Skocz do zawartości

ARION 9400 PVR HDMI


MARHOR13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś słyszał o tunerze ARION 9400 PVR HDMI. Z testu przeprowadzonego w TELE - satelicie, wynika dla mnie, że może on spokojnie konkurować i to bardzo z HUMAX-em ICord.

Jest to odbiornik HD z podwójnym tunerem i ze scalerem (podobnie jak w HUMAX-ie poprawiającym jakość kanałów SD do HD), może także nagrywać 4 programy i pozwala 5 (piąty) oglądać, może być z twardym dyskiem wewnątrz lub bez, dodatkowo z testu wynikało, że tuner ten od początku był znacznie lepiej przygotowany na rynek polski (menu po polsku, EPG z polskimi znakami, napisy). Dodatkowo znacznie lepiej rozwiązana jest w nim funkcja deszyfracji zakodowanych nagrań.

Dziwne, że jakoś o nim cicho u nas.

 

Czy jakaś firma zajmuje się sprzedażą odbiorników tej koreańskiej marki w Polsce?

I PRZEDE WSZYSTKIM GDZIE TEN TUNER MOŹNA KUPIĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W Czechach prowadzona jest sprzedaż wysyłkowa (jeden z sklepów internetowych sprzedaje ten tuner). Poza tym na wielu stronach w UK ten tuner jest opisywany i można go tam też kupić za pośrednictwem sklepów interentowych. Wątpię, by u nas był dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za informację.

I jeszcze jedno - słyszałem, że jest to TWIN tuner, ale tylko jeden tuner to HD, a jak to wygląda na przykładzie np. Topfielda 7700 HD PVR, Technisata Dicordera czy Humaxa ICorda? czy one mają 2 tunery HD, czy podobnie jak ARION jeden to HD, a drugi SD?

Czym to generalnie się rożni i jakie są różnice dla użytkownika?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie z głowicami ma TechniSat Digicorder. Dla użytkownika oznacza to, że nie nagra dwóch kanałów HD (chociaż wiele zależy też od tego jak rozwiązano to w samym oprogramowaniu, bo teraz przykładowo kanały HD z Cyfry+ są na jednej częstotliwości - jeśli programiści wykazali się odrobiną sprytu, to w wypadku Cyfry+ udałoby się i tak, ale tego nie wiemy - trzebaby sprawdzać). Póki co nic nie wiem na temat ew. dostępności tego tunera w Polsce, w Niemczech Arion ma swoje przedstawicielstwo, u nas nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A może Hollex by się pokusił o sprzedaż tego tunera. Kiedyś jeszcze za czasów współpracy z Arionem nawet Fergusony były bardzo dobrymi tunerami. Niestety zmieniło się tood monemtu wypuszczenia na rynek DF9000PVR... Osobiście wiele razy zwracałem uwagę na przeróżne modele z serii Ariona, jednak poprzez brak możliwości ich zakupienia u nas zawsze ewentualność ich zakupu szła do kosza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musiałby się dogadać z Arionem, pilnować dystrybucji z zagranicy do Polski, serwisu, a także współpracować w kwestii oprogramowania (spolszczenie, zgłaszanie błędów) i opracować instrukcję obsługi w języku polskim. Hollex nie zajmuje się sprowadzaniem sprzętu z zagranicy - jedynie sprzedażą, głównie detaliczną ;) Jeśli ktoś to sprowadzi, a tuner okaże się dobry, to sprzedawać go będziemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A może Ferguson by się zajął współpracą z Arionem... To przecież firmy, które ze sobą współpracowały... Ciekawe czemu jeszcze nikt się tym tematem nie interesuje i dlaczego tak długo Arion jest pomijany w naszym kraju :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu tego odbiornika, to ja jestem praktycznie zdecydowany, choć wiem, że kupuję w ciemno, bo w Polsce z tego co widzę jest on w ogóle nieznany.

W związku z powyższym nie mam się kogo poradzić i zapytać o zdanie, ale nie mniej dziękuję bardzo za zainteresowanie i pociągnięcie tematu.

Interesowałem się już cenami w sklepach internetowych w Niemczech. Wersja odbiornika z 750 GB HDD, kosztuje ok. 360 EUR + 25 EUR kosztów przesyłki, tak więc jakiego obecnie kursu Euro by nie uwzględniać jest to o połowę mniej niż u nas HUMAX Icord z podobnym dyskiem, przy bardzo podobnej funkcjonalności obu tunerów (przynajmniej tak wynika z wszelkich opisów i testów do jakich dotarłem zagranicą, nie wiem na ile sprawdzi się to w praktyce, ale zobaczymy).

Największa moja obawa dotyczy tego, czy odbiornik dedykowany w pewien sposób na inne rynki Europy (podobnie jak Humax ICord - osobna wersja dla Polski) będzie mógł sprawnie obsługiwać w Polsce upgrade softu, bo bez tego okaże się po jakimś czasie chybioną inwestycją.

Nie mniej po zakupie przetestuję ten tuner i na pewno podzielę się swoimi spostrzeżeniami (TYLKO DLACZEGO MUSZĘ BYĆ TYM PIERWSZYM PRZECIERAJĄCYM SZLAKI ....WIEM KTOŚ MUSI!!!)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dodam, że ma polską wersję menu ekranowego (być może znalazłeś tą informację, ale na wszelki wypadek wrzucam dla zainteresowanych) - też porozglądałem się nieco po opisach w sieci. Deszyfracja nagrań jest także dostępna, więc naprawdę bardzo zbliżony do iCord-a. Zagadką pozostaje praca z modułami CI popularnymi w Polsce, tj. AstonCrypt, Canal+ HD, Cyfrowy Polsat. W EPG Cyfry+ polskich znaków bym się nie spodziewał, ale... cień szansy jest, bo odbiornik jest sprzedawany w Holandii, a tam też mamy do czynienia z MHW (Canal Digitaal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu tego odbiornika, to ja jestem praktycznie zdecydowany, choć wiem, że kupuję w ciemno, bo w Polsce z tego co widzę jest on w ogóle nieznany.

(...)

Na Twoim miejscu chwilę bym się zastanowił, sprawdź specyfikację. Wg mnie to nie jest tuner HD tylko SD !!!. Tak przynajmniej wynika z opisu na stronie Ariona, procesor NEC Emma 2 i przede wszystkim brak mpeg 4/H.264 :D Chyba, że szukasz "ferrari" dla Sd to może być dobry tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Dzięki @greg za czujność - zgadza się - to nie jest odbiornik HD! Diabeł tkwi w szczegółach. Nie ma słowa w specyfikacjach o wsparciu DVB-S2 w głowicy, nie ma słowa o tym w testach.

 

EDIT: Chociaż dla kontrastu TeleSatelita w opisie zamieszcza: "Naturalnie oglądanie kanałów wysokiej rozdzielczości jest jeszcze większą przyjemnością."

 

Znowu w holenderskim sklepie, gdzie tuner jest dostępny - jest info, że do HDTV tuner się nie nadaje... Zagwozdka...

 

Specyfikacja: http://arion.co.kr/global/product/product_view.php?gubun=02&subImg=navi_on_02_01&idx=49&l_code=1&m_code=4

 

Instrukcja obsługi potwierdza, że tuner nie odbiera kanałów HD (jednocześnie dokopałem się do informacji, że obsługuje EPG MediaHighway)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo!!!!!!!!!!!!

Informacje na temat tego tunera są faktycznie niejednoznaczne i mylące. Ja szczerze mówiąc nie wnikałem tak głęboko w specyfikację, a zasugerowałem się właśnie testem w TELE - satelicie i opisem na temat odbioru kanałów HDTV. Jak oni testowali ten odbiornik (na odległość?), przecież to jest czyste wprowadzanie w błąd.

Wygląda na to że jest on i nie jest odbiornikiem HD. Dość zagadkowy tuner!

 

Chyba się jednak wstrzymam z zakupem.

 

PS. To po co w nazwie jest HDMI i na tylne ściance jest to wyjście (może czemuś to służy, a ja nie jestem aż takim znawcą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych wynika tyle, że HDMI wypuszcza obraz kanałów SD po przetworzeniu ich przez wbudowany skaler, co zapewnia ich lepszą jakość na TV z dużymi ekranami niż ze standardowych tunerów SD/HD, które skalera nie mają. Pytanie brzmi, czy tam jakikolwiek skaler jest faktycznie, czy to tylko chwyt marketingowy, aby znaleźć nabywców na odbiornik SD PVR :woot: Świat odbiorników cyfrowych bywa zdradliwy - nawet ja się dałem złapać :oops::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No ładnie, a ja już też rozważałem możliwość jego zakupu. Jak to czasem człowiek niedokładnie czyta. Jak coś ma HDMI to od razu jest przystosowane do odbioru HD (tak nam się wydaje), a tu zonk. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie omawianego tu przez nas tunera i kwestii SD/HD, mam pytanie ogólniejszej natury, czy obecnie warto jeszcze w ogóle rozważać zakup odbiornika SD nawet bardzo wypasionego i w dobrej cenie (a na takiego wygląda ARION), czy zupełnie dać sobie spokój i pomyśleć wyłącznie o tunerze HD.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że jest to odbiornik SD, chciałbym jednak dokładniej zapoznać się z jego możliwościami i

poszukuję elektronicznej wersji instrukcji obsługi w języku angielskim do tego odbiornika (o polskiej nawet nie myślę, bo na pewno jej nie ma).

Nigdzie jej nie ma, nawet na stronie producenta (tam jest tylko wersja niemiecka).

Przewertowałem już mnóstwo miejsc w internecie i nic.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...