Skocz do zawartości

Brak odbioru 3/4 kanałów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u babci mam problem z odbiorem. Antena kierunkowa AX1000, miejscowość Tarczyn ( 05-555 ) do Warszawa / PKiN 30 km ale jest to parter po środku w podłużnym bloku. Dodatkowo w stronę stolicy inne bloki + drzewa przy nich ( chyba jest to najgorsze mieszkanie na antenę w kierunku PKiN )

Postanowiłem kilka lat temu ustawić się w kierunku Przysuchy ( 70 km ) Wszystko prawidłowo odbierało.

Obecnie tylko sprawdziłem u babci że odbiera 6 kanałów. Jutro będę próbował ustalić przyczynę. Pierwsze co to sprawdzić ustawienie anteny.

Jak już to próbować ustawienie na PKiN bez wzmacniacza i zasilacza? Obecnie antena jest ze wzmacniaczem i zasilaczem.


Dziękuję za podpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena kierunkowa to nie jest dobry pomysł na parter i w dodatku zasłonięty kierunek do nadajnika. Poza tym 30km to zbyt duża odległość na antenę na parterze.
Przypominam, że anten naziemych nie montuje się byle gdzie, tylko w najwyższym możliwym miejscu np kominie, dachu itp...
Jeśli nie ma takiej możliwości to pozostaje kablówka lub satelita, która zadziała na parterze.
Wzmacniacz nic Ci nie da jeśli masz niski power i SNR z samej anteny bez wzmacniacza. Jeśli nie masz miernika to ustawiaj antenę bez wzmacniacza na podziałce z telewizora i obserwuj siłę a nie jakość. To zadecyduje czy dawać wzmacniacz czy nie. Ile metrów kabla jest od anteny do tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie jest to idealne miejsce na antenę ( około 2,5 - 3m nad ziemią ) W kierunku Przysuchy mam "czysto" więc takie ustawienie wybrałem.

Jutro sprawdzam antenę ewentualnie próba z PKiN / Raszyn oraz sprawdzenie czy jest możliwa instalacja na dachu bloku.



Ile metrów kabla jest od anteny do tv?



Kabla będzie około 3,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...