrócenie ustawie fabrycznych w menu :D

 

Możliwe że pokrycie sygnału jest słabe w kairze tu masz dokładną mapę działania HB 7A http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb7a_popd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Informacje dodatkowe:

 

W polu DiSEqC ma być None, jeśli wiesz, że na antenie jest tylko Hot Bird. Jeśli jest coś więcej (tj. Hot Bird i Astra) to wtedy ustaw to na Port A lub (być może bezpieczniej) na Auto.

W polu LNB: Universal 1 (reszta jest w Polsce obecnie nie spotykana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...