Skocz do zawartości
  • 0

MAŁA ILOŚĆ KANAŁÓW Z ASTRY-Błagam o pomoc


Renata
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem kobietą i do tego zupełnym laikiem. Nie znam się zupełnie na TV SAT.

Kupiłam ostatnio zestaw składający się z:

-konwerter monoblock duńskiej firmy Maximum 0.2 db Astra+Hotbird

nazwa Konwerter V-21

współczynnik szumów 0,2 dB

zakres częstotliwości wejściowych 10,70-11,70 GHz, 11,70-12,75 GHz

zakres częstotliwości wyjściowych 0,95-1,95 GHz, 1,1-2,150 GHz

impedancja wyjściowa 75 Om

złącza F

średnica uchwytu 40mm

 

-odbiornik Ferguson AF 3100 CK

-antena sat. 0.80 m włoskiej firmy TELE SYSTEM[/b]

I mam problem. Z Hot Bird odbieram przeszło 1200 kanałów i jest ok. Jeśli natomiast chodzi o astę to mam ich tylko około 150.

Co mam zrobić, aby odbierać wiecej??? Najgorsze jest to, ze nie mam tych progamów o które najnardziej mi chodziło czyli np. Sat, RTL/

 

Pomóżcie proszę co mogę zrobić?? Czy jestem wogóle wstanie zrobić to sama ?????? Może wystarczy poprawnie ustawić coś w tunerze?? Ale jak to zrobić.

Będę bardzo wdzięczna za kazdą, nawet najmniejszą pomoc.

-odbiornik Ferguson AF 3100 CK

 

 

I mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Należy uruchomić wyszukiwanie - jest dostępne w Menu Instalacja. Po wejściu w polu satelita trzeba wybrać Astra 1, DiSEqC powinien być #2 (ale nie musi tak być - proszę zostawić obecne ustawienie i go nie zmieniać). Pozycjoner powinien być wyłączony, w Ustawieniu Anteny nie powinno być konieczności ruszania czegokolwiek. Należy uruchomić opcję Wyszukiwanie (nie wielokrotne - to wyżej). W nowym oknie, które się pojawi w polu tryb tylko FTA, pozostałe bez zmian. Po wyszukaniu na końcu listy powinny zostać dopisane niekodowane kanały z Astry (o ile instalacja jest wykonana poprawnie, a odbiornik dobrze skonfigurowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo, abrdzo dziekuje. Zaraz jak wróce do domu - zobaczę czy zadziałało. Jutro dam znać

 

Pozdrawiam bardzo gorąco

 

Przeparaszam, ale zapomniałam jeszcze o coś zapytać. Nie mam teraz przy sobie instrukcji, ale jesli pamiętam to jest jeszcze coś takiego jak pozycjoner ( chyba się nie mylę) i tam sa opcję USERS, DiSEqc i jeszcze coś. Który wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozycjoner ma być wyłączony - tam nic nie trzeba wybierać. Wyżej jest DiSEqC i tam prawdopodobnie powinno być ustawione #2. Jeśli jest coś innego - może być, natomiast jeśli opcja jest wyłączona - trzeba będzie ją włączyć (ustawiając na #2, a Hot Bird ustawiając na #1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pozycjoner ma być wyłączony - tam nic nie trzeba wybierać. Wyżej jest DiSEqC i tam prawdopodobnie powinno być ustawione #2. Jeśli jest coś innego - może być, natomiast jeśli opcja jest wyłączona - trzeba będzie ją włączyć (ustawiając na #2, a Hot Bird ustawiając na #1).

 

Jeszcze raz wielkie dzięki. Jutro dam znać, co zdziałałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
... DiSEqC powinien być #2 (ale nie musi tak być - proszę zostawić obecne ustawienie i go nie zmieniać).....

Akurat posiadam ten konwerter i napewno DiSEqC A na Hotbird, a DiSEqC B na Astre. Mogę Cię dodatkowo zapewnić, że konwerter działa bardzo dobrze. Mam z niego dużo lepszy sygnał, niż z dwóch innych, przy tym samym ustawieniu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

tak jak wczoraj radził mi Orbita zrobiłam następujące ruchu:

Wróciłam do ustawień fabrycznych

W menu - instalacja - wybrałam Astę

DiSEqC #2

pozycjoner - brak

Ustawienie anteny - nic nie zmieniałam

Potem wyszukiwanie - FTA

I znowu pojawiła sie około 200 Progranów- ale tak naprawde to około 50 ( reszta kodowana).

Co do może znaczyć???? Żle ustawiona antena, uszkodzony konwenter a moze tuner?????????????????

 

I nie wiem co robić dalej?????

 

Czy mogę prosić o wyjasnienie co to znaczy

DiSEqC A na Hotbird,

a DiSEqC B na Astre.

Gdzie ustawić ten DiSEqc A i B?????

Przepraaszam może moje pytanie głupie, ale jest zupełnie surowa w temacie SAT

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie kanały się znalazły i działają? Proszę wymienić kilka nazw - musimy się upewnić, czy antena jest dobrze ustawiona.

PS: Można było nie robić ustawień fabrycznych ;)

 

DiSEqC A = DiSEqC #1

DiSEqC B = DiSEqC #2

 

To są tylko oznaczenia i mogą się różnić w tunerach - zapewne @tomekb1976 ma inny odbiornik, gdzie oznaczenia są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic strasznego się może nie stało, ale rozsypały się te kanały, które już były poukładane, a pierwotnie w zamyśle miałem, aby wyszukiwanie uzupełniło tylko to, czego brakuje, nie ruszając to co już jest. Przy wyszukiwaniu było zaznaczone tylko FTA, czy FTA+CAS? Bo jeśli to pierwsze, to powinno znaleźć tylko niekodowane kanały i wszystkie te, które się dodały do listy powinno dać się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widać z tego, że chyba wszysko mi się rozsypało.

W tej chwili na astrze da się ogladać np. takie kanały - jest ich niewiele:

np. 1 ST baltic Music

TV5

Rosia Today

Enter-film

Enter+.

Enter

uBc

Univermag

costome r netwo

global 2

max info

eurosport

axn crime

eu test

ebs europe

Etno

Meteo

Taraf

Co powinnam teraz zrobić. Zrobiłam ustawienia fabryczne, więc tak naprawdę nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I wszystko się wyjaśniło - konwerter jest zamontowany odwrotnie, tj. złapany za zły promiennik. W efekcie teraz ustawiony jest Hot Bird i nie Astra, a Sirius, który jest z drugiej strony. Proszę nie przestawiać anteny - jedynie odkręcić plastikową obejmę na konwerter i przełożyć go tak, aby w uchwycie złapany był prawy promiennik (teraz jest lewy).

 

Proszę założyć konwerter tak jak jest na tym zdjęciu: LINK

 

Po tym trzeba będzie powrócić do ustawień fabrycznych i następnie ustawić DiSEqC - dla Hot Bird-a ma być #1, dla Astry #2. Następnie wyszukać kanały (z opcją tylko FTA, nie FTA+CAS) z obydwu i będzie działać.

 

Bezwzględnie proszę nie przestawiać anteny, bo całość trzeba będzie ustawiać od nowa - póki co wystarcza tylko przełożyć konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
I wszystko się wyjaśniło - konwerter jest zamontowany odwrotnie, tj. złapany za zły promiennik. W efekcie teraz ustawiony jest Hot Bird i nie Astra, a Sirius, który jest z drugiej strony. Proszę nie przestawiać anteny - jedynie odkręcić plastikową obejmę na konwerter i przełożyć go tak, aby w uchwycie złapany był prawy promiennik (teraz jest lewy).

 

Proszę założyć konwerter tak jak jest na tym zdjęciu: LINK

 

Po tym trzeba będzie powrócić do ustawień fabrycznych i następnie ustawić DiSEqC - dla Hot Bird-a ma być #1, dla Astry #2. Następnie wyszukać kanały (z opcją tylko FTA, nie FTA+CAS) z obydwu i będzie działać.

 

Bezwzględnie proszę nie przestawiać anteny, bo całość trzeba będzie ustawiać od nowa - póki co wystarcza tylko przełożyć konwerter.

 

 

Witam serdecznie,

Jestem bardzo, bardzo wdzięczna za pomoc.

Zrobiłam to i to zupełnie sama. Troche się namęczyłąm ale zrobiłam. Mam jeszcze tylko dwa małe pytanka.

Nieie nie wiem jak to zrobić.

Teraz poszukałam kanały z Astry. Ale nie wiem jak szukać kanałaów z HOT B, aby równocześnie nie usuwać Astry.

Bo z tego co widzę jako laik to przy wyszukiwaniu ( znie tym wielokrotnym ) jak usunę Astrę - to też z pamieci.

Na co wejść, aby zachować Astrę i szukać HOT B.

 

czy wie Pan może ile powinno być kanałów na Astrze i HOt Bird ( około ) . Chce się upewnić, czy mam wszystko ustawione dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeszukiwanie kanałów z HotBird'a odbywa się w identyczny sposób jak przy Astrze. W danym punkcie menu gdzie Pani przeszukiwała Astrę, przy polu "Satelita" proszę wybrać nazwę "HotBird". Automatycznie pojawią się też transpondery przypisane dla wybranej pozycji HotBird. Proszę w podobny sposób uruchomić wyszukiwanie kanałów, a więc wybranie opcji tylko po "FTA".

 

czy wie Pan może ile powinno być kanałów na Astrze i HOt Bird ( około ) . Chce się upewnić, czy mam wszystko ustawione dobrze.
Mój tuner znajduje 615 kanałów TV z satelity HotBird, a z Astry 341, oczywiście po wybraniu opcji tylko FTA. To, że tyle kanałów znalazło, wcale nie oznacza, że tyle ich jest, ogólnie na transponderach panuje wielki śmietnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dziękuję. Tylko jak sie szuka HOT BIRD, to trzeba usunąć Astrę. Nie wiem gdzie zrobić save , aby te ustawione na astrę zostały a przeszukac HOT B. Bo on zadaje pytanie czy usunąć Astę.

Moze moje pytanie jest głupie, ale zupełnie się na tym nie znam. Może robię coś Zle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Renata - niestety przez weekend nic nie pomogę, bo będąc poza firmą nie mam dostępu do tego odbiornika. Z pamięci kojarzę, że kilka satelitów wyszukuje się przez to drugie wyszukiwanie - wielokrotne, ale jak nie widzę tunera, to nie powiem jak dokładnie to ustawić - dopiero po weekendzie coś pomyślimy (jeśli wcześniej nikt z innych użytkowników czegoś nie podpowie)

 

@tttttyyyyy - ITV i BBC? To tylko na dużej antenie, nie z zeza, natomiast co do pozostałych - czy też chodzi o Fergusona AF-3100CK? Jeśli o inny tuner - proszę o markę i model, bo bez tego nic nie wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przeszukiwanie kanałów z HotBird'a odbywa się w identyczny sposób jak przy Astrze. W danym punkcie menu gdzie Pani przeszukiwała Astrę, przy polu "Satelita" proszę wybrać nazwę "HotBird". Automatycznie pojawią się też transpondery przypisane dla wybranej pozycji HotBird. Proszę w podobny sposób uruchomić wyszukiwanie kanałów, a więc wybranie opcji tylko po "FTA".

 

Tak rozumiem, ze szukanie kanałów z Astry odbywa się identycznie jak hOT BI. Ale moje pytanie dotyczy tego co zrobić, aby przy szukaniu np. Astry nie trzeba usuwać już ustawionego HOT B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...