Skocz do zawartości

Parę konkretnych pytań dot. obrazu i dźwięku w Cyfrze i CP


echolon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już od 2 tygodni szperam po różnych forach i często wyczytuję całą masę sprzeczności. Dopiero TU znalazłem odpowiedzi na większość pytań :)

Niestety nie na wszystkie a wiec zaczynamy ;)

 

Jestem w trakcie modernizacji odbioru satelitarnego. Mój obecny sprzęt (analogowy - zez-multiswitsch itp.) ma już dobre 12 lat a zatem najwyższy czas na jakąś platformę.

Moje pytania dotyczą przede wszystkim oferowanej jakości niż ilości a więc zależy mi na DOBRE J JAKOŚCI obrazu i dźwięku. Obecnie mam kablówkę i niemieckie kanały z analogowej anteny i szczególnie kablówka na 60” plazmie (pioneer fullhd) średnio wygląda, i tak o niebo lepiej niż na innych 50-60 to i tak wiadomo, jest to gnojenie sprzętu ;) szczególnie dźwięk mono na prawie wszystkich kanałach mnie dobija.

 

 

Do rzeczy:

 

Przede wszystkim interesują mnie takie normalne programy jak TVNy TVPki w tym niestety TVN 24, naukowe, czyli pakiet DISCOVERY, NG, AP, TVN Turbo, REALITY, PLANET no i oczywiście filmowe kanały premium, czyli C+ i HB. Inne programy filmowe i sportowe (poza ES) mnie nie interesują.

W celu wygodnego odbioru niemieckich kanał i podwyższenie jakości obrazu zdecydowałem się na „niezależny” dekoder (chyba wezmę technisata DC HD S2)

 

N

Odpada, bo nie chce mieć dodatkowej skrzynki TYLKO dla nki i zero możliwości.

VOD za drogi (11zł) i nagrania czasowo ograniczone. To wszystko mnie centralnie zraża

 

CP

Tu w sumie wszystko poza C+ mam i to za dobrą cenę + pakiet BBC.

 

C+

Droższy, ale mam tez pakiet C+ i chyba (nie jestem właśnie do końca pewien) lepiej wygląda u nich oferta z DD 5.1 i oryginalną ścieżką dzwieku

 

 

By wybrać odpowiednią platformę (Cyfra lub CP) muszę poznać odpowiedzi na parę pytań:

 

1: jaka jest jakość (ogólnie) kanałów SD w cyfrze i CP ??

 

2: a jaka kanałów HD (bitrate obu platform, prawdziwe filmy w HD kontra upscal) wiem ze nie ma co liczyć na jakość bluray, ale czego tak naprawdę można oczekiwać ?

 

3: dostępność oryginalnych ścieżek dźwiękowych w Cyfrze i CP.

Ponoć na cyfrze można w HBO i C+ i pakiecie discovery zmienić ścieżkę na oryginalną. Ale nie wiem jak to wygląda w CP

 

4: ja jak już można zmienić ścieżkę dźwiękową na pakiecie HBO i C+ to sa też dostępne napisy w cyfrze i CP i to też ciągle czy to zależy od filmu ?

 

5: a jak sprawa wygląda z DD 5.1 W obu platformach na pakietach HBO i C+ ?. Jest stale dostępny czy tylko w zależności od filmu ?

 

6: czy poza pakietami HBO i C+ są jeszcze inne programy z DD 5.1

 

7: 16:9 czyli temat stary jak swiat (ponad 13 lat) a nadal kiepsko z tym wygląda a wiec jaka platforma jakie w.w. programy emituję w tym formacie (tak z grubsza) i czy są jakies ograniczenia w zależności od audycji i filmu ?

 

 

Chyba wszystkie mnie nurtujące pytania wymieniłem :)

Mam nadzieje, że komuś się będzie chciało na nie krotko odpowiedzieć :)

nie licze na to ze otrzymam CAŁA liste programów z opisem, ale tak tylko z grubsza uwzględniając w.w. programy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: jaka jest jakość (ogólnie) kanałów SD w cyfrze i CP ??

 

Z tego co porównywałem to NAJLEPSZA! Wiadomo, że programy FREE jakośc nie zawsze jest ciekawa, ale ogólnie w porównaniu z CP jakość jest na prawdę przyzwoita. W N-ce nie miałem długo mozliwosci przyjżenia się.. jak dla mnie C+ prowadzi!

2: a jaka kanałów HD (bitrate obu platform, prawdziwe filmy w HD kontra upscal) wiem ze nie ma co liczyć na jakość bluray, ale czego tak naprawdę można oczekiwać ?

 

Powiem tak.. programy CANAL+SPORT HD (jak jest transmisja w jakości HD a nie SD jak to często robią) to jest na prawde rewelacja!

Podobnie ma się National Geographic HD - ja jestem po prostu pod wrażeniem!

Eurosport HD - to już wogole rewelacja!

Filmbox HD oraz Canal+Film HD zostają głęboko w tyle.. zwykłe filmy konwertowane na HD albo i nie konwertowane tylko w jakości DVD (no ok, niektóre transmisje są całkiem całkiem)

 

3: dostępność oryginalnych ścieżek dźwiękowych w Cyfrze i CP.

Ponoć na cyfrze można w HBO i C+ i pakiecie discovery zmienić ścieżkę na oryginalną. Ale nie wiem jak to wygląda w CP

 

Na wielu programach w C+ można zmienić ścieżkę dźwiękową a jak to ma sie w CP? NIE WIEM :)

 

4: ja jak już można zmienić ścieżkę dźwiękową na pakiecie HBO i C+ to sa też dostępne napisy w cyfrze i CP i to też ciągle czy to zależy od filmu ?

 

napisy z tego co widziałem to są dostępne tak czy tak w C+

 

5: a jak sprawa wygląda z DD 5.1 W obu platformach na pakietach HBO i C+ ?. Jest stale dostępny czy tylko w zależności od filmu ?

 

powiem tak.. niby na programach HD jest cały czas DD 5.1 aczkolwiek czasami ma się wrażenie, że jest to SZTUCZNE rozdzielenie głośów na głośniki :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

By wybrać odpowiednią platformę (Cyfra lub CP) muszę poznać odpowiedzi na parę pytań:

 

sugestia jezeli masz ograniczone finanse to bierz CP. Jezeli stac cie na droga cyfre to bierz C+ - ja generalnie w CP bym nie "wchodzil". W CP perspektywy rozwoju mizerne i pozoranckie do tego slaba jakosc kanalow SD - totalna porazka to np TVP1 / TVP2

Zamiast CP zastanow sie jednak nad N - fakt, dekoder tylko dedykowany ale najlepszy sprzet z oferowanych "oficjalnych-platformowych" na rynku - i oferta bardzo godna uwagi szczegolnie HD!

 

1: jaka jest jakość (ogólnie) kanałów SD w cyfrze i CP ??

 

Generalnie jakosc wszystkich kanalow SD jest kiepska na C+ i CP, Jedna krzeba dodac, ze Cyfra lepiej nadaje niz CP - Zenujace jest to ze C+SD tez jest kiepskie. Dobrze wygladaja TVN i Polsat w CP lepiej od kanalu premium C+SD! N tez ma swoje za uszami (TVP1/2, TVP Sport)

 

2: a jaka kanałów HD (bitrate obu platform, prawdziwe filmy w HD kontra upscal) wiem ze nie ma co liczyć na jakość bluray, ale czego tak naprawdę można oczekiwać ?

 

Jezeli chodzi o HD tylko C+, CP odpusc sobie chyba, ze oferta Polsat Sport HD jest dla ciebie interesujaca.

HBO HD jakosc nie robi takiego wrazenia jak filmy HD na C+ czy wg mnie najlepszy jakosciowo kanal HD FilmBox HD!

 

3: dostępność oryginalnych ścieżek dźwiękowych w Cyfrze i CP.

Ponoć na cyfrze można w HBO i C+ i pakiecie discovery zmienić ścieżkę na oryginalną. Ale nie wiem jak to wygląda w CP

 

Cyfra wypada tu dobrze, CP nie wiem

 

4: ja jak już można zmienić ścieżkę dźwiękową na pakiecie HBO i C+ to sa też dostępne napisy w cyfrze i CP i to też ciągle czy to zależy od filmu ?

 

W cyfrze nie ma problemu z wyborem sciezki + napisy, duza czesc pozycji jest tak nadawana na HBO HD jest kipsko z napisami na SD jest ok.

 

5: a jak sprawa wygląda z DD 5.1 W obu platformach na pakietach HBO i C+ ?. Jest stale dostępny czy tylko w zależności od filmu ?

 

W zaleznosci od filmu, ale np FilmBox HD nadaje 99% ;) w DD5.1 tylko, ze lektorem ale bardzo ladnie to audio jest zrealizowane - i powtarzam - ten kanal ma najlepsza jakosc obrazu z obecnie nadawanych kanalow filmowych w HD!

 

6: czy poza pakietami HBO i C+ są jeszcze inne programy z DD 5.1

 

TVN (wybrane pozycje), NG HD 99%, FilmBox HD 99%, no i C+film SD i HD, C+sport DS i HD, czasami TVP

 

7: 16:9 czyli temat stary jak swiat (ponad 13 lat) a nadal kiepsko z tym wygląda a wiec jaka platforma jakie w.w. programy emituję w tym formacie (tak z grubsza) i czy są jakies ograniczenia w zależności od audycji i filmu ?

 

C+film SD i HD, C+Sport SD i HD,HBO HD, HBO 2 (kiepska jakosc) sporadycznie obecnie AleKino!, CP czasami Polsat2, polsat sport SD i HD, polsat sport extra, HBO HD, Polsat News (slaba jakosc)

 

hm, najlepiej to bierz C+ i N oferta prawie idealna ale razem to [beep]nie drogo niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za szczegółowe odpowiedzi :smile:

wiec jednak to prawda ze CP idzie w kierunku masówki, czyli tanie pakiet dla kowalskiego a HD DD itp to zbędny dodatek. w takim razie wezmę Cyfrę.

 

Jeszcze 3 krótkie pytania mnie męczą

 

1. Gdzieś wyczytałem ze jest niby jakaś "ukryta" promocja w formie 20% zniżki biorąc cyfrę na 12miesięcy. to prawda? Niestety nie udało mi się znaleźć dokładnej informacji na ten temat. interesuje mnie sama karta i pakiet podstawowy z HBO i C+ (HD) i pakiecik discovery

 

2. We wrześniu mają zmienić karty. Jak to ma się sprawa z modułami CI. Tez trzeba będzie je wymienić ? Myślałem nad modułem Aston 2,18. Ale nie wiem, co będzie po wymianie kart. Logika podpowiada mi że nic (bo by tak samo musieli dekodery wymienić ) ale pewien to ja nie jestem.

 

3. A to już pewne ze splittery nie będą działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Na Twoim miejscu poczekałbym do września. Po wymianie kart C+ będzie wiadomo, co ze splitterów działa z nowymi kartami. Lepiej się jeszcze chwilkę wstrzymać według mnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...