Skocz do zawartości

ME 2008


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlosi graja okropnie?Zgoda,ale Anglicy to jest tragedia,ogladalem piatkowe meki w Austrii na Anixe i chyba nigdy nie widzialem takiego dna w ich wykonaniu.Gdyby musieli wygrac z Chorwacja pewnie by tego nie potrafili,ale skoro wystarcza remis,to nawet i spore zwyciestwo jest mozliwe,bo tamci tez nie w formie i nic juz nie musza.Na logike jednak pachnie tam remisem i niestety awans Angoli.A co jest najgorsze,to to ze spodziewam sie grupy ze Szwecja i Anglia.Czas pokaze czy to mozliwe z rozstawienia,ale historycznie niestety bardzo prawdopodobne.

Co do Serbow,to sa cieniutkie bolki.Tyle ze niektore kraje jak wlasnie Serbia,Czechy,Turcja potrafily na ostatnich imprezach wyjsc z grupy(nie tak jak Polska) i sie pokazac.Stad ceny zawodnikow sa zawyzone w stosunku do ich poziomu.Tym sie roznia od naszych.U nas dopiero Blaszczykowski i Smolarek,oraz Boruc pokazuja cos w Europie(O krzynowku ze wzgledu na wiek nie wspominam).Cala reszta jest niemal anonimowa,skad wiec maja byc te ceny?Janczyk puknal 3 bramki na mlodziezowych MS i co?Cena skoczyla niebotycznie,patrzac na jego ogolny poziom gry.Cena jest kwestia marki,a nie aktualnego poziomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zigic leczył kontuzje i niedawno zadebiutował dopiero.

Michał jedno ale kto kupił Janczyka a kto takiego Zigicia? Gdzie odchodzą serbscy gracze a gdzie Polscy?

Piłkarsko są lepsi ale indywidualności nie grają. A zespołu jako monolitu to oni nie mają. Nawet idąc w historie to Serbowie grali w dużych klubach a my nie. I tylko wojna przeszkodziła w im, że nic nie osiągnęli.

My mamy zespół mamy monolit a Serbowie grają indywidualnie co przekłada się na wyniki.

 

Poniekąd można powiedzieć, że Beenhakker właśnie na to postawił. Bo wybrał sobie grupę ludzi i konsekwentnie na nich stawiał. I stworzył zespół. Jeden za wszystkich wszystkich za jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wtedy zobaczymy ile naprawdę jest warta nasza reprezentacja.

Kiedyś ktoś powiedział - że "Polska jest za dobra na eliminacje i za słaba na turniej mistrzowski ". :?

Ale jeszcze tak nie dawno , w latach 1986-2002 nie potrafiliśmy wychodzić z grup eliminacyjnych. A więc musimy się cieszyć z postępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ten Zigic gral juz w Hiszpanii i strzelil bramki na seniorskich MS,a wspomniany Janczyk nawet w Legii nic nie osiagnal i wybil sie jedynie na MMS do lat 20.Oprocz wspomnianych przeze mnie zawodnikow,reszta nie ma zadnej renomy(nawet Zurawski)pomimo dwukrotnego startu w MS.Te starty byly zalosne,wiec nie ma sie czemu dziwic.Wystarczylo jednak wyjsc z grupy,strzelic na MS z 5-6 goli i to nie przez jednego starego obronce w meczu o pietruszke.Od razu widac by bylo efekty w cenie.Jednak grajac antypilke na takiej imprezie trudno sie wypromowac.Nawet taki Trynidad i Tobago na MS w Niemczech wypadl zdecydowanie lepiej,a gral bardzo defensywnie.Jednak grajac w silniejszej grupie byl blizej awansu,stwarzal sytuacje nawet grajac w oslabieniu.Po takich wystepach jak nasze,cena moze tylko spadac zamiast rosnac.Moze teraz bedzie lepiej i za 2-3 lata standardem beda ceny na poziomie 8-12 mln euro za naszych orlow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarinho w telewizji wyglądało to średnio ale to ze względu na odległością boiska i nagłośnienia. od trybun Ale różnica pomiędzy tym co na stadionie a co jest w TV jest kolosalna. Widziałem zapis z prywatnej kamerki i widać, że było bardzo dobrze.

Atmosfera godna awansu inaczej tego nie da się nazwać tak to określił znajomy będący na meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze czy w najblizszym czasie bedzie gdzies powtorka naszego meczu z Belgami? Interesuje mnie to dlatego gdyz chcialbym zobaczyc jak w TV prezentowal sie doping ze stadionu bo naprawde dawalismy z siebie wszystko przez caly mecz ale rowniez przed jak i po meczu :wink:

 

powtórki szukaj raczej na TVP Sport o ile masz ten kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka grupa na euro wam sie marzy?

 

Moja

 

1. Austria

2. Niemcy

3. Anglia

4. Polska

 

Polska wygrywa z Austria w pierwszym meczu 4-0 (hattrick Rasiaka), Niemcy przegrywaja z Anglia. W drugiej kolejce my przegrywamy z Anglia (po walce oczywiscie), Niemcy - Austria 2-1. Anglia remisuje z Austria. My z Deuscher'ami o awans. 16 minuta komentator niemiecki " Szwaj Szwaj Szwaj Szwajsztajger gol... Fussbal is fanstatih" expert: "ja ja..gut but". Niemcy ciagle napieraja, za zdyszanego Rasiaka Jakub Blaszczykowski. 87 minuta Kuba rajd Frings, Ballack, Podolski, Leihman krecieni w ziemie komenator niemiecki "Nein, nein, nein... tutu mi lajf.. but Blascy Bloszy blaszczy szajse szajse szaje Kuba". Niemcy rzucili sie do ataku. Kontuzja Smolarka zmiana powrotna (mozna?) Rasiak. 90 + 6 Krzynowek mija Borowskiego wrzuca, pilka odbita od slupka trafia w tyl glowy niczego nie swiadomego Rasiaka. Strzela gola. W niemieckich telewizorach glucha cisza. "Herr Rasiak" - naglowki Tages Cajtung i Kickera. Grzegorz otrzymuje order odrodzenia Polski i krzyz zaslugi. Niemcy planuja dokonac rozbioru Polski, dogaduja sie z Rosj. Kurki zakrecone. Reszta niewazna..

 

Ahh.. Co ja bym za to dal.. O Rosji w grupie zamiast Anglii nawet nie marze.. Ojojo przeciez oni na ojro nie pojada :D hu hu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra Polaków lepiej na Niemców nie trafić ;) Potem znowu będzie płacz i zgrzyt...

Poza tym nienawidzę tej atmosfery pt. Grunwald, II wojna światowa. Do niektórych nie dociera fakt iż to było lata świetlne temu... :(

 

Ja bym chciał:

Szwajcaria

Czechy

Anglia

Polska

 

Ja chce trafic na Niemcow. Nic mie tak nie elektryzuje jak mecz z Niemcami, Rosja. Troche mniej z Bialorusia, Szwedami, Wlochami (ale to z roznych, innych przyczyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział premii:

 

Maciej Żurawski – 87 073 USD (865 min.), czyli 218 178 zł

Mariusz Lewandowski – 81 742 USD (930 min.), czyli 204 820 zł

Jacek Bąk – 78 188 USD (965 min.), czyli 195 915 zł

Michał Żewłakow – 78 188 USD (931 min.), czyli 195 915 zł

Jacek Krzynówek – 76 411 USD (904 min.), czyli 191 463 zł

Marcin Wasilewski – 74 634 USD (784 min.), czyli 187 010 zł

Jakub Błaszczykowski – 72 857 USD (708 min.), czyli 182 557 zł

Euzebiusz Smolarek – 72 857 USD (794 min.), czyli 182 557 zł

Artur Boruc – 71 080 USD (810 min.), czyli 178 105 zł

Radosław Sobolewski – 62 195 USD (513 min.), czyli 155 842 zł

Dariusz Dudka – 56 864 USD (710 min.), czyli 142 484 zł

Grzegorz Bronowicki – 47 979 USD (595 min.), czyli 120 220 zł

Radosław Matusiak – 47 979 USD (315 min.), czyli 120 220 zł

Przemysław Kaźmierczak – 46 202 USD (144 min.), czyli 115 768 zł

Wojciech Łobodziński – 46 202 USD (325 min.), czyli 115 768 zł

Łukasz Garguła – 39 094 USD (224 min.), czyli 97 957 zł

Grzegorz Rasiak – 39 094 USD (311 min.), czyli 97 957 zł

Paweł Golański – 37 317 USD (376 min.), czyli 93 505 zł

Wojciech Kowalewski – 37 317 USD (270 min.), czyli 93 505 zł

Mariusz Jop – 35 540 USD (360 min.), czyli 89 052 zł

Arkadiusz Radomski – 30 209 USD (360 min.), czyli 75 694 zł

Marek Saganowski – 30 209 USD (193 min.), czyli 75 694 zł

Ireneusz Jeleń – 23 101 USD (139 min.), czyli 57 884 zł

Rafał Murawski – 23 101 USD (18 min.), czyli 57 884 zł

Tomasz Frankowski – 21 324 USD (74 min.), czyli 53 431 zł

Marcin Baszczyński – 19 547 USD (0 min.), czyli 48 978 zł

Tomasz Kuszczak – 17 770 USD (0 min.), czyli 44 526 zł

Łukasz Fabiański – 14 216 USD (0 min.), czyli 35 621 zł

Arkadiusz Głowacki – 14 216 USD (75 min.), czyli 35 621 zł

Adam Kokoszka – 12 439 USD (0 min.), czyli 31 168 zł

Jerzy Dudek – 10 662 USD (90 min.), czyli 26 715 zł

Kamil Kosowski – 10 662 USD (16 min.), czyli 26 715 zł

Jakub Wawrzyniak – 10 662 USD (0 min.), czyli 26 715 zł

Łukasz Piszczek – 8 885 USD (0 min.), czyli 22 263 zł

Mirosław Szymkowiak – 8 885 USD (45 min.), czyli 22 263 zł

Rafał Grzelak – 7 108 USD (7 min.), czyli 17 810 zł

Mariusz Pawełek – 7 108 USD (0 min.), czyli 17 810 zł

Grzegorz Bartczak – 5 331 USD (0 min.), czyli 13 357 zł

Piotr Giza – 5 331 USD (0 min.), czyli 13 357 zł

Krzysztof Łągiewka – 5 331 USD(0 min.), czyli 13 357 zł

Konrad Gołoś – 3 554 USD (0 min.), czyli 8905 zł

Maciej Iwański – 3 554 USD (0 min.), czyli 8905 zł

Sebastian Mila – 3 554 USD (0 min.), czyli 8905 zł

Sebastian Szałachowski – 3 554 USD (0 min.), czyli 8905 zł

Mariusz Ujek – 3 554 USD (0 min.), czyli 8905 zł

Tomasz Zahorski – 3 554 USD (0 min.), czyli 8905 zł

Paweł Brożek – 1 777 USD (0 min.), czyli 4452 zł

Tomasz Kiełbowicz – 1777 USD (0 min.), czyli 4452 zł

 

http://sport.onet.pl/0,1248713,1644217,wiadomosc.html

 

Skandal w bialy dzien.Za co ten pilkarzyna dostal najwiecej?Za najciezsza opaske kapitanska swiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosław Sobolewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. Swoją decyzję przekazał mi po niedzielnym treningu w Chorzowie - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej w Belgradzie selekcjoner Leo Beenhakker.

Zawodnik jest z kadrą w Serbii, ale w meczu kończącym eliminacje mistrzostw Europy nie wystąpi.

 

- Sobolewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. Powiedział mi to po niedzielnym treningu w Chorzowie. Jednocześnie poprosił mnie o możliwość przyjazdu do Serbii. Chciał być tutaj z zespołem, chociaż zaznaczył, żebym później już na niego nie liczył - powiedział Beenhakker.

Decyzja Sobolewskiego jest sporym zaskoczeniem, bowiem w eliminacjach ME był jednym z podstawowych graczy polskiej drużyny, która zapewniła sobie udział w turnieju finałowym. Wystąpił w ośmiu z dwunastu spotkań. Sam piłkarz od kilku lat nie rozmawia z dziennikarzami, dlatego powody jego decyzji nie są znane.

 

- Ja wiem, ale nie chcę mówić. Szanuję jego decyzję - dodał holenderski trener.

 

Sobolewski, obecnie zawodnik Wisły Kraków, a wcześniej m.in. Jagiellonii Białystok, Wisły Płock i Groclinu Grodzisk Wlkp., w drużynie narodowej zadebiutował 20 sierpnia 2003 roku, w wygranym 2:1 towarzyskim meczu z Estonią w Tallinie za kadencji Pawła Janasa. Zdobył wówczas jedynego gola w reprezentacji. W 2006 roku wystąpił w dwóch meczach MŚ w Niemczech. W sobotę po raz 32. zagrał w biało-czerwonych barwach.

 

Sobolewski nie wystąpi w spotkaniu z Serbią. Po meczu z Belgią, w którym zwycięstwo 2:0 zapewniło Polakom awans do ME, z kadry ubyli również Euzebiusz Smolarek, Maciej Żurawski, Artur Boruc, Jacek Krzynówek, Marek Saganowski oraz pauzujący za żółte kartki Jakub Błaszczykowski. W Belgradzie szansę występu dostaną ci, którzy w eliminacjach grali mniej.

 

Źródło:PAP

 

PS: Naprawde szkoda ze konczy bo zawsze oddawal cale serce dla druzyny :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...