Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie - Sat Kurier pisze iż TV PULS dostępna jest na tp. 59 o częstotliwości 10.862 GHZ, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6 (DVB-S2/8PSK) satelity Astra 1M (19.2E), a w moim dekoderze na tp 59jest częstotliwość 12477MHz, Symbol Rate 27.500. Może tu jest jakiś błąd?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samsungu ale 305 jest możliwość dopisania nowego transpondera.

Po prostu tam gdzie są numery transponderów wpisujesz "0" i ustawiasz częstotliwość, symbol rate, fec, polaryzację i jak na pasku sygnał się pojawi wówczas wciskasz OK.

Proste, a menu te odbiorniki mimo różnych technologi mają podobne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o informację, czy w Waszych Samsungach parametr FEC jest zaznaczony jako "automatyczny"?. Bo u mnie jest cały czas jako automatyczny i w żaden sposób nie mogę go przestawić na 5/6. Czy to normalne?

Tak. Jest to normalne.

Mam ten sam problem z odbiorem kanalu TV Puls.Moj tuner nie widzi tego transpondera,tzn.nie odbiera z niego zadnego sygnalu...

Sprawdź czy Ci widzi inne transpondery DVB-S2. Jakieś półtora roku temu miałem właśnie taki problem. Tuner w ogóle nie widział transponderów DVB-S2. Powędrował do serwisu i został naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobny problem - coś z ustawieniem anteny. Pewny jesteś ustawienia swojej anteny ? Jak u Ciebie z paskiem sygnału (wielkość i kolor) ? U mnie na Polsat HD - pasek zielony i prawie do końca. TVP HD - pasek zielony i 3/4 skali. Wszystko to przy antenie 90 cm i monobloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobny problem - coś z ustawieniem anteny. Pewny jesteś ustawienia swojej anteny ? Jak u Ciebie z paskiem sygnału (wielkość i kolor) ? U mnie na Polsat HD - pasek zielony i prawie do końca. TVP HD - pasek zielony i 3/4 skali. Wszystko to przy antenie 90 cm i monobloku.

 

kurcze , ja nie mam takiego silnego sygnału, a miałem wezwane faceta z miernikiem do ustawienia anteny :/ ( albo mnie naciągnął albo jednak połączenie dużej anteny i monobloka to zły pomysł)

a czy u ciebie z takim mocnym sygnałem polsat hd mrozi się i zawiesza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzis udalo mi sie w koncu odebrac kanaly TVP z transpondera Astry 10862 H.Jak to zrobilem...sam nie wiem.Jesli dobrze pamietam to najpierw przelaczylem w menu na DVB-S,ustawilem polaryzacje na pozioma i "zjechalem "czestotliwoscia na najnizsza z mozliwych.Potem znowu recznie wpisalem -10.862 i zaskoczylo.Moze to pomoze tym ktorzy maja podobne problemy z odbiorem paczki TVP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( u mnie dalej nic, załamka

Adrian a czy zmieniałeś ustawienia anteny czy może "samo" wskoczyło?

hm już chyba wiem dlaczego nie łapię, zacząłem ruszać konwerterem i chyba za bardzo pobroiłem, pogorszyłem sobie teraz cały sygnał z astry, mam nauczkę żeby nie brać się za coś na czym się nie znam.

Pozdrawiam i ostrzegam.

chyba zadzwonię do technika z miernikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje nadal, do 17 pozostały 2 dni. Na infolinii cały czas mówią, że starają się aby zażegnac ten problem przed rozpoczęciem LM. Miejmy nadzieję, ze CP dotrzyma słowa.

 

Ps. TVP HD z Astry odbieram bez problemu, mialem włączony ten kanal kilka godzin i odbiór super, żadnych zakłóceń, a poziom sygnału o jakieś 15% słabszy od Polsatu HD.

 

Jeżeli ktoś z userów ma jakieś nowe wieści na temat problemu z Polsatem HD to podzielcie się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że dekoder dobrze odczytuje sygnał DVB-S2. Mam ustawione programy HD niemieckie oraz TVP HD i tam się nic nie dzieje.Odbiór jest bez zacięć i jakością przewyższający Polsat HD. Poziom sygnału na transporderze CP mam 85-87% a na transporderach z astry 70-75%. wynika z tego,że sygnał nie jest przyczyną cięcia się Polsatu HD. A jeżeli chodzi o format (3/4) nadawanych programów w P HD to już jest jawna kpina z abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie moderatorze :oops: mam jeszcze takie pytanie, trochę pogrzebałem przy konwerterze (przyznaje błąd) ale czy ma znaczenie odległość od czaszy talerza bo przez "grzebanie" uchwyt mi się poluzował i teraz mogę przybliżyć lub oddalić sam konwerter w uchwycie :oops: tzn nadal odbiera astrę i hotbird ale... czy to może mieć wpływ na brak odbioru kanałów tvp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie moderatorze :oops: mam jeszcze takie pytanie, trochę pogrzebałem przy konwerterze (przyznaje błąd) ale czy ma znaczenie odległość od czaszy talerza bo przez "grzebanie" uchwyt mi się poluzował i teraz mogę przybliżyć lub oddalić sam konwerter w uchwycie :oops: tzn nadal odbiera astrę i hotbird ale... czy to może mieć wpływ na brak odbioru kanałów tvp?
Nie, to zaledwie 1 cm, może góra 2 cm Ci się przesunął. Ustaw mniej więcej tak po środku w uchwycie - będzie OK. Brak odbioru TVP może wynikać z nadal nieprecyzyjnie ustawionej anteny, czy też skewu konwertera w uchwycie (obrót w lewo, lub w prawo) - czasami wystarczy z milimetr obrócić LNB w uchwycie, a sygnał w DVB-S2 wskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. problem jest już znany od dawien dawna, a oni dalej "pracują'' nad nim. A pieniądze to łatwo brać za te kanały. Nie ma co. Nie mówię już o wiecznych problemach z EPG oraz tych na TVN-ach. Poza tym jak miałem stary dekoder to EPG miałem dostępne na 7 dni do przodu a teraz to ledwie na parę godzin. Żenada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z EPG na TVN-ach można jeszcze jakoś przeżyć, ale Polsat HD na dekoderach Samsunga jest po prostu niepełnosprawny. Nie da się go oglądać dłużej niż kilka minut, bo po chwili się zacina i klatkuje, a przełączanie i włączanie go z powrotem mimo że rozwiązuje na chwilę problem, to jest uciążliwe i traci się co najmniej kilka - kilkanaście cennych sekund programu - a tam np. padła bramka w meczu :?

 

Nie sądzę żeby zdążyli coś zmienić przed ligą mistrzów, mimo że odbieram Polsat HD i tak będę oglądał ligę w jakości SD :?

P.S. Cały czas obstawiam że winę ponosi transponder, bo z innych się tak nie dzieje, odbieram prawidłowo m2 HD oraz Discovery HD z transpondera n-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie przestawiłem się na Astrę 1 i Platforma TVP działa bardzo dobrze. Jakość obrazu jest rewelacyjna.

Sygnał złapałem w sposób następujący:

1. Menu -> Instalacja -> Skanowanie Transponderów -> Użyj TR -> Nowy - tutaj wpisałem parametry ze strony TVP

2. Następnie ustawiłem elewację anteny na wartość odpowiadającą długości i szerokości geogr. Wrocławia (na uchwycie mojej anteny są wrysowane kąty)

3. Kręcąc anteną w lewo/prawo, złapałem sygnał

 

Polecam!

 

Aktualizacja dwie godziny później :(

Niestety sygnał z Astry zanikł. Po ponownym przestawieniu anteny Hotbird działa bez problemu, ale Astra nie daje się odnaleźć. Czy dekoder Polsatu nie musi być ustawiony na Hotbirda? Być może się blokuje, jeśli nie ma sygnału z HB?

 

Aktualizacja cztery godziny później :)

Jak opisałem parę postów poniżej, po przywróceniu ustawień fabrycznych udało się znowu złapać TVP!

 

Aktualizacja ok. godz. 23:30 :(

Niestety, niektóre kanały (np. TVP1, 2, TVPHD) uległy 'samozakodowaniu' i nie działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceux może mi napisać jaką masz wersję oprogramowania w swoim dekoderze? Bo gdzieś czytałem że niektóre samsungi szaleją i nie chcą odbierać transpondera tvp.

A można wiedzieć gdzie to czytałeś ? Dekoder należy ustawić dokładnie tak, jak to jest opisane w powyższych postach. miniupiniu ja także nie zauważyłem problemów z tym transponderem na tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...