Skocz do zawartości

Polskie Radio w Niemczech


pieszczoch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam 17km od granicy od Kostrzyna nad odrą napewno RMF FM Zet i Radio Zachód jeżeli chodzi o strefe blisko położoną od Kostrzyna z czego RMF FM ma najwiekszą moc nadajnika wiec dalej bedzie sięgać moc .

Ja spokojnie odbieram stacje radiowe z berlina w jakości stereo wiec z pewnością polskie stacje też docierają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesteyty chyba nie bedzie możliwy odbiór ale jednak uważam że przy dobrych wiatrach wszystko jest możliwe :D .

Kiedyś bodajże 2 lata temu na Ukf-ie złapałem jakąś amerykańską rozgłośnie moc nadajnika była słaba jakość mono ale jednak możliwe :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR1 na 225Khz niedawno sprawdzałem muszę powiedzieć zakłócenia są wielkie zanik pasma przez 5 sekund przez co dzwiek jest tak jakby falowany .

Powody takiego mogą być dwa. Albo masz kiepskie radio na fale dlugie, albo jesteś w takim miejscu gdzie zakłocenia są duże. Polecam wyjść na balkon albo na pole. Dodatkowo podpowiem, że przy antenie ferrytowej, radio należy ustawić w kierunku nadajnika. W naszym przypadku w kierunku Solca Kujawskiego.

Całkiem dobry odbiór Polskiego Radia na 225 kHz jest możliwy w zachodnich Niemczech. Niektórzy nawet odbierają PR w Dublinie (po zachodzie słońca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączoną wieże do największej anteny na moim osiedlu umieszczoną na dachu wiec z pewnością to wina zasięgu PR1

Na Ukf-ie mam wiecej niemieckich stacji niż polskich np Berliner Rundfunk 91,4 jakość jest tak wysoka że nawet RDS czyta :D .

A radia Eska 93,8 Gorzów Wlkp. o mocy nadajnika 10KW i odległosci około 40km od mojego miasta złapać nie moge :evil: a jak złapie to jakość że nawet w mono słychać słabo prawie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączoną wieże do największej anteny na moim osiedlu umieszczoną na dachu wiec z pewnością to wina zasięgu PR1

I tu sie mylisz, bo zapewne ta antena przeznaczona jest tylko na pasmo UKF 87,5-108MHz. Takich wielkich anten nie ma na fale długie, bo sie nie sprawdzają. Najlepszą anteną na fale długie jest pare metrów drutu - to sie sprawdza zawsze. Proponuję zbobyc taki drut i wsadzic go w gniazdko antenowe AM (nie UKF!)Również zdecydowanie lepszy odbiór PR 1 na 225 kHz będziesz miał na zwykłym radioodbiorniku niż na wieży. Z reguły wieże mają słabą czułośc na długich i średnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje na starej Unitrze Diora posiadam w piwnicy :D podłącze do uziemnienia od koncentratora telewizji kablowej na innych odbiornikach UKF jest ok sprawdzę różnice pomiędzy anteną na dachu uzimieniem od tvk, i wspomnianym drutem.

Jutro po pracy około godziny 18:00 zdam relacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc półtora roku temu do Hiszpanii gdy przekroczyłem granice z Francja i Hiszpania, po przejechaniu ok 20 km można było odbierać polska "jedynkę" niestety po przyjechaniu w okolice Barcelony sygnał sie zgubił... Jakość nie była zachwycająca niemniej jednak udało sie ... Wiedzialem o tym ze można odebrac od kierowców polskich ciężarówek, którzy twierdzili ze po przejechaniu La Juquoera można odebrać polskie radio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...