Skocz do zawartości
  • 0

Ustawienie anteny, problem z kilkoma kanałami.


Tomek1623
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam problem od kilku miesięcy ale teraz przy niższych temperaturach jakby się nasilił. Sprawa wygląda tak, posiadam antenę 80 cm, corab, konwerter inverto unicalbe quad legancy i 2 dekodery evobox pvr od CP. Na zdecydowanej większości kanałów nie mam żadnych problemów, siły sygnałów jak i jakość w granicach 94-98%.

Jednak jest grupa kanałów których w ogóle nie mogę oglądać. W trakcie dnia jeszcze jakoś ujdzie, siła na poziomie 80 i jakość 40. Wieczorami już klapa, jakość sygnału spada do 25, a nawet oba wskaźniki pokazują 0. Nawet kiedy niebo żyleta!  Te kanały to

TVP 1, TVP2, Polsat Sport, Extra, Cinemax 2, i AXN. 2 razy podchodziłem do poprawy ustawień anteny ale nie jestem w stanie osiągnąć lepszej jakości sygnału na tych kanałach niż 40.  Wymiana kabla na nowy nie pomogła, nie wiem gdzie leży problem. Konwerter, antena? 

Doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Większość kanałów z jednego transpondera... Może coś zakłóca akurat tą częstotliwość?

Antena jest w miarę nowa, czy przetrwała już kilka nawałnic? Teoretycznie mogła stracić parametry. Czasem można to sprawdzić naginając samą czaszę i sprawdzić czy poprawia się sygnał.

Masz ustawiony kąt skręcenia konwertera? Dodatkowych 50 punktów jakości nie da się tym uzyskać, ale kilka tak.

Ja bym spróbował podmienić konwerter na próbę. Nie jestem abonentem Polsatu, ale jak przyszedłem do ich punktu kupić właśnie Inverto unicable, to nie było problemu, żeby mi go wypożyczyli na testy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilkanaście anten ustawiłem, i jak żyje takiej sytuacji nie miałem. Wszystkiego próbowałem, naginać czasze, kąty konwertera. Antena ma z 5-6 lat, kilka razy była zdejmowana i montowana. Może faktycznie spróbuję z konwerterem. Mam uniwersalny, spróbuję po południu przerzucić i zobaczymy jaki efekt. Co do zakłóceń, wieś, anteny nic nie przysłania, nie sądzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro korzystasz tylko z unicable to kup Inverto Unicable II.

W punktach Polsatu mają takie ładne, czarne w dobrej cenie - o połowę tańsze niż w sklepach internetowych ( w podobnej cenie jak na OLX)

Czy kolejny konwerter się nie zepsuje za jakiś czas, tego nikt Ci nie wywróży ;) Zapłacisz stówkę z hakiem i będziesz miał 2 lata gwarancji :)

Edytowane przez rallyrychu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 11.12.2020 o 13:17, rallyrychu napisał:

Skoro korzystasz tylko z unicable to kup Inverto Unicable II.

W punktach Polsatu mają takie ładne, czarne w dobrej cenie - o połowę tańsze niż w sklepach internetowych ( w podobnej cenie jak na OLX)

Czy kolejny konwerter się nie zepsuje za jakiś czas, tego nikt Ci nie wywróży ;) Zapłacisz stówkę z hakiem i będziesz miał 2 lata gwarancji :)

Idzie go kupić zaprogramowanego pod Cyfrowy Polsat, gdzieś indziej niż w punkcie CP?

Przykładowa aukcja, na konwerterze pisze cyfrowy Polsat, rozumie że w takim wypadku jest zaprogramowany z góry? 

 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-inverto-unicable-ii-24ul40-polsat-evobox-9018285163?reco_id=78713c6f-3c96-11eb-8f2b-b02628cffba0&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, rallyrychu napisał:

Wersja czarna jest robiona dla CP, więc będzie działać.

Jest też wersja biała, za około 200zł i ona może być pod Canal+.

Ja bym brał w punkcie, żeby ewentualną gwarancje realizować na miejscu, a nie bawić się w odsyłanie. W punkcie chcieli za niego chyba 105 czy 109zł.

 

Jeszcze jedno pytanko, mam 2 evoboxy w domu. Z konwertera ciągnę kabel do splittera 1/2 a od niego już do poszczególnych evoboxów. Jak im ustawić konwerter w opcjach, jest tam kilka do wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...