Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanale 54 (Cartoon Network/TCM) na EPG pojawiła się nowa ikonka. Od lewej jest ikonka "P", następnie ikonka z ustami (zmiana audio), ikonka jak od teletekstu, i nowa ikonka z dolnym paskiem w kwadracie. Co to jest, czy to oznacza że są dostępne subtitles? (napisy?). A jak tak, to jak to się włącza, jest jakiś przycisk na pilocie od tego? :)

 

Ogólnie na plus, mam nadzieję, że nadal będą doskonalić oprogramowanie do tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to zauważyłem. Ta ikonka jest tez na Disney Chanel i Canal+ czyli tam gdzie sa nadawane napisy. Nie wiem czy czasem nie uruchamia sie ich przyciskiem SUBTITLE na pilocie. Mi sie to nie udało. Moze ktos to jeszcze sprawdzić?

EDIT: W rozbudowanym EPG z tego co zauważyłem to polskie znaki nie sa poprawnie odczytywane... Moze jednak te napisy jakos sie uruchamia. Bo nie pojawiły sie one tylko tam zeby byly... Moze i doczekamy sie kiedys obsługi telegazety bezpośrednio w dekoderze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi jest napisane że przycisk subtitle jest nieaktywny, może kiedyś... się doczekamy :> skoro je widzi hehe.

A mam pytanie z innej beczki, u mnie kanały polsat hd i polsat sport hd dalej wolno się przełączają, przeskakują z zielonego na zółty sygnał i wskakują po kilku sekundach, no ale i tak się cieszę :jupi: bo się nie zacinają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ludzi uwali tuner podczas aktualizacji. Mogliby chociaż wysilić się na jakikolwiek ruszający się paseczek na ekranie.

 

Dekoder podłączony pod EURO i aktualizowany ręcznie pokazuje stan aktualizacji.

Jest pasek, który ładuje się od początku w trzech etapach:

 

:arrow: Pobieranie oprogramowania

:arrow: Czyszczenie pamięci flash

:arrow: Zapisywanie pamięci flash

 

EPG działa lepiej, Polsat HD "wczytuje się" kilka sekund ale później działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM PO AKTUALIZACJI

Witam

Po aktualizacji :

-czas 2 sty piątek 1970

...

U mnie taka data wcześniej też wyskakiwała, prawie za każdym włączeniem dekodera. Po zrobieniu czegokolwiek aktualizowała się. Co do reszty, to spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaakceptowałem update, mam nową opcję zmiany jasności świecenia diody, ale za to dekoder uruchamia się znacznie dłużej a co gorsza, przez dwie sekundy obraz jest, 2 sekundy nie ma - i tak w kółko - resetowałem ustawienia, odpiąłem z sieci na dwie minuty, ale jedyne rozwiązanie to wejście w menu - wtedy obraz jest stabilny... Zmieniałem format wyjścia (połączenie przez EURO SCART), zmieniałem format między 4:3 i 16:9, nic nie pomaga. Zaraz zadzwonię do Polsatów... Jakieś pomysły? Nie mam RS232 z tyłu jak na moim starym dekoderze, a po wejściu w 'aktualizacja oprogramowania' system stwierdza 'aktualizacja niemożliwa'... Rewelacja. Jak zwykle - chciałem dobrze, wyszło jak zawsze...

 

****** AKTUALIZACJA POSTU ******

Dzwoniłem do biura obsługi - na szczęście nie ja podłączałem dekoder, bo bym się załamał... Wystarczyło odwrotnie podpiąć złącza EURO z tyłu... Telewizor podłączony był pod gniazdo VCR i vice versa... Wygląda na to, że pomogło.

 

****** AKTUALIZACJA AKTUALIZACJI POSTU ******

Dekoder nadal się przełączał - pomogło odpięcie następnego urządzenia z EURO w szeregu. Dziwne zjawisko. Póki co działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zrobili poprawki przy nadpisywaniu przy ponownym przeszukiwaniu :?

 

:arrow: TZN.:

Jeśli mam już np listę programów POLSATU i CP dodał jakiś program np. 310 a było 309 i zrobiłbym tylko ponowne przeszukanie satelity to powinno się uaktualnić do nowej listy, ewentualnie zastąpić jakieś programy jeśli zaszły zmiany. A tu lipa, znaleźć znajduje ale nie zastępuje :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji softu zauważyłem, że nie działa przycisk P.Size. Po wejściu w menu też nie można zmienić konwersji proporcji ekranu. Czy też macie ten problem? Czy może coś u mnie nie tak jest ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, EPG w zwykłym oknie jest tylko na kanałach Polsatowych. Na wszystkich innych żeby zobaczyć co leci teraz i będzie lecieć później trzeba kliknąć "Guide" :/

 

 

Wyjąłem i włożyłem wtyczkę i trochę się naprawiło. Ale wciąż często EPG nie wyświetla się w zwykłym oknie, a jeśli, to długo to trwa (na "Guide" cały czas działa dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!!

Wczoraj wyskoczył komunikat o aktualizacji oprogramowania, wcisnąłem [dalej] i od tej pory tuner zwariował :evil:

Prawdopodobnie to moja wina, bo po jakiś 15 minutach bezczynności, wcisnąłem przycisk power i .... się zaczęło :censored:

Nie pomaga ponowne wysłanie sygnału, ani fabryczny reset... Tuner nie potrafi odkodować połowy kanałów a na części z nich nie ma dźwięku i obraz ma tzw. pikselozę.

 

Jak można ponownie aktualizować firmware? Może jest jakaś inna sprytna opcja..? Na gwarancję oddać nie mogę, bo mieszkam poza PL

Macie jakieś pomysły :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniały@ Tylko w tej sprawie pozostaje CP, jak masz kogos w PL to wyslij dekoder to ci ktos zaniesie do dystrybutora w PL i po sprawie. Bo watpie ze cos innego da rade usunac usterke w dekoderze. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...