Skocz do zawartości

Humax iCord czy Ferguson HF8900?


piachu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam się do zakupu tunera cyfrowego z wyższej półki i mam dylemat. Śledziłem fora dot. Humaxa iCord oraz Fergusona HF89000 i nadal nie wiem...

Jeżeli chodzi o zalety i wady poszczególnych sprzętów, zapamiętałem co następujące:

 

Humax iCord:

 

Zalety:

1. Dwie głowice - możliwość oglądania jednego programu i nagrywania drugiego (bez zagłębiania się w szczegóły ile tych programów można tak naprawdę nagrywać i czy nagrywa je zdekodowane czy też robi to później w trakcie pierwszego oglądania)

2. Lepsza jakość programów SD (w stosunku do Fergusona) - to mój wniosek na podstawie wypowiedzi co niektórych użytkowników - czy tak jest?

3. Wbudowany dysk wewnętrzny (nie dzieli plików tak jak Ferguson, nie ma problemów z wykryciem tak jak u Fergusona niektórych marek HDD)

 

Wady:

1. Brak EPG w języku polskim

2. Brak menu w języku polskim (nie przeszkadza mi to za bardzo)

3. Wysoka cena

4. Trzeba dokupić moduł kart CI

 

Ferguson HF8900:

 

Zalety:

1. Wbudowane 2 gniazda CI

2. Możliwość wykorzystania dysku zewnętrznego do innych celów

3. Cena jest znacznie niższa (razem z dyskiem ok. 320GB wychodzi ok. 1000zł mniej niż iCord 320GB + Aston 2.18)

 

Wady:

1. Niższa jakość kanałów SD niż w tradycyjnych odbiornikach

2. Niestabilne oprogramowanie (zawieszenia) oraz przegrzewanie się sprzętu

3. Brak możliwości nagrywania jednego i oglądania w tym samym czasie innego programu (choć wyczytałem, że jest jakieś testowe oprogramowanie, które taką funkcję umożliwia)

4. Nie można również zrobić "pauzy" oglądanego na żywo programu i wznowienia po np. 5 minutach.

5. Nagrywane pliki dzielą się na mniejsze, przez co trzeba kombinować programem komputerowym by je poskładać.

 

 

Drodzy forumowicze,

 

1. Kwestie jakości są dla mnie ważne - kupuję telewizor plazmowy wysokiej rozdzielczości (Full HD), mam również dobry projektor, sprzęt do kina domowego. Jest to dla mnie ważny element, dlatego boję się, że kupując Fergusona, będzie mnie razić niska jakość kanałów SD.

2. Istotne jest dla mnie również możliwość oglądania filmów na Canal+ z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami (Humax obecnie tego nie wspiera - czy i kiedy będzie?).

3. Chciałbym nagrywać co najmniej jeden kanał z możliwością oglądania innego. Chciałbym mieć możliwość robienia "stop" dla programu oglądanego na żywo - to ważne funkcje.

3. Nie chce mieć żadnych zawieszeń tunera - na ile wypowiedzi o niestabilności Fergusona są uzasadnione, może nowe oprogramowanie wyeliminowało te problemy?

4. Cena też odgrywa pewną rolę, ale gdyby wady Fergusona okazały się być prawdziwe, nie będę się wahał wydać więcej...

5. Nie chcę się bawić za bardzo w techniczne sprawy sprzętowe (wgrywanie nowego oprogramowania, list kanałów, ręcznego wyszukiwania). Chcę włączać i oglądać...

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humax iCord:

 

Zalety:

2. Jeśli jest - to nie przepaść, ja tam kolosalnej różnicy nie widzę.

 

Wady:

1. Będzie poprawione

2. Będzie poprawione (Sensor testuje już wersję ze spolszczeniem)

 

Ferguson HF8900:

 

Zalety:

1. Humax ma tyle samo, zaletą jest raczej wbudowany czytnik UCAS

 

Wady:

3. Oprogramowanie jest i to nie testowe, ale pozwala na nagrywanie innego kanału z tej samej częstotliwości. To nie jest kwestia do rozwiązania oprogramowaniem - dlatego jest tak duża różnica w cenie między Fergusonem, bo Ferguson ma jedną głowicę, a Humax dwie - Humax dlatego może w pełni wykorzystać nagrywanie jednego serwisu, a oglądanie drugiego, bo jak jedna głowica jest zajęta, to skorzysta z drugiej. Ten model Fergusona nigdy czegoś takiego nie będzie umiał.

4. Można - Ferguson przecież wspiera timeshift

 

Podsumowanie:

1. Niska jakość kanałów SD będzie widoczna na każdym sprzęcie - odbiorniki HD perfekcyjniej podchodzą do kwestii obrazu, ale jednocześnie przekłada się to na wyraźniejsze podkreślenie wad transmisji SD, a dodatkowo duży ekran nie pomaga poprawie tej sytuacji - tak być musi i już.

2. Humax pozwala na zmianę ścieżki i wyświetla napisy, ale bez polskiej czcionki. Poprawka będzie, ale to może jeszcze trochę potrwać, bo niestety Humax reaguje wolno na zgłaszane błędy.

3. Może - każda kolejna wersja może poprawić sytuację, ale ciężko powiedzieć jednoznacznie, bo wymaga to ciągłego korzystania i dłuższych testów. Nawet użytkownicy muszą mieć czas na sprawdzenie, a Ferguson dość często wypuszcza nowe wersje oprogramowań do swoich produktów.

5. Wyszukiwania i układania listy nie ominiesz - po zakupie odbiornik albo jest zupełnie czysty, albo ma załadowaną listę, tyle, że nie koniecznie najświeższą - niestety trzeba nad tym usiąść z instrukcją obsługi i posprawdzać czy wszystko jest, ew. pododawać brakujące serwisy i je poukładać.

 

PS: Proszę nie robić dubli, bo następnym razem skasuję wszystko łącznie z pierwszym zapytaniem - dokładasz mi roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam dokupić drugi tuner HD. Pierwszy to iCord. Gorąca prośba, czy może ktoś opisać swoie doświadczenia

z Fergusonem HF8900. Czy ten tuner wiesza się z modułami CP i C+. Już iCord dostarcza mi takich wrażeń, więc

robię wszystko aby drugi tuner był wolny od tego zjawiska. Z góry dziękuję. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Faktycznie marne bo mało konstruktywne dla kogoś kto chce się dowiedzieć coś konkretnego o tym Fredku. Ja mam go już od 4-ch m-cy i wszystko jest OK nie zawiesił się nigdy ale ja mam orginalny Soft i nie kombinuje z wgrywaniem . Jedyne co musiałam zmienić to przeinstalowanie anteny na dwa kable abym mogła nagrywać z jednego programu a oglądać drugi :roll: ale nie mam jeszcze dysku twardego :lol2: więc nie wiem jak to działa 8)

Pozdrawiam Nana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ferguson HF8900 to bardzo dobry sprzęt, choć ostatni soft lekko spaprany. Powoduje wieszanie się tunera. Niektórym po oglądaniu 15 min. jednego kanału, u mnie były problemy po zapisaniu zmian w ustawieniach, czy liście... Powrót do softu 1.08.4A załatwił sprawę. Co za tym idzie warto podkreślić, że PVR nie działa dobrze. Jednak sprzętowo jest OK. Ja bym raczej polecił Goldena Interstara lub Globo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niczego innego sie po PawleU nie spodziewałem odpowida tak na 99% pytań o sprzęt. mam 8900 od początku, używam zwykłego dysku 3,5 w kieszeni do dysku, albo pena patriot *GB. NIE MAM ŻADNEGO PROBLEMU.

 

Zapytaj lepiej czy golden juz nagrywa ?

Jak tam pokselozka na nagraniach na Globo juz usunieta ?

 

 

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...