Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w pierwszej kolejności wróć do ustawien fabrycznych, żeby zminimalizować ewentualne błędy w ustawieniach.

po wyjściu z ustawien fabrycznych powinien pojawić się albo od razu obraz tzn dolny pasek kanału pierwszego (czyli polsat) albo informacja typu "naciśnij menu w celu zainstalowania". Dzieje się tak zazwyczaj, gdy po resecie dekoder nie miał sygnału z satki i z sieci CP nie mógł nic wyszukać. Jeśli wchodząc w menu instalacji dekodera i następnie po upewnieniu się, że ustawienia LNB są ok, wejdź w skanowanie sieci. Jeśli w ciagu 10s wyszuka łącznie ok 180kanalow, tzn ze wszystko powinno juz byc ok. Jesli nie wyszuka, to dopóki nie ustawisz poprawnie sygnalu z satelity, dopoty nie bedziesz nic ogladac. Pasek w dolnym prawym rogu symbolizuje moc sygnalu.

 

Dopiero po wyszukaniu kanałów mozesz sobie zacząć tworzyć listy - to dosyć proste i, patrząc przez pryzmat reszty dekoderów cp, dosyć oryginalne podejście :P

 

Jesli bedziesz miec komunikat Karta nieaktywowana, Bład 0ileś, dekoder zablokowany, sygnał zakodowany to zadzwo na

0801 08 08 08 lub

222 127 222

po odezwaniu sie sekretarki naciśnij 1, a potem po chwili 6 i tak jak mówi sekretarka podaj numer karty dekodera. Ustaw na 21 kanał i po jakimś czasie sprawdz czy kanały FTA (viva, mango itp) sie odkodowały. Co do reszty (kodowanych) kanalow popytaj na infolinii

 

EDIT @down

przeczytaj moje [beep]ny i sprawdz czy po tych zabiegach sie ta lista pojawi. na 99% masz problem z ustawieniem anteny, ale dowiesz sie tego po ustawieniach fabrycznych. wtedy przy dobrze ustawionej antenie ta lista sama wskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmienily ustawienia fabryczne

 

Jeszcze raz wprowadź ręcznie wszystko ("Użyj TR" ustaw na "Nowy") Jeśli to nie pomoże, to coś jest nie tak z Twoją instalacją. Sprawdź, czy na pewno masz dobrze ustawioną antenę, bo chyba tu tkwi problem.

ale jakies kanaly na innych czestotliwosciach na hotbirdzie mi sie pojawiaja.Na tej co ma byc polsat 11158 v nie mam sygnalu,mam inny dekoder samsunga ten starszy SD i tam na mojej instalacji wszystko gra mam teraz tak:

TR 23/99

CZESTOTLIWOSC 11158MHZ

symbol rate 27.500

FEC automatycznie

polaryzacja pionowa

modulation DVB

i brak dalej sygnalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz uszkodzony konwerter. Jeśli jesteś pewien tego, że antena jest bardzo dobrze ustawiona, konwerter jest sprawny to dekoder może być uszkodzony. Miałem prawie taki sam problem, ale z kanałami HD (transpondery DVB-S2). Dekoder mój, musiał powędrować do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia - serwis to horror. Długo, nieprawdziwe informacje i daty na stronie internetowej serwisu. Ale nie martw się, może masz coś z instalacją nie tak. Do tej pory serwis Samsunga może coś zmienił w tej kwestii. Musisz sprawdzić dekoder na innej instalacji antenowej, lub podpiąć pod Twoją inny dekoder. Wszystko działało, ale w trakcie mógł np. uszkodzić się konwerter. Aha, DSB 305G działa, więc sprawdź DSB-H370G u kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrzucaj dekodera. Darmo Cię nastraszyłem. Mój dekoder był w serwisie miesiąc. Czytało się na innych forach, że sześć tygodni. Twój może być dwa tygodnie. Ale zaraz, kto powiedział, że jest uszkodzony. Co do karty gwarancyjnej ..... to nie pamiętam, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...