Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie bo mnie krew zaleje!!!

 

Dziś kupiłem nowy konwerter golden universal 0.2 dB i zamontowałem go na zezie anteny 120 cm. Poprzednio miałem konwerter samsung 0.6 dB. Wywlokłem na zewnątrz do anteny tuner analogowy i samsunga HD. Kolejno podpinałem je wprost do nowego konwertera omijając disec. Na analogowym była potrzeba delikatnej zmiany położenia konwertera na najlepszy obraz. Potem podpiąłem samsunga i trochę dostroiłem konwerter na maksimum paska sygnału. Zielonego. Uzyskałem niemal na wszystkich transponderach Astry (w wyjątkiem 3- 4) 100% zielonego paska- tak samo na transpodnerach dvb-s2-- oczywiście z wyjątkiem transp. 10.862 TVP którego tuner radośnie nie dostrzega- nie widzi w ogóle sygnału. Ustawiałem- nowy- 10.862 SR 22000 fec -auto- dvb-s2. I zero sygnału. Drugi transp. TVP ma 100% zielonego paska.

Przed zmianą tego FEC na konwerterze 0.6 dB paczka TVP chodziła na 85- 90% paska. Teraz kicha.

Może ktoś z moderatorów satkuriera nieco mi pomoże?

Czy monoblock coś by zmienił??

Piszę antena 120-- tak zwyczajowo--żeby być dokładnym-- jest to aluminiowy offset 105x115 cm. Kupiony w Hollexie- czy edexie w Krakowie uwaga !! w 1993r.

Czy to ma wpływ na sygnał?

A może imperium Solorza delikatnie przestroiło nasz tunerek by nie oglądał TVP HD???

:cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniki odbioru w zależności od pory dnia zazwyczaj są związane z propagacją, która zmienia się po zmroku.Prawdopodobnie odbierasz sygnał na granicy korekcji toru odbiorczego w tunerze. Regulacja kąta skręcenia konwertera może pomóc.Spróbuj delikatnie obrócić konwerter w lewo patrząc na anteną od przodu.Regulacja o jeden do dwóch milimetrów może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc szukałem sporo po neciku :jupi:

 

i znalazłem artykuł który warto przeczytac , a w szczególności TO CZERWONO TU NA NIEBIESKO na samym dole artykułu. (przeniosłem również to oznaczenie tutaj)

 

:lol2: MYŚLĘ ŻE POMOGŁEM BARDZO DUŻO CO DO TEGO TEMATU

 

:> Obecne podstawowe parametry odbioru:

Astra 1M, 19,2'E, tp.59, 10862 MHz, pol.H, SR=22000, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK

szczegółowe parametry kanałów TVP z Astry w tym miejscu

 

:!:Uwaga - 21 września 2009r. - zmiana parametrów! :!:

 

W dniu 21 września 2009 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 zmienią się następujące parametry emisji na transponderze 59: FEC z 5/6 na 8/9 oraz pilot z "on" na "off". Pozostałe parametry pozostaną bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Uzyskałem niemal na wszystkich transponderach Astry (w wyjątkiem 3- 4) 100% zielonego paska- tak samo na transpodnerach dvb-s2-- oczywiście z wyjątkiem transp. 10.862 TVP którego tuner radośnie nie dostrzega- nie widzi w ogóle sygnału. Ustawiałem- nowy- 10.862 SR 22000 fec -auto- dvb-s2. I zero sygnału. (...)
Da się w ustawieniach dla FEC zmienić z auto na 8/9?

Nie podałeś informacji o polaryzacji. Ma być H, a u Ciebie jaka jest?

Pilot ma być na "Off", a u Ciebie jest...?

Czasami przyczyna może okazać się bardzo błaha, więc stąd takie podpowiedzi.

 

Zmień częstotliwość 10.862 na przykładowo 10.858 albo 10.864 i sprawdź sygnał. W sumie dziwny przypadek... Na tak dużej patelni (120 cm) powinien ten transponder hulać jak talala...

Czy monoblock coś by zmienił??
Monoblock nie nadaje się do takiej anteny.

 

Ciągle chodzi mi po głowie, czy oby na pewno skew konwertera jest dobrze ustawiony. Robiłeś to dla transpondera, który nie działa?

Poza tym nie podoba mi się to, że o tym samym piszesz tutaj. To jest wbrew regulaminowi forum :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: MYŚLĘ ŻE POMOGŁEM BARDZO DUŻO CO DO TEGO TEMATU

Oj, baaardzo dużo, skoro w Samsungu H370G nie ma możliwości ustawienia FEC - zawsze jest automatycznie, dekoder sam się dostosowuje. Jako że wartość 8/9 jest dość ekstremalna i nietypowa, wyszukiwanie sygnału trwa dłużej niż zwykle.

U mnie pomogło delikatne przekręcenie konwertera (co ciekawe, w prawo a nie w lewo, albo inaczej: konwerter "w górę" wokół osi anteny). Teraz na sygnał nie czekam dłużej niż 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w ustawieniach dla FEC zmienić z auto na 8/9?

Nie podałeś informacji o polaryzacji. Ma być H, a u Ciebie jaka jest?

Pilot ma być na "Off", a u Ciebie jest...?

Czasami przyczyna może okazać się bardzo błaha, więc stąd takie podpowiedzi.

 

Zmień częstotliwość 10.862 na przykładowo 10.858 albo 10.864 i sprawdź sygnał. W sumie dziwny przypadek... Na tak dużej patelni (120 cm) powinien ten transponder hulać jak talala..

 

Ciągle chodzi mi po głowie, czy oby na pewno skew konwertera jest dobrze ustawiony. Robiłeś to dla transpondera, który nie działa?

Poza tym nie podoba mi się to, że o tym samym piszesz tutaj. To jest wbrew regulaminowi forum :>

 

FEC nie da się ustawiać w tym tunerze.

Polaryzacja jest właściwa H

Pilot- nie ma niczego takiego w ustawieniach tunera

Częstotliwością się bawiłem w obie strony. Niczego nie daje. Kilka razy jednak na właściwej czestotliwości pojawił się prawidłowy pasek sygnału o sile tak jak inne- 85- 90%. Była też identyfikacja - Telewizja Polska. Przy próbie jednak skanowania tego transpondera tuner natychmiast traci sygnał i niczego nie znajduje. Przed zmianą FEC przez operatora wszystko chodziło ekstra. Silny sygnał i zero jakiegokolwiek szatkowania.

 

Sorry za wklejenie posta do innego tematu- uznałem zgodnie z info admina, że tamten wątek będzie właściwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana/Pani mmuddy: po prostu znalazłem artykuł o zmianie parametrów, gdzie nikt o tym nic nie wspomniał. Przynajmniej się nie doczytałem :?

 

:? Ja to powiem że co znajdę sygnał to sam ucieka. Znajduje programy np na 10.855 , zapisuję programy i za chwilę już ich tam niema jest znowu to samo np na 10.858 albo 10.864. Tragedia :!: Skacze jak głupie .... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.U mnie tez tak bylo ze sygnal z tr.10.862 pojawil sie na chwile i znikl teraz zupelnie.Czasem jak "zaskoczy" to sygnal jest bardzo mocny,a godzine pozniej nie ma go zupelnie.Tyle ze ja odbieram go w Finlandii wiec podejrzewalem ze TVP jeszcze bardziej zawezila wiazka.Przekonalem sie ze jednak nie-dzis rano kanaly TVP dzialaja.Odbieram je na antenie 90 cm i dzis zaloze inna antene-100 cm,zobacze czy bedzie to mialo wplyw na odbior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie również występuje od zmiany FEC problem a w zasadzie brak możliwości odbioru. Wcześniej był to odbiór wzorcowy w przeciwieństwie do Polsatu HD który potrzebuje czasu na uruchomienie i momentami klatkuje.

Po przełączeniu anteny na drugi tuner Philipsa HD PVR z Cyfry na tej samej antenie odbiór idealny paczka TVP uruchamia się błyskawicznie.

Zastanawiam się teraz czy problemy z dobrym odbiorem Polsatu HD oraz brak możliwości odbioru TVP HD to nie wada (fabryczna ? oprogramowania?) tego tunera Mam go na własność więc pozostaje mi tylko reklamacja u Samsunga. Może jeżeli dostana dużo zgłoszeń w serwisie to przestaną się śmiać :D i zabiorą do roboty

Pozdrawiam

 

miejsce odbioru północna wielkopolska antena 80 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne przeczucie, że za uniemożliwieniem odbioru głównie TVP HD stoi Cyfrowy Polsat. Może to oni znając specyfikację tunera wymogli na tvp ustawienie tego dziwnego FEC, którego jakoś nie łyka nasz samsung? Przecież tuner jakoś supsydiują to i nie chcą by oglądać na nich kanały konkurencji. Enka również ma swych abonentów gdzieś i również blokuje odbiór tvp na ich sprzęcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady, doszukiwanie się takich spisków raczej jest bezsensowne. Po prostu Samsung wyprodukował dekoder, który miał być prosty w obsłudze: parametr FEC (i pilot) nie musi być ustawiany przez użytkownika, bo teoretycznie dekoder sam sobie go może znaleźć. W praktyce wygląda to pewnie tak, że dekoder próbuje zdekodować sygnał korzystając z kolejnych ustawień, od 1/2 przez 2/3 3/5 itd. - 8/9 i 9/10 są gdzieś przy końcu listy, bo są najrzadziej stosowane. Sygnał jest dość słaby, więc próby nie zawsze się udają, jeżeli instalacja nie jest idealna. Jeżeli dekoder zapamiętywałby gdzieś ostatnio używany FEC, to może byłoby lepiej, ale podejrzewam, że zrobili to po najmniejszej linii oporu i FEC jest poszukiwany przy każdym przełączeniu kanału - jeżeli się nie mylę, pomogłaby zmiana oprogramowania. Najlepiej gdyby dekoder pozwalał na ręczne ustawianie FEC.

Tak jak już pisałem wcześniej, obróciłem delikatnie konwerter zezujący i teraz za każdym razem sygnał „wskakuje”, jednak trwa to wyraźnie dłużej niż dla innych transponderów. Dla tych w DVB-S zwykle czekam 1-2 sekundy. Dla polsatowskich DVB-S2 - ok. 2-3 sekundy. Dla TVP - 3-5 sekund. Da się z tym żyć, choć nie powiem, żeby było komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój opis problemu w zasadzie pokrywa się z moim. Przemyślałem problem i dochodzę do podobnych wniosków. Może ta funkcja pilot daje bardziej w d..e samsungowi niż ten FEC?

 

Co do CP- podczas ciągle trwających moich bojów z ustawianiem anteny nieco mogłem się przewrażliwić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jest tak , wszyscy którzy narzekają na odbiór TVP HD z Astry mają źle ustawione anteny , lub należy się mała korekta . Od początku udostępnienia kanałów przez TVP z Astry nigdy nie miałem żadnych problemów z w/w kanałami .Mieszkam w Szczecine , mam antenę 85cm , monoblock , a odbieralą mi te kanały na 10 861 MHz. FEC 12/13 . Dodam też , że pozostałe kanały FTA HD z Astry chodzą idealnie , tak jak chodziły i żadna zmiana FEC nie zakłóciła nawet na moment dobrego odbioru . Samsungi w tym przypadku nie są winne , a przyczyny złego odbioru należy szukać w niewłaściwym skonfigurowaniu anteny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZROBIŁEM !

 

Problem rozwiązałem. Jak zwykle była to rzecz z gatunku "[beep]erele". Mianowicie w światło anteny- raczej tuż przy obrębie talerza podczas wczorajszego ustawiania konwertera wstawiłem metalową drabinę- naprawdę cienką. Drabina tak stała i stała do dziś. Po ustawieniu zeza drabina ta w niczym nie przeszkadzała w odbiorze- pasek na 100%. Okazało się, że wpływała na transp.10.862. i tylko na niego. Przed kilkunastoma minutami drabinę odstawiłem. Wchodzę do domu a tu na ekranie pasek na ponad 95%. Przeskanowałem, kanały wskoczyły i odbiór jest. Pasek na tym transp. na oko 97%. Odbiór stabilny. Przełączanie między kanałami bez żadnego czekania- tak jak przy każdych innych. FEC pokazuje na 12/13. Nic nie szatkuje.

 

Czy to jest cud czy co? Bo ja nie wierzę, że cienka na 2 cm. postawiona bokiem do anteny drabinka wycina z odbioru tylko 1 transponder??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem kilka postów wyżej. Samsung nie ma żadnych problemów z odbiorem TVP HD. Główną przyczyną w trudnościach odbioru TVP HD jest coś nie tak z instalacją antenową. Już kilka osób się przekonało, że może to być szczegół. Może też być tak, że instalacja jest dobrze zrobiona, ale może coś zasłania antenę i już mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że są Samsungi które nie mają problemów z odbiorem paczki TVP. Natomiast mój Samsung i jak przeczytałem również kilku innych osób na tym forum ten problem ma. Od początku nadawania paczki tj od 15.09 odbiór był bardzo dobry po zmianie FEC odbiór jest praktycznie niemożliwy (jak pisałem na Philipsie HD PVR ta sama instalacja ) odbiór jest dalej wyśmienity. Gdyby mój Samsung nie odbierał paczki od początku to mógłbym przypuszczać że jest to wina mniejszej czułości tunera Samsunga. Ale o ile się orientuje zmiana FEC nie wpłynęła na moc nadawanego sygnału. Może różnica jest w samych tunerach Samsunga (różne partie) mój kupiłem w czerwcu 2008r na ME

Pozdrawiam

PS Drabina stoi w piwnicy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Drabina stoi w piwnicy :lol:

 

To nie przystawiaj swojej do anteny bo ci wytnie odbiór jak mi :wink:

 

Tak nawiasem mówiąc nie robię z siebie idioty- za stary jestem. Piszę naprawdę jak było. I sam w to nie mogę uwierzyć jak to zadziałało. Chyba że w jednym czasie mój manewr z drabiną :wink: spotkał się z jakąś modyfikacją parametrów nadawania (wiązki) z ich strony.

Cały czas kanały chodzą. Przełączam między nimi , między innymi, robię różne kombinacje alpejskie by sprawdzić czy tuner odbiera stabilnie i twierdzę że tak. Wszystko jest OK.

 

A może to wszystko przez to, że był wiaterek i spadło kilka liści z sąsiedniego drzewa a sąsiadce kury przestały się nieść?? Cuda bywają różne :> :> :> :> :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano zalozylem nowy konwenter do zeza jaki mam ustawiony na Astre,pokrecilem troche antena i teraz paczka TVP z tr.10.862 odbiera bez problemu,rowniez TVP HD dziala :D Wiec naprawde warto sprawdzic instalacje antenowa jesli cos nie gra.

PS.

Jestem chyba jednym z najdalej mieszkajacych osob ktore odbieraja paczke TVP z Astry.Mieszkam 450 km na polnocny zachod od Helsinek kolo Vaasa.A jednak lapie sygnal na antenie 90 cm i to na zezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jeszcze zmienia te wiazke to jak bedzie wygladal odbior w kraju?Czytam ze sa sygnaly o tym ze w Polsce w niektorych regionach sa problemy z odbiorem TVP,chociaz ja uwazam ze problemem sa instalacje antenowe i konwentery.Przyklad-do czasu zmiany FEC odbieralem TVP na zezie i starym 5 letnim konwenterze Digistar ale po zmianie nastala ciemosc.Kiedy zalozylem nowy konwenter Golden Interstar GI 201 PLATINUM X wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...