Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Echostar 7100 HD jest bardzo dobrym dekoderem. Polecam go, co do Samsungów to uważam że są kiczowate. Nigdzie w domu nie mam niczego z pod jego tyldy

 

Problem dotyczy tunera Samsung DSB-H379G.I z cala odpowiedzialnoscia moge napisac ze Samsungi nie sa tak jak napisales kiczowate-sa niezawodne i dzialaja swietnie.Wyzej wymieniony problem to raczej sprawa dla serwisu.

Jesli to uszkodzony tuner to naprawde "gratulacje dla calego CP" "oby tak dalej"
-nawet Mercedesy sie psuja... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie tuner który "leży sobie spokojnie w pudełeczku" i czeka na klienta powinien być już dawno sprawdzony i włożony SPRAWNY do pudełeczka.

Co innego jeśli do pudełeczka wkłada się "prawie nowy" i "prawie sprawny" oraz "prawie nie ruszany dekoder".

To tak jak by ktoś w nowym merolu podczas jazdy próbnej za przeproszeniem na..ygał, na.ał i nie posprzątał.

 

Swoją drogą bardzo mnie ciekawi co oni robią z tymi dekoderami oddawanymi po skończonych umowach w opcji dzierżawy- (śmiem twierdzić że właśnie na takiego tutaj trafiłem). Pewnie moczą je w domestosie żeby były świeższe.

 

Panowie przepraszam ale maxymalnie się w..iłem dzisiaj, to jest śmiech prosto w oczy klienta. ZObaczymy co pan w sklepie powie w pon. i zobaczymy jaki "dekoder" dostanę w zastępstwie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie sprawdzam dekodery tylko na żądanie klienta, gdy klient zamierza zabrac go za granicę lub gdy naprawdę się nudzę.

wyobraźcie sobie aps, gdzie zawsze są klienci, gdzie antena jest tylko w salonie i ty sprawdzasz dekoder i okazuje się, że nie działa. a to wszystko na oczach klientów. wyobraźcie sobie także 100 dekoderów na stanie i sprawdzanie każdego. poza tym co rozumiecie poprzez sprawdzenie? Ja go podłączam i sprawdzam czy jest sygnał i czy przełącza. nie poświęcam dekoderom więcej niż 5 minut, a przecież są usterki, których w 5 minut nie odkryjesz.

 

Osobiście proponuję klientom samsunga zamiast echostara. odsetek reklamacji jest niski, a i dekoder jakby bardziej profesjonalny.

 

edit

no i jeszcze jedna sprawa. na pudełkach widnieje naklejka "dekoder sprawny"

gdy otworzysz taki dekoder i okaże się, że jest inaczej co myślisz? czy dekoder, który przychodzi wraz z 11 innymi, szczelnie zapakowany w styropiany i w ogóle ma prawo się zepsuć podczas transportu? Sytuacja wygląda tak, że CP robi tak samo - sprawdza w 5 minut jeśli w ogóle sprawdza i potem wysyła do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest tu ktoś kto mi odpowie co może sie stało z dekoderem jak pograł dwa dni i dziś zero odzewu????

niebieska dioda świeci pełnym światłem brak reakcji na pilota

po wyłączeniu i ponownym włączeniu do prądu dioda gaśnie i jest ciemno jakby wogóle nie był włączony do zasilania

 

Pomóżcie jest to nowy Samsung DSB-H370G :cry:

 

już nie wiem ile razy go włączałem i wyłączałem raz załapał pochodził 2 godziny i zaczął sie sam wyłączać i teraz nic a nie chciałbym odsyłać sprzętu do serwisu bo nie mam gwarancji że wróci w pełni sprawny???

byłem z nim u dilera polsatu i działał przywiozłem do domu 2 godz działał i terz to samo :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój dekoder czasami ma tak że po włączeniu mam czarny ekran, jest dźwięk i baner - zmieniam kanały i na każdym tak samo dopiero wyłączenie z prądu na chwilę pomaga - zaczynam się bać bo mam go dwa tygodnie a myślałem że po Echostarze to już nie będę miał problemów z dekoderem :] Dodatkowo mam pytanie - dekoder z TV jest podłączony przez HDMI i zauważyłem że jak jest ciemne tło to obraz jest pikselowaty czego nie było na kiepskim Echostarze i połączeniu przez euro (dzieje się tak na kanałach SD jaki i HD). Może to wina kabla (nie jest markowy i kosztował 45zł) albo anteny bo mam jeszcze zwykłą (60?) chociaż pasek sygnału na dekoderze kończy się przynajmniej na 90% - może trzeba założyć 80 z napisem HD ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod RGB mam możliwość i spróbuję podłączyć zobaczę jaki efekt będzie (jeśli się poprawi to 45zł w błoto :) ) a co do anteny to mam tylko HB - nie mam zeza :P W sumie to mogę podjeść z dekoderem do mojej cioteczki ona ma 90 i też CP a dodatkowo taki sam TV więc nie będzie przekłamań :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój dekoder czasami ma tak że po włączeniu mam czarny ekran, jest dźwięk i baner - zmieniam kanały i na każdym tak samo dopiero wyłączenie z prądu na chwilę pomaga - zaczynam się bać bo mam go dwa tygodnie a myślałem że po Echostarze to już nie będę miał problemów z dekoderem :]

Dekoder ten czasami dziwnie się zachowuje. Przejrzyj sobie posty wstecz. Ja od czasu do czasu mam podobny efekt, tylko że zupełnie czarny ekran i bez dźwięku. Dodatkowo raz na jakiś czas komunikat "Poza zakresem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w samsungu przynajmniej lista sie nie psuje , a w echostarze co jakis czas omoja osobista lista sie cos przestawaia i są np kanały 0 1 potem przerwa i 8 ,9,12,88,i dalej kilka po koliei i kanały z numerami 665554,554656 itp,

1 pytanie czy w kazdym dekoderze Samsung DSB-H370G do swej osobistej listy da sie dodac tylko 200 stacji ,bo u mnie tyle sie tylko da dodac , nie znam nikogo kto ma taki sam dekoder wiec sie pytam, u was tez tak czy to nie jest normalne??????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej na temat tych trzasków, np kiedy występują , w jaki sposób masz podłączone kino do tunera oraz czy trzaski są tylko w jednym głośniku ?.

Przy każdym przełączeniu programu, przez sekundę słychać poprzedni kanał.

Dekoder-kino optyczy, kino-tv HDMI i dekoder-tv HDMI.(wszystkie przewody org. Panasonic)

Trzask słychać we wszystkich głośnikach.

A i jeszcze jedno, nie mam możliwości regulacji głośności na kanałach HD

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w samsungu przynajmniej lista sie nie psuje , a w echostarze co jakis czas omoja osobista lista sie cos przestawaia i są np kanały 0 1 potem przerwa i 8 ,9,12,88,i dalej kilka po koliei i kanały z numerami 665554,554656 itp,

1 pytanie czy w kazdym dekoderze Samsung DSB-H370G do swej osobistej listy da sie dodac tylko 200 stacji ,bo u mnie tyle sie tylko da dodac , nie znam nikogo kto ma taki sam dekoder wiec sie pytam, u was tez tak czy to nie jest normalne??????????????????

 

 

Tak , w każdym modelu Samsung DSB-H370G można dodać do listy ulubionych tylko 200 stacji . Jak na mój gust to aż za dużo . Przecież jest 8 list ulubionych , co daje możliwość zaprogramowania 1600 kanałów .

Chyba nikt nie wykorzystuje tych możliwości . Ja mam kanały pogrupowane tematycznie na każdej liście i jest ich po 30 - 50 , każdy w swoim rodzaju . Takie rozwiązanie jest bardzo dobre , gdyż nie muszę wciskać na pilocie 1090 , tylko przełączam na daną listę i operuję listami tematycznymi . Jedna lista jest ogólna na której mam stacje podstawowe i te kanały , które najczęściej używam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...