Skocz do zawartości
  • 0

Co odłączać?


mateusz44
 Udostępnij

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odłączenie kabla euro nic nie daje. Kiedy jest burza musisz wykręcić kabel od LNB (konwertera) z dekodera. Ni i oczywiście dekoder odłączyć od sieci z telewizorem. Pomimo że wyłączysz z prądu wszystko to dekoder może ci uszkodzić burza przez konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powinno wystarczyć wyłączenie dekodera i telewizora całkowicie z sieci. Piorun nie musi uderzyć w linię naziemną, aby urządzenia uległy zniszczeniu. Wyładowanie generuje dużą energię, która może zniszczyć pracujące urządzenia. Jeśli chodzi o zniszczenie dekodera poprzez konwerter (przy wyłączonym dekoderze z sieci), to chyba raczej nie możliwe. Prędzej ulegnie uszkodzeniu sam konwerter, na wskutek wyładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odłączaj także kabel od anteny, bo w odcinku pomiędzy anteną a dekoderem może zaindukować się spora energia. Z resztą możliwe jest uderzenie pioruna w antenę, chociaż wtedy do można by było nawet nie przeżyć gdyby stało się niedaleko dekodera - antena, także satelitarna powinna być uziemiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest jedno ale - jak uderzy w antenę to to zabezpieczenie i tak nic nie da.

Jak impuls będzie zawierał się w określonym przedziale, urządzenie pomorze, jak za mały, to przepuści dalej.

Bez dobrego uziemienia też nie bardzo jest sens to montować.

 

Choć montaż nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opis tego urządzenia:

Montowane na kablach, na których potencjalnie może wystąpić zagorzenie wystąpienia ładunku elektrycznego. Składa sie ono z obudowy ze złącza F, złącza uziemiającego, oraz naboju z tlenkiem azotu. Gaz ten charakteryzuje się wysoka przewodnością dużych ładunków elektrycznych. Przy wystąpieniu napięcia powyż. 90V, nabój ulega uszkodzeniu. źr.Satkurier

Zgadzam się że to urządzenie niewiele pomoże przy bezpośrednim uderzeniu pioruna ale wydaję sie być idealne gdy piorun uderzy gdzieś w pobliżu. Ja proponował bym taką instalację odgromową tak dla pewności z tym właśnie urządzeniem 8)

496d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co rozumiesz poprzez pojęcie profesjonalnych, drogich anten. Uważasz, że anteny o rozmiarze poniżej 2, 3 metrów, zamontowanych w ten sposób nie wymagają ochrony ? Co z bezpieczeństwem użytkowników ? Nie wiem, czy to rasowa archeologia z Twojej strony :> , czy szczere zapytanie. Większość użytkowników anten, w szczególności w domach jednorodzinnych, montuje anteny na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę że taka ochrona dla anteny wartej 100zł kosztowała by pewnie dużo więcej , fakt bezpieczeństwo użytkowników zupełnie zmienia podejście do sprawy . Ale takich zabezpieczeń jak na rys. nie widziałem i się zaciekawiłem (właśnie pewnie dlatego że większość ma antenki na ścianie jak napisałeś - ja też ) :D

No i się wydało że przeglądam wszystkie wątki w tym dziale... :D

Właśnie dołączam się do pytania - walło komuś bezpośrednio w antenkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W zwykłym domu taka pajęczyna nie jest aż tak bardzo potrzebna (względy wizualne).

Wystarczy maszt anteny połączyć z instalacją odgromową budynku (na nieszczęście mało który ją ma). Jeszcze lepiej wykonać obok anteny zwód pionowy o wysokości większej niż antena. Oczywiście podstawa anteny nadal podłączona do odgromu.

Z resztą wg prawa każda antena znajdująca się gdzieś na dachu MUSI być uziemiona.

 

Mi w antenkę nie walnęło - całe szczęście. Gdyby był piorunochron to bym się tak tego nie obawiał, ale skoro go jeszcze nie ma, to niech piorun poczeka aż będzie... Nie mam ochoty na pożar/zniszczenie instalacji/urządzeń itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...