Skocz do zawartości

Formuła 1 Sat Kurier Cup 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Grand Prix Holandii :

 

 

1.Max Verstappen (ZS)

2.Lewis Hamilton

3.Valtteri Bottas

4.Charles Leclerc

5.Pierre Gasly

6.Daniel Ricciardo

7.Fernando Alonso

8.Antonio Giovinazzi

9.Esteban Ocon

10.Carlos Sainz 

 

 

 

Najszybsze okrążenie :

Max Verstappen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Max Verstappen (ZS)

2 Lewis Hamilton

3 Valtteri Bottas

4 Charles Leclerc

5 Carlos Sainz

6 Pierre Gasly

7 Esteban Ocon

8 Fernando Alonso

9 Daniel Ricciardo

10 Lando Norris

 

Najszybsze okrążenie: Max Verstappen

Edytowane przez rrafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jax napisał:

Kiedy będą wyniki typowania?

Jutro :) Nie miałem wcześniej czasu. :/ 

GP Holandii - wyniki:

1.bronek              67 pkt

2.iko                          65 pkt

3.neo_patryk               62 pkt

4.aro                                 58 pkt

5.rrafi                                56 pkt

6.andi12                            54 pkt

7.PLQba                            53 pkt

8.TOMASZ OLSZEWSKI  51 pkt

   MartinFC                       51 pkt

10.fan tv                            47 pkt

11.SatExpert                     43 pkt

12.Jax                                18 pkt

 

Klasyfikacja generalna:
1.bronek (2)                               376 pkt

2.fan tv (2)                            362 pkt

3.PLQba (2)                          357 pkt

4.rrafi                                    349 pkt

5.TOMASZ OLSZEWSKI (1)  343 pkt

6.andi12 (1)                           335 pkt

7.SatExpert (3)                     333 pkt

8.iko                                      330 pkt

9.MartinFC (1)                       320 pkt

10.aro (1)                               292 pkt

11.neo_patryk                       287 pkt

12.Jax                                    214 pkt

13.mingo                               109 pkt

14.Vojthas (1)                         98 pkt

15.michal6005                       89 pkt

 

Wysokie wyniki i mamy zmianę lidera klasyfikacji, gratulacje dla @bronek. :) 

A jeszcze wracając do GP Belgii, jak widać opinie są mocno zróżnicowane, ja utrzymuję zdanie, że jeśli są oficjalne wyniki to punkty tu też uznaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan tv Mimo wszystko, kierowcy otrzymali za wyścig o GP Belgii połowę punktów. Jeśli trzymać się regulaminu F1, to w takiej wyjątkowej sytuacji, powinno to również nastąpić w typerze.

 

Wiadomo, że mamy do czynienia tylko z zabawą. Byłoby to jednak kompromisowe rozwiązanie - zadowalające obie strony. 

 

Nie mieliśmy jakiegokolwiek ścigania i przyznawanie kompletu punktów jest kontrowersyjne. Jeśli ta decyzja wypatrzy wyniki końcowe typera, to będzie duża niesprawiedliwość.

 

Edytowane przez PLQba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w naszym regulaminie takiej opcji nie ma, a ważna jest oficjalna klasyfikacja, która istnieje.😉 No i ja też na tym sporo straciłem, więc to też nie było na moją korzyść. No i w normalnym wyścigu też tak mogłoby się ułożyć, że kierowcy ostatecznie będą na podobnych pozycjach co w kwalifikacjach, więc brak różnic w pozycjach też jest możliwy.😉

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja decyzja. Mam nadzieję, że nie wypatrzy to losów całej rywalizacji. Gdyby ktoś obstawił całą 10 tak samo, to pewnie miałbyś inne zdanie.

 

Teoretycznie brak różnić w pozycjach jest możliwy, ale praktycznie nie. Podaj mi przykład wyścigu (przejechanego na pełnym dystansie okrążeń), w którym cała 10 kierowców zajęła takie samo miejsce jak w kwalifikacjach. Ciekawe czy takowy znajdziesz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PLQba Tak z głowy oczywiście nie pamiętam, ale może trzeba by poszukać np. w Monako albo w Abu Zabi.:lol2: Albo może też się zdarzyć, że zawodnicy będą się wyprzedzać, ale tak się potem sytuacja ułoży, że na mecie pozycje i tak będą takie jak na starcie. ;) 
No i oczywiście w GP Belgii i tak to nie była kopia wyników z kwalifikacji, bo jedna sytuacja się wydarzyła. No i to jest losowość, bo ktoś w przyszłości też może skopiować wyniki kwalifikacji, to nic złego, inna sprawa jak na tym wyjdzie. Są pewne sytuacje, które nie da się przewidzieć. I w jedną stronę, że nagle czołówka odpadnie lub spadnie na koniec, lub w drugą, że nic się nie zmienia. ;) Gdyby wyścig nie był zaliczony, typowanie też by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nie potrafisz znaleźć takiego wyścigu, w którym cała 10 byłaby na swoich miejscach z kwalifikacji. Na przyszłość należy uwzględnić takie sytuacje losowe w regulaminie typowania.

Dla mnie pojęcie "wyścig" oznacza ściganie i bezpośrednią rywalizację kierowców, a nie jazdę 2 okrążeń za samochodem bezpieczeństwa. W Belgii odbyła się bardziej procesja, niż wyścig 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że nie potrafię, tylko nie mam czasu szukać, zresztą to nie ma znaczenia. Gdybym nie zaliczył typowania mimo ogłoszonych wyników to wtedy złamałbym regulamin. Nie przewiduję w naszym regulaminie zmian bo sama F1 chce nie dopuścić już do takiej sytuacji, więc to nie będzie konieczne.

.............................................................................................................................................................

12 września - 15:00 - GP Włoch

italyboot.jpg

1280px-Monza_track_map.svg.png

 

 

UWAGA! Ten weekend będzie ze zmienionym harmonogramem!
Piątek: 14:30 Trening, 18:00 Kwalifikacje
Sobota: 12:00 Trening, 16:30 Sprint kwalifikacyjny
Niedziela: 15:00 Wyścig

Pozwolę sobie zacytować fragment regulaminu jak należy typować w takim nietypowym weekendzie:
"Typowanie polega na wskazaniu dokładnej kolejności najlepszej dziesiątki zawodników w wyścigu, zawodnika, który wykręci najszybsze okrążenie w wyścigu oraz miejsca, które zajmie specjalny zawodnik na dany wyścig (wybierany przeze mnie). (...) W przypadku rozgrywania dodatkowo sprintów kwalifikacyjnych typujemy tylko Top 10 zawodników." 

Punktacja za ten wyścig jest wskazana w regulaminie z dnia 26 marca.

Zawodnik specjalny na ten wyścig: Robert Kubica
Typować wyniki sprintu można do soboty, do 16:25! Wyścig oczywiście można obstawiać razem ze sprintem, ale pewnie lepiej zrobić to oddzielnie już po sprincie, a ostateczny termin to niedziela 14:55!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...