Skocz do zawartości

AltDVB - problem z DirectShow


Marek G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec zainstalowałem ALTDVB, wszystko ładnie, w folderze filter uruchomiłem register filters, dwa razy kliknąłem Ok i odpaliłem program zaznaczam swoją kartę (BDA), wyszukałem kanały (DVB-T Leżajsk) i chciałem wlączyć, tu się zaczął problem, wyświetla mi się komunikat:

AV0: Graphic error [5001]
No graph file (GRF/XGR/GRS}
Please configure DirectShow

Wchodzę w Ustaweinia/Filtry/DirectShow, a tu cały spis na czerwono i nic nie można zrobić, idę dalej w Graph DVB-Main, próbuje wybrać video decoder, ale tu lista pusta. I nie wiem co mam zrobić, ktoś wie jak problem rozwiązać? dodam że to karta HPC2000, na oryginalnym oprogramowaniu karty wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okienku: DirectShow Graph DVB-Main w zakładce: Plik Graph naciśnij najpierw na przycisk: Skanuj filtry Graph. Następnie w polu: Plik Graph, Skrypt Graph, gdy je rozszerzysz będziesz miał spis. Zaznacz któryś, naciśnij: Wybierz filtr Graph a na koniec naciśnij: Save & Restart [AV0].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kodeka MPEG-4 - jest kilka takich produktów: CoreAVC (płatny, ale dobry), Cyberlink (instaluje się razem z PowerDVD), nVidia PureVideo. Instalujesz to jak każdy normalny program - dalej, dalej, dalej, OK, czasami restart i kodek pojawi się na liście. W Audio Decoders też nic nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie zrobiłem tak do końca jak kazałeś, bo rozmiar paczki kodeków video mnie przeraził, 400 MB to za dużo jak na mój dysk i na moje lącze, więc ściągnąłem DirectShow http://www.instalki.pl/programy/%20download/kodeki/DirectShow_Pack.php, i obraz działa, zainstalowałem kodeki dźwięku ale to nic nie dało, cisza, tylko zastanawiające czemu na oryginalnym kliencie wszystko działa OK, może by wszystkie kodeki z tamtąd wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...