Skocz do zawartości

AF-3100CK - aktualizacja oprogramowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam tuner Ferguson AF-3100CK i chciałbym do niego wgrać nowsze oprogramowanie (podobno jest dostępne, może poprawili chociaż kilka błędów?), ale nie wiem za bardzo, jak się do tego zabrać... Tutaj jest co prawda krótka instrukcja wgrywania listy kanałów, ale mi chodzi raczej o informacje, w którym momencie podłączyć kabel, w którym włączyć tuner itp. Dlatego, jeśli ktoś mógłby napisać krótką instrukcję, w jakiej kolejności co należy zrobić, to byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ już kiedyś miałem inny tuner, niestety nie było do niego żadnej instrukcji, więc podłączyłem wszystko "jak leci" i niestety po wgraniu sterowników tuner padł... Teraz chciałbym tego uniknąć :smile: Dodam, że wgrywałem sterowniki ze strony producenta, czyli nie były to żadne "pirackie", ani z niewiadomego źródła.

 

Jeszcze jedno pytanie... Jaki dokładnie kabel potrzebny jest do połączenia z komputerem? Słyszałem, że może być "z przeplotem" lub "bez", ale od czego to zależy? Mam taki dziwny kabel (zdjęcie), na obu końcach są 2 wtyczki, w tym po 1 takiej do RS-232, ale czy ten kabel może się przydać? Czy jest niedobry i może to przez niego wtedy tamten tuner padł?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

 

P.S. Kabel wygląda tak:

kabelfc1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Banalnie prosta", no właśnie, poprzednio też tak słyszałem :(

Ale dziękuję za instrukcję, teraz już wszystko powinno być jasne (chyba) :)

 

Jeszcze co do tego kabla - czy można go użyć, czy lepiej jednak nie ryzykować? Czy ma jakieś znaczenie, który port się wybierze w komputerze? Poprzednio zadziałał tylko 1 (akurat chyba ten drugi, niż kiedyś używałem do podłączania myszki), a w programie ustawienie na "COM 2"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel może być OK - sprawdź go zgrywając listę z tunera na komputer (tylko nie pomyl kierunków). Jak na komputerze się pojawi - oznacza, że kabel jest dobry. W każdym razie cena nowego kabla nullmodem (bo tak się nazywa) nie jest wysoka, do 15 zł spokojnie się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...