Skocz do zawartości

TV kablowa cyfrowa w PC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako że w całej Polsce pojawia się wielka kampania telewizji kablowej cyfrowej za sprawą UPC, chciałbym założyć temat, w którym moglibyśmy podyskutować o podłączeniu takiej telewizji do komputera. Nie znalazłem podobnego wątku, a i zdarzają się często pytania w innych tematach, więc sądzę, iż przydałoby się zebrać kilka informacji.

 

Mnie osobiście interesuje sieć UPC, bowiem oferują mi jako przedłużenie umowy, przejście na TV cyfrową ( Pakiet MAX z nagrywarką + NET 10MB + telefon NON STOP - razem za 179 zł => 90 zł TV + 89 zł NET + telefon GRATIS (normalnie 89 zł)).

 

W moim domu są wprawdzie 3 telewizory, jednak nie spieszno pozostałym do TV Cyfrowej, więc zastanawiam się, czy nie wziąć jej dla siebie. Ale tutaj rodzą się pytania, czy w ogóle będę w stanie to podłączyć, jako że moje centrum multimedialne opiera się całkowicie na komputerze.

 

W tej chwili posiadam tuner Leadtek Winfast TV 2000 Expert. Odpowiada mi funkcjonalność oprogramowania i jestem naprawdę zadowolony (zarówno pod XP jak i pod Vistą). Chciałbym osiągnąć coś podobnego przy TV Cyfrowej. Ale z tego co się dowiedziałem w googlach, na dzień dzisiejszy nie jest to możliwe. Znalazłem wprawdzie jeden tuner DVB-C do PC => http://yansat.pl/index.php/86/216 Twinhan AD-CP300 (2033) DVB-C, ale podobno karty CI, które są kluczem w każdym urządzeniu do dekodowania sygnały, są sparowane z tymi urządzeniami i nie można ich wykorzystać nigdzie indziej, chociażby w owym tunerze. Reasumując, wynika z tego, iż jedyna opcja zdekodowania sygnału z UPC, to ich dekoder.

Czy ktoś może to potwierdzić, albo lepiej... zaprzeczyć? :)

 

Pytanie do użytkowników TV Cyfrowej UPC - jakie kable wyprowadzające sygnał są w komplecie z dekoderem? Może w ten sposób dałoby się wypuścić sygnał cyfrowy do komputera... Ktoś w spominał mi o eurozłączu, ktoś inny o composite, ale przecież musi też być HDMI, gdyż poprzednie cyfrowego sygnału nie prześlą, czyli z HD można się pożegnać.

 

I kolejne. Jak ze skalowaniem wymiarów obrazu, a dokładniej z jego proporcjami? Wiadomo bowiem, że np TVP czy Polsat nadaje w formacie 4/3, natomiast już Polsat Sport momentami (chociażby ostatni Wimbledon) w 16/9. Dla mnie rozciągnięcie obrazu 4/3 do 16/9 nie wchodzi w grę, choć podobno to się ustawia z poziomu TV. Jak to jest w rzeczywistości?

 

Rozumiem, że funkcjonalność, którą oferuje dekoder UPC i jego oprogramowanie, czyli sprawdzanie np. czasu programu, tego, co następuje etc. etc, nie jest możliwa do osiągnięcia pomijając to urzędzenie?

 

Chwilowo reasumując... Czy naprawdę nie ma możliwości odbierania cyfrowej TV za pomocą PC? Czy naprawdę nie ma do tego modemów, poza tym jednym wyjątkiem...? Podłączyć kabel do tunera i aby on mi zdekodował sygnał i żebym nic nie musiał robić. Nie da się otrzymać kart CI, które będą działać z innym urządzeniem? Ja jedynie chciałbym mieć taką funkcjonalność jak obecnie przy analogu i moim Winfast'cie. Czyli mieć otwartą stronę internetową, inne [beep]oły do tego, oraz np. na 1/3 ekranu okno z TV Cyfrową, z pełną jej funkcjonalnością, ew. funkcjonalnością jak do tej pory, która mi w zupełności wystarcza.

 

Bo jeśli jedyne wyjście, to sygnał przez dekoder UPC, to mógłbym go jedynie podłączyć do tunera za pomocą jakiejś przejściówki do gniazda S-Video, co już zupełnie mija się z celem, bowiem z jakości cyfrowej niewiele pozostanie. Kupować FullHD 37/42" też nie będę, bowiem zazwyczaj siedzę 70-100 cm od monitora i muszę mieć możliwość skalowania okna na jego ekranie a nie machać głową w tę i we wtę, aby ogarnąć obraz. Zresztą nie mam miejsca na kolejny ekran raczej.

 

 

Obawiam się ostatecznej konkluzji, że po prostu TV Cyfrowa w PC jak narazie nie przejdzie i pozostanie mi zatrzymanie się na analogu chwilowo. Podobno różnica w jakości obrazu i dźwięku jest ( w sumie na tym mi bardzo zależy), ale też teoretycznie "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal". W dodatku opcja z Cyfrówką jest dla mnie tańsza o 20 zł od analoga...

 

Kończę te dywagacje na ten moment i bardzo proszę o odpowiedzi.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od danej sieci kablowej - w jednych karty są parowane z urządzeniami (chodzi o parowanie karty od sieci z urządzeniem z tej samej sieci - odbiornikiem, nie o parowanie modułu z innym urządzeniem - czegoś takiego nie ma), w innych nie - niedawno jedna z mniejszych sieci kupowała partię modułów Conax dla swoich klientów. Odbiór we własnych urządzeniach jest wygodniejszy, zwłaszcza jeśli akurat odbiornik DVB-C znajduje się w nowym TV i TV posiada gniazdo na moduł CI CAM - wtedy cały czas obsługa kanałów z sieci kablowej jest realizowana jednym pilotem - tak powinno to być rozwiązywane. Szkoda, że nie każda sieć idzie tym torem. Co do UPC - nie wiem jak u nich z parowaniem - trzeba przedzwonić do BOK-u (i od razu prosić o łączenie z technicznym, bo rozmowa z miłą panią na centrali może być całkiem przyjemna, ale raczej nic się nie dowiemy, bo parowanie będzie się jej raczej kojarzyć jedynie ze związkiem pomiędzy kobietą, a mężczyzną :lol2: )

 

Zajrzyj także do tego tematu: Twinhan AD-CP300 (2033) DVB-C na PCI - tam jeden z użytkowników - riopurus - eksperymentował z odbiorem kablowym DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...