Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kiedy mój Samsung zepsuł się w trakcie trwania umowy,zaproponowano mi kupno nowego egzemplarza za 640 zł.Zastanawiałem się długo nad tym ale na szczęscie udało się naprawić ten stary.Oczywiście nawaliły kondensatory i przy okazji wizyty w kraju dałem do do naprawy.Wymieniłem wszystkie kondensatory ale teraz dekoder działa bez zarzutu.Wcześniej sprawował się bez kłopotów 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Pisze w sprawie problemów z dźwiękiem - dokładniej z przycinaniem się dźwięku na wszystkich kanałach.

Tuner mam podłączony do amplitunera f-my Pioneer VSX-420-S/K poprzez HDMI , odtwarzacz BLU RAY też idzie po HDMI+kabel optyczny do amplitunera, sygnał z amplitunera idzie na telewizor f-my Samsung seria 6 po HDMI.

Dodam że z poprzednim telewizorem f-my Philips nie było żadnych problemów ( połączenie EURO EURO)

Nie ma żadnego problemu z dźwiękiem jeśli chodzi o odtwarzanie filmów DVD czy BLU RAY.

 

Będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam Ark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podpiąc dekoder kablem optycznym do tunera a z TV bezpośrednio poprzez HDMI, wiem tracisz wtedy HDMI-CEC i mozliwość sterowania dekoderem za pomoca pilota amplitunera ale może coś to pomoże

 

Możliwość sterowania dekoderem za pomocą pilota amplitunera- fajnie by było. Mam amplituner Onkyo 578 i żadne kody do CBL Samsunga nie działają. Może znasz jakiś kod do sterowania tym dekoderem z poziomu pilotów amplitunerów Onkyo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ARK: Ja tez mam amplituner Pioneer ale 520 - gdy podłączyłem przez HDMI to sygnał z dekodera wcale nie dochodził. Dopiero wyłaczenie i ponowne włączenie dekodera spowodowało, że obraz i dźwięk się pojawiły. Podobnie, jak ampli przełączyłem na inne źródło np. DVD i z powrotem wróciłem do dekodera, znów cisza i ponownie konieczność włączenia i wyłączenia dekodera. U ciebie jest podobnie? - słyszałem że ten tuner ma HDMI nie przystosowany do nowszych amplitunerów. Bez zarzutu działa mi po kablu optycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja mam amplituner Samsung HW-C550S i z tym dekoderem działa wszystko, ale wiadomo gdyby Samsung z Samsungiem się nie dogadał to byłaby parodia. Dodam tylko że pilot od telewizora Panasonic zmienia kanały w dekoderze bo ampli ma HDMI-CEC a dodatkowo ampli steruje dekoderem.

 

Nieprzystosowane HDMI do nowych amplitunerów to bezsens, nowsze urządzenia powinny wspierać starszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli umowa została poprawnie rozwiązana to z takim tunerem nie ma problemów . Rejestrujesz tuner na siebie ( umowa kupna-sprzedaży i rejestracja na swoje nazwisko w CP ) i możesz oglądać kanały opłacając pakiety w prepaid lub podpisujesz normalną umowę na pakiety . Tuner ten był , jest i chyba pozostanie jednym z najlepszych tunerów od CP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Powracam do wątku o problemach z dzwiękiem....

Próbowałem podłączyć wg wskazówek - nic to nie daje, Zmieniłem kabel HDMI na lepszy jakościowo - zero poprawy, Zmieniłem czasze z konwenterem- ten sam efekt, dokupiłem kabel optyczny i podłączyłem tuner bezpośrednio do telewizora- to samo. Mało tego..... zamówiłem i podłączyłem sobie N-ke z nowym dekoderem - brak jakichkolwiek oznak poprawy :? - zostało mi wyprucie kabli ze ścian i pociągnięcie nowych..... Potem zaczne mysleć o wysłaniu TV do naprawy gwarancyjnej.

symt napisał:

Do ARK: Ja tez mam amplituner Pioneer ale 520 - gdy podłączyłem przez HDMI to sygnał z dekodera wcale nie dochodził. Dopiero wyłaczenie i ponowne włączenie dekodera spowodowało, że obraz i dźwięk się pojawiły. Podobnie, jak ampli przełączyłem na inne źródło np. DVD i z powrotem wróciłem do dekodera, znów cisza i ponownie konieczność włączenia i wyłączenia dekodera. U ciebie jest podobnie? - słyszałem że ten tuner ma HDMI nie przystosowany do nowszych amplitunerów. Bez zarzutu działa mi po kablu optycznym

Nie znam dokładnie specyfiki sterowania amplitunera Pioneer 520 - myslę że nie ma większej różnicy - z tego co pamiętam było troche zabawy aby "sklecić" to wszystko do kupy - w każdym razie u mnie działa- lub działało- ostatnio bardzo mieszałem w konfigurowaniu całości....

 

Jesli to ma być zmiana na lepsze, jesli chodzi o odbiór programów (system telewizji o jakości HD) to jestem delikatnie mowiąc ZDEGUSTOWANY

 

Pozdrawiam Ark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupiłem kabel optyczny i podłączyłem tuner bezpośrednio do telewizora- to samo

 

to nie ma prawa działać, podpiąłeś wyjście do wyjścia, chyba że TV miał wejście optyczne ale to się zdarza tylko w najwyższych modelach np. Panasonikach seria VG z THXem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...