Skocz do zawartości

pomocy w przeprogramowaniu dsr5003


stinger83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu w tym dziale - DSR5003 to nie jest Ferguson i nie ma z nimi nic wspólnego (DSR5001 jest Fergusonem, ale nie "3").

 

Ładowanie oprogramowanie przeprowadza się programem Uptool B34 0.2. Tuner na początku ma być wyłączony (nie na czuwanie - całkowicie z zasilania). Na komputerze włączamy program Uptool B34 0.2, wybieramy Setup Comm, gdzie określamy do jakiego portu COM w komputerze podłączony jest tuner. Następnie klik na Upgrade Software, wybieramy plik z oprogramowaniem i OK. Dopiero w tym momencie tuner należy podłączyć do prądu i zacznie się wgrywanie. Na koniec program wyświetli informacje o powodzeniu operacji, czekamy jednak, aż na wyświetlaczu pojawi się napis GOOD. Dopiero wtedy można wyłączyć tuner i rozłączyć kable. W każdym razie nowego softu firmowego do niego nie widziałem, co najwyżej od innych modeli (Coship), ale tu są dwie wersje - Son A i Son B - po wgraniu jednej z nich może nie być dźwięku - wtedy trzeba szukać drugiej. Aktualnego oprogramowania firmowego do tego modelu obecnie nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiem ze to nie ten dzial ale skoro juz tu zaczelismy...

dzis probowalem przeprogramowac odbiornik. postepowalem wg twych instrukcji, w momencie gdy wlaczalem dsr-a i powinno zaczac sie wgrywanie softa, wyskakuje mi komunikat "communication error". czy mozesz mi poradzic w czym jest teraz problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie próbujesz ładować złą wersję oprogramowania (Son A do tunera z B lub B do A), chociaż to dość dziwne, bo teoretycznie tuner i tak to powinien "łyknąć", tylko wystąpiłyby opisane problemy z dźwiękiem. Poszukaj innej wersji... Co więcej upewnij się, że to sprawdzone oprogramowanie, bo jeśli załadujesz coś totalnie złego - zobaczysz 8.8.8.8. na wyświetlaczu i będzie kłopot. Tak więc ostrożnie i upewnij się, że to co wgrywasz ktoś inny już ładował i mu działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak, ze jak probuje wgrac soft sonB to wyskakuje mi ten komunikat o bledzie. a jak probuje wgrac sonA to program go w ogole nie wykrywa, tzn. plik jest w folderze ale on go nie widzi jakby folder byl pusty.

probowalem wgrywac kilka plikow z tej stronki, moze spojrzysz i bedziesz wiedzial gdzie robie blad, bo bylem zielony a teraz to jest chyba gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...