Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że wszystkie te nasze Samsungi HD długo przełączają zarówno z SD na SD , jak i z SD na HD . Jak wybieram Discovery HD to trwa to dobre 4-5 sekund.Również konały standardowe powoli się przełącza.Ktoś wcześniej pisał że to wina mniej czułej głowicy dekodera , dlatego można się cofnąć do wcześniejszych postów by dowiedzieć się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak podłączyć dekoder Samsung 370G do 2 tv w sąsiednim pokoju? W starym Sagemie nie ma problemu - jest w nim wejście i wyjście antenowe koncentryczne więc sygnał idzie po koncentryku do 2 tv na którym mam i stacje z naziemnej i z dekodera. W Samsungu są tylko 2 wyjścia scart (oba mam zajęte - nagrywarka). Czy da się jakoś połączyć samsunga z 2 tv po koncentryku (zależy mi by go wykorzystać, bo mam na stałe wmontowany w ścianę)

Pozostaje zewnętrzny modulator np.http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=612. Zwolnić jednego scarta albo zastosować rozgałęźnik scart np.http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=110&id=168.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wszystkie te nasze Samsungi HD długo przełączają zarówno z SD na SD , jak i z SD na HD . Jak wybieram Discovery HD to trwa to dobre 4-5 sekund.Również konały standardowe powoli się przełącza.Ktoś wcześniej pisał że to wina mniej czułej głowicy dekodera , dlatego można się cofnąć do wcześniejszych postów by dowiedzieć się więcej.

Ja na SD :arrow: SD nie narzekam poza CNBC z Astry 1. Ze stacjami HD nieco gorzej, problemy sprawia transponder TVP w DVB-S2. Bywa, że przy 1. włączeniu wywala brak sygnału i trzeba na moment przełączyć na inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was czy po pobraniu ostatniego softu macie jakies problemy ,a mianowicie podczas przelaczania kanalow towazyszy jakis dzwny dzwiek ,buczenie a do tego kanaly na HD trzeba dlugo czekac jak wskocza,czy macie tez takie problemy?,prosze napiszcie

Ja miałem podobną sytuację, jeśli chodzi o dźwięk na Samsungu SD. U mnie zawinił kabel SCART. Podepnij dekoder do TV innym kablem i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzam wymienić stary dekoder Sagem na Samsunga dsb370g. Starego sagema chciałbym jednak używać do stacji FTA. Sagem posiada wejście i wyjście LNB. Czy kabel od konwertera z anteny można podłączyć do wejścia LNB Sagema w 1 pokoju, a nowego Samsunga z 2 pokoju do wyjścia LNB w Sagemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was czy po pobraniu ostatniego softu macie jakies problemy ,a mianowicie podczas przelaczania kanalow towazyszy jakis dzwny dzwiek ,buczenie a do tego kanaly na HD trzeba dlugo czekac jak wskocza,czy macie tez takie problemy?,prosze napiszcie

Ja miałem podobną sytuację, jeśli chodzi o dźwięk na Samsungu SD. U mnie zawinił kabel SCART. Podepnij dekoder do TV innym kablem i zobacz.

:read: Dlatego też znowu padło moje pytanie - kiedy wyjdzie nowy soft ?

 

:> Czy ktoś ma jakieś nowe informacje ?

Jeden z forumowiczów już dał znać że coś w powietrzu wisi.

 

PAVEL - Są problemy.

LUKAS_K - To nie zawsze jest wina jakiegoś kabla. Osobiście mam HDMI i jest to samo. Zresztą TEMAT WCZEŚNIEJ MIĘTOLONY JAK ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same problemy ,kanaly z Astry wchodza bez problemu a do tego po pobraniu ostatniego softu doszedl jakis dziwny dzwiek podczas przelaczania kanalow a tego wczesniej nie mialem oczywiscie poprzez HDMI.Pisalem do ICOK i problem ten znaja ,bedzie wkrotce poprawka oprogramowania ktore zlikwiduje te otoz problemy,a wiec czekamy oby bylo to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak podłączyć dekoder Samsung 370G do 2 tv w sąsiednim pokoju? W starym Sagemie nie ma problemu - jest w nim wejście i wyjście antenowe koncentryczne więc sygnał idzie po koncentryku do 2 tv na którym mam i stacje z naziemnej i z dekodera. W Samsungu są tylko 2 wyjścia scart (oba mam zajęte - nagrywarka). Czy da się jakoś połączyć samsunga z 2 tv po koncentryku (zależy mi by go wykorzystać, bo mam na stałe wmontowany w ścianę)

Pozostaje zewnętrzny modulator np.http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=612. Zwolnić jednego scarta albo zastosować rozgałęźnik scart np.http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=110&id=168.

A czy stary sagem może robić za modulator, jeśli skartem podłączę do niego sygnał z samsunga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym dekoderem albo czymś innym...

3 dni temu doładowałem sobie Familijny na prepaid. Każdego dnia około 19:00 wywala mi komunikat "Dostęp do kanału został zablokowany" czy coś takiego. Żaden kanał z pakietu wtedy nie działa. Nie pomagają wyłączenia z prądu, resety do ustawień fabrycznych, a na infolinii mówią tylko, że mam poczekać trochę i może będzie lepiej. :) Pomaga dopiero ponowienie uprawnień, ale mam za każdym razem czekać 2 godziny? Zwłaszcza, że to trochę czasu zajmuje i często mogę oglądać dopiero na drugi dzień.

Ktoś się spotkał z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Dekoder Polsatu Samsung DSB - H370G Karta Graficzna nvidia Geforce Gtx260, mianowicie chciałbym podlaczyc dekoder do pc i nie wiem jak to zrobic szukalem na google ale nie moge nic konkretnego znalesc mam kabel hdmi i przejsciowke z hdmi/pci , potrzebuje jakis program zeby mi to chodzilo??? bo kompletnie nie mam pojecia jak to zrobic :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz:

Siemka! Dekoder Polsatu Samsung DSB - H370G Karta Graficzna nvidia Geforce Gtx260

 

A czy ta karta graficzna ma VIVO ? chyba raczej nie.

 

mianowicie chciałbym podlaczyc dekoder do pc i nie wiem jak to zrobic

 

Mianowicie jedynym rozwiązaniem umożliwiającym podłączenie tego dekodera do PC jest złącze w karcie telewizyjnej lub karcie video - umożliwiającej w ten sposób zgrywanie obrazu do komputera.

 

Piszesz:

mam kabel hdmi i przejsciowke z hdmi/pci , potrzebuje jakis program zeby mi to chodzilo???

 

Napisz proszę co to jest za przejściówka - nikt tu jasnowidzem nie jest.

 

Generalnie nie ma żadnych urządzeń (kart, stacjonarnych nagrywarek i innych) które umożliwiały by zgranie materiału video + audio z jakością HD po kablu HDMI. Generalnie kabel HDMI - możesz wpiąć tylko w telewizor/monitor, które takie złącze obsługuje i najlepiej jakby jeszcze obsługiwał standard HDCP 1.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejciowka z hdmi na dvi czyli nie da rady?

 

No tak - ale nie wetkniesz przecież kabla HDMI z jednej strony w dekoder a z drugiej strony w kartę graficzną ? Prawda ? bo i tak nic z tego nie będzie.

 

Możesz ten kabel poprzez przejściówkę wetknąć co najwyżej w monitor, ze złączem DVI, który nie ma złącza HDMI - to wszysto. Warunek monitor powinien obsługiwać standard HDCP, bo inaczej możesz niczego w nim nie zobaczyć.

 

Ale dalej zostaje się problem - Ty sygnału HD nie zgrasz na kompa.

 

Dodam jeszcze że złącza DVI w karcie graficznej służą jako wyjście sygnału, a nie jako wejście.

 

Do tego musi być specjalne wejście (inaczej VIVO), który kiedyś było stosowane przez producentów (mam taką kartę Gforce 6600 na AGP) i ono pozwala na zgrywanie obrazu - ma ona wejście w standardzie compozite i S-video. Obecnie producenci kart graficznych zrezygnowali z pordukcji czegoś takiego. To jednak podraża koszty, bowiem na karcie znajduje się dodatkowy chip obsługujący tę funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej karcie będziesz miał złącza compozite (chinch) i svideo - dekoder polsatu nie obsługuje S-video. Więc chyba domyślasz się jak to by wyglądało.

 

Ja bym Tobie polecił - zamiast kupować kartę telewizyjną do kompa i się z tym chrzanić - proponuję kupno nagrywarki DVD stacjonarnej - podłączanej do telewizora.

 

Ja tak zrobiłem - nagrania nie są takie złe - choć oczywiście max format DVD - ale ustawiam sobie co chcę nagrać w programatorze i idę np do pracy - przychodzę i jest nagrane - zdecydowanie większa wygoda - potem płytkę np DVD-RAM - lepsza od DWD-RW ze 100 razy wkładam w kompa i pod nero vision czy innym programem łatwo można sobie obrobić - lub jak masz wersję z twardym dyskiem - to ustawiasz co chcesz zgrać na płytę i tyle.

 

Także polecam takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc chyba jestem ślepy bo nie znalazłem tego zwrotu że chce zgrywać, było tylko o podpięciu do PC. Posty są że się udało podłączyć i działa ale nikt nie pisał że zgrywał.

 

Samsung ma możliwość podpięcia pod S-VIDEO ale tylko po kablu SCART ale i tak S-VIDEO nie pozwala na zgrywanie materiałow HD w odpowiedniej roździelczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...